V jakém programu otevírat soubory?

15058
18.7.13 21:05

v jakém programu otevírat soubory?

Klikla jsem na otevřít v programu, odklikla jsem windows prohlížeš fotografií a teď si mi v tom otevírají nebo spíš neotevírají všechny soubory v PC a nevím jak to mám hodit zpět

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4246
18.7.13 21:14

Ahoj, obrázky, či fotky otevírám v Irfanwiew. Sice je to starej program, ale k jinýmu bych se už nevrátila… http://www.stahuj.centrum.cz/…u/irfanview/?…

Aha, teď to čtu znova. Jaké konkrétní soubory myslíš?

Příspěvek upraven 18.07.13 v 21:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16848
18.7.13 21:14

Klik na složku pravým tlačítkem- otevřít v programu- zvolit výchozí program. tam vybrat v čem to chceš otevírat a mít zaškrtlé, v tomto otevírat vždy. a potvrdit OK

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15058
18.7.13 21:16
@araw píše:
Klik na složku pravým tlačítkem- otevřít v programu- zvolit výchozí program. tam vybrat v čem to chceš otevírat a mít zaškrtlé, v tomto otevírat vždy

no to právě dělám, ale já nevím právě co mám odkliknout, aby se mi otevírala například mozzila, skype, avast a další a další

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16848
18.7.13 21:17
@dzarunka píše:
no to právě dělám, ale já nevím právě co mám odkliknout, aby se mi otevírala například mozzila, skype, avast a další a další

Aha, tak to neporadím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
18.7.13 21:33
@dzarunka píše:
no to právě dělám, ale já nevím právě co mám odkliknout, aby se mi otevírala například mozzila, skype, avast a další a další

na tyhle programy a prohlížeče to snad vliv nemá, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
18.7.13 21:36

Jinak když si klikneš třeba na nějaký soubor pravým tlačítkem a dáš otevřít v programu, tak se ti pod nabídkou programů objeví zatrhávací okénko s nápisem „k otevření souboru tohoto typu vždy vybrat tento program“ nebo něco v tom smyslu, tak to odklikni, aby tam nebylo to zatržítko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14783
18.7.13 21:37

@dzarunka

Nástroje/Možnosti složky…

Ve formuláři Možnosti složky pak přejít na záložky „Typy souborů“, v seznamu pod návěštím „Registrované typy souborů“ jsou uvedeny registrované typy souborů.

Pod seznamem jsou podrobnosti o typu souborum vybraném seznamu, pokud typ registrován pro verb „open“, tedy otevření, je tam uveden program, kterým se otvírá. Soubory EXE tam uvedeny nejsou, to jsou spustitelné programy.

Program, kterým lze soubor otevřít, lze nastavit anebo změnit tlačítkem „Změnit…“. Po kliknutí na toto tlačítko se otevře dialog pro výběr programu a lze rovněž zaškrtnout/zrušit zaškrtnutí „K otevření souborů tohoto typu vždy použít vybraný program“.

Na záložce „Zobrazení“ formuláře „Možnosti složky“ bych doporučoval nemít zaškrtnuto Skrýt příponu souborů známých typů. Skrývat přípony některých typů je poměrně hloupý nápad, už kvůli bezpečnosti: Je dobré vědět, s jakým typem souboru mám tu čest pracovat. Soubor známého typu je třeba soubor exe a představte si, že vám někso podstrčí soubor něco.jpg.exe

Příspěvek upraven 18.07.13 v 21:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15058
18.7.13 21:38

Já je prostě nemůžu otevřít, když kliknu otevřít třeba v microsoft office word tak se mi v tom vše začne otevírat tudíž neotevře a změní se i ikonky skypu a všeho ostatního na ikonku toho office

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
18.7.13 21:41

@dzarunka a co konkrétně se snažíš otevřít třeba v tom wordu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
18.7.13 21:44

Nebo spíš ten explorer nebo skype se nemusí (a ani nedají, myslím) otvírat možností otevřít v programu, ale jen kliknutím (dvojklikem) levé myši… a nemusí se vybírat, jak je otevřít…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15058
18.7.13 21:54

Já se snažím otevřít v PC téměř vše, jdou mi jen obrázky a videa, dokumenty, ale nejdou mi otevřít skype, mozzila, picasa, avast, chrome, malování no téměř vše, vždy se to chce otvírat v tom, co tam odkliknu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15058
18.7.13 21:55

Chci třeba otevřít skype, dvojklik a začne se mi otevírat ve wordu, takže se neotevře, ikonku taky nemá skype svojí, ale má ikonku wordu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15058
18.7.13 21:56

@eumedon to je hezký ale já z toho našla jen možnosti složky a zobrazení :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
18.7.13 22:05

@dzarunka a zkoušela jsi restartovat počítač?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama