Reklama

Zaměstnávání v neziskovkach

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 05:50
Zaměstnávání v neziskovkach

Už to bude půl rok co jsem začala pracovat v charitě jako pečovatelka po 3 leté rodičovské a jsem tam opet za rodicovskou dovolenou. V praci ke konci roku nabiraji další dvě pecovatelky (protože jsou dotace) s tím, ze ony tam nebudiu mit uvedeno „za mateřskou dovolenou“. Celkem mě to mrzí. V praci se mi líbí. Bylo mi řečeno, ze stejne v neziskovkach neni nic jisty a ze by na neurcito (pokud by byli oenize a mel by tam nekdo zustavat) dava az po 3 letech. Chtela sem po 2 letech ještě jednou otehotnet. Uz je mi 31 let a malé sou 4 roky. Nevim jestli ma smysl cekat 3 roky a pak mi reknou bud ano a nebo se se mniu rozloučení.
Dekuji za nazory a zkušenosti.

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 06:09

Taky pracuji v Charitě, sice na jiné pozici, ale na tom nezáleží. Smlouvu na dobu neurčitou jsem dostala až po pěti letech. Myslím, že se o práci bát nemusíš, protože pečovatelek je celostátně málo, kam se kouknu, tam hledají pečovatelku a pokud se osvědčíš, pochybuji, že by tě jen tak propustili. :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 08:14

Pracuji taktéž v neziskovce a už při pohovoru mi bylo řečeno, že neví, zda na mě další rok vůbec budou mít peníze… Smlouva na dobu určitou se, co vím, dává fakt většinou až po těch třech letech, je to snad ta nejzazší hranice (pracovní smlouva se může dvakrát prodloužit). A jak už je psáno výše, zrovna pečovatelek je nedostatek, takže i kdyby ne tam, tak jinde si práci najdeš rychle. Anonym kvůli sféře zaměstnání, prosím o ponechání.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 08:16

běžná praxe v neziskovkách, nikdo ti nemůže nic slíbit, když se neví, co bude s dotací. Nicméně pečovatelská služba je potřeba, pečovatelek málo a když nebude evropská dotace, tak to bude muset zajistit stát potažmo kraj. U nás se smlouva na dobu neurčitou dává taky po třech letech, ale o zapracované, spolehlivé zaměstnance je velký zájem a docela si je i zařízení přetahujou. Já bych se o práci pečovatelky nebála.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 08:30

A jak je to se socialnima pracovnicema? O ty je taky zajem? Chtela bych do dvou let dite ale kdyz si člověk nemuze byt jisty jestli mu za 3 roky tu smlouvu daji je to blbe. Jestli cekat 3 roky nez si poridim dalsi dítě. Prece jen chci zabezpecit sebe a 2 deti.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 10:54
@Anonymní píše:
A jak je to se socialnima pracovnicema? O ty je taky zajem? Chtela bych do dvou let dite ale kdyz si člověk nemuze byt jisty jestli mu za 3 roky tu smlouvu daji je to blbe. Jestli cekat 3 roky nez si poridim dalsi dítě. Prece jen chci zabezpecit sebe a 2 deti.

Na pozici sociální pracovnice musíš mít VOŠ nebo VŠ příslušného zaměření a ano, těch je taky nedostatek.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >