V jeslích si neříká na záchod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nabot
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 04.11.14 06:24
V jeslích si neříká na záchod

Ahoj, mám synka 27 měsíců, který už dva měsíce chodí do jesliček. V létě se naučil na nočník a doma si krásně říká. Není problém s ním jít ani ven, bez problémů vydrží. Klidně i 3 hodiny.

V jesličkách se ale počurává (a pokakává). Nejenže si vůbec neřekle, ale intervaly jsou podle vychovatelek třeba i 1/2 hodiny. Když to řeknu vtipně, jako by jeho nervový systém najednou přepnul na nižší level. S partnerem řešíme, zda tam není nějaký psychický blok. Jinak si na jesle zvyknul rychle. Byly slzičky, ale v normální míře. Hezky tam spí a jí, ráno už se loučí i s úsměvem, odpoledne mi nadšeně vykládá, s čím si ten den hrál… Přemýšlím, jestli mu tam třeba zkraje někdo něco neřekl a on se prostě podvědomě „šprajcnul“.

Nemáte někdo podobnou zkušenost nebo radu, jak by se to dalo řešit?

Reakce:
tanik1912
Neúnavná pisatelka 16564 příspěvků 04.11.14 06:29
@Nabot píše:
Ahoj, mám synka 27 měsíců, který už dva měsíce chodí do jesliček. V létě se naučil na nočník a doma si krásně říká. Není problém s ním jít ani ven, bez problémů vydrží. Klidně i 3 hodiny.

V jesličkách se ale počurává (a pokakává). Nejenže si vůbec neřekle, ale intervaly jsou podle vychovatelek třeba i 1/2 hodiny. Když to řeknu vtipně, jako by jeho nervový systém najednou přepnul na nižší level. S partnerem řešíme, zda tam není nějaký psychický blok. Jinak si na jesle zvyknul rychle. Byly slzičky, ale v normální míře. Hezky tam spí a jí, ráno už se loučí i s úsměvem, odpoledne mi nadšeně vykládá, s čím si ten den hrál… Přemýšlím, jestli mu tam třeba zkraje někdo něco neřekl a on se prostě podvědomě „šprajcnul“.

Nemáte někdo podobnou zkušenost nebo radu, jak by se to dalo řešit?

ja teda tkusenost ani radu nemam, ale myslim, ze mas castecne pravdu.. bude tam bud nejaky blok- muze se mu tam libit a vsechno, ale proste curani je slozite a pro nej tech zmen bylo asi hodne, takze s tim ma ted problem…
nebo pak druha moznost, ze se mu tam tak moc libi, ze proste na chozeni na zachod zapomina. doma byl sam, v jeslickach ma spoustu kamaradu, novych hracek, jeho mozecek je tak zamestnany, ze nema cas premyslet nad curanim… :think:

Nabot
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 04.11.14 06:41

@tanik1912 No je pravda, že se po něm najednou chce možná moc věcí naráz. Ten pokrok v dovednostech je tam za ty dva měsíce značnej, rozhodně bych řekla, že mu to tam prospívá. Ne že bychom ho doma nic neučili, ale určitě nejsem tak důsledná jako vychovatelky v jeslích a dětský kolektiv taky dělá své.

Je to trochu začarovaný kruh. Pro jistotu dostane plínu…a jakmile má plínu, tak proč by se snažil, že? Občas třeba koncem týdne pozoruju, že se potom zapomene i doma (v pátek odpoledne jsem převlíkala dvoje tepláky…o víkendu už to bylo zase v pohodě), takže to vnímám jako problém. :(

tanik1912
Neúnavná pisatelka 16564 příspěvků 04.11.14 06:54
@Nabot píše:
@tanik1912 No je pravda, že se po něm najednou chce možná moc věcí naráz. Ten pokrok v dovednostech je tam za ty dva měsíce značnej, rozhodně bych řekla, že mu to tam prospívá. Ne že bychom ho doma nic neučili, ale určitě nejsem tak důsledná jako vychovatelky v jeslích a dětský kolektiv taky dělá své.Je to trochu začarovaný kruh. Pro jistotu dostane plínu…a jakmile má plínu, tak proč by se snažil, že? Občas třeba koncem týdne pozoruju, že se potom zapomene i doma (v pátek odpoledne jsem převlíkala dvoje tepláky…o víkendu už to bylo zase v pohodě), takže to vnímám jako problém. :(

asi by to bylo komplikovane, ale co kdyby mu to v jeslich ty vychovatelky pripominaly? a opravdu ho braly treba kazdou hodinu na zachod? jsou to preci jenom jesle, takze by to snad nemel byt problem jako ve skolce

Ter85
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 04.11.14 06:55

Na psychicky blok bych to nevidela, to by se pocuraval i doma, spatne spani atd. Spis zapomina, pod tihou velkeho mnozstvi podnetu. Dcerka je uz vic, jak rok bez plinek, doma nehody nema, ale ve skolce se ji obcas nejaka stane, protoze zrovna mela spoustu jine prace, nez si dojit na zachod. Jedine, co bych nedelala-nevracela bych se k plinam, ani v jeslickach, dat spoustu nahradniho obleceni (kdyz dcerka byla cerstve odplinkovana, nosila domu mokre i troje teplaky a chodila jen na dopo), udela to synkovi v hlavicce gulas a najede na to, ze v jeslickach ma plinku, nemusi se curanim zatezovat a o to vic se bez plinek bude pak tam pocuravat. I u nas to ucitelky rikaly-jakmile je dite bez plinek, uz se k nim nevracet, dat spousty obleceni a ony to treba mesic zkousnou, ze je to jen otazka casu, kdy se to srovna.

Nabot
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 04.11.14 06:58

@tanik1912 Dělají obojí.

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 04.11.14 07:00

Dceři jsou tři a půl a ve školce si taky neřekne :D Je to psychika, řešila jsem to s učitelkou, já s ní jdu ve školce ráno a pak to prostě učitelky hlídají za ní a v určitý čas ji vezmou na záchod. A buď se zadaří, nebo ne :)

To že se pořurává po půlhodinách, může být tím, že se nepočurá komplet, ale jen upustí něco málo, takže se mu za chvíli chce zase :think:

Nabot
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 04.11.14 07:01

@Ter85 S tím já souhlasím. Doma jsem za ním taky lítala s hadrem a prala a prala a prala. V jeslích mu ale raději dají plínu, protože mají všude koberce, ono to nasákne, pak se to musí drhnout a pak musejí hlídat děti, aby do toho nelezly… Proto píšu ten začarovaný kruh. Takhle si to prostě neuvědomí.

Ter85
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 04.11.14 07:08

@Nabot

To je blby..a co treninkovy kalhotky? Taky jsme je ve skolce (jeslich) pouzivali. Zachyti nehodu, je to mokry a musi se prevliknout, neni to jako jednorazova plinka. Koupit jich treba jen 5 z druhy ruky a dat je do jesli.

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 04.11.14 07:09

Syn nechodil ve školce, on se tedy nepočůral, ale prostě to drzel. Pomohl mu čas a přístup ucitelky. Hodně se ho ptala a pak ho přemluvila třeba venku na zahradě. Ucitelky v jeslích s tím neumí poradit? Nemaji podobnou zkušenost?

ixule
Vesmírná mluvilka 34982 příspěvků 04.11.14 07:32

Malému je 2,5, začal teď chodit 2× týdně do školky, doma je bez pleny a chodí spolehlivě, ale ve školce jsme se domluvili, že mu ji radši dáme, protože bude mít spoustu jiné „práce“, než sledovat čůrání a až časem to zkusíme, no a včera šel dokonce s jedním chlapečkem na záchod a i se vyčůral :palec: takže bych mu nechala pleny a dala tomu čas, jestli s tím budou souhlasit :think: náš je v soukromé, je tam teta a strejda a mají těch dětí jen pár, takže na tohle mají čas :nevim:

Hadumi
Extra třída :D 13726 příspěvků 04.11.14 07:59

Dcera taky v tomto věku chodila do školky a problém byl v tom, že se chodilo na dětské záchody a ona sama na něj neuměla vylézt, pomoc od učitelek odmítala.

Nabot
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 04.11.14 09:08

@Ter85 To je skvělej nápad. :palec: Vyzkouším, díky.

divomys
Kecalka 191 příspěvků 16.02.17 13:40
@Etcetera78 píše:
Dceři jsou tři a půl a ve školce si taky neřekne :D Je to psychika, řešila jsem to s učitelkou, já s ní jdu ve školce ráno a pak to prostě učitelky hlídají za ní a v určitý čas ji vezmou na záchod. A buď se zadaří, nebo ne :)To že se pořurává po půlhodinách, může být tím, že se nepočurá komplet, ale jen upustí něco málo, takže se mu za chvíli chce zase :think:

Prosím tě, sice je to stará diskuze, ale řeším stejný problém. Dcera v květnu bude mít 3 roky a od ledna je ve školce, doma si vždy řekne v tom není problém, ale ve školce si neříká na záchod. Několikrát se pokakala ( ale měla průjem, tak by to možná ani tak nestihla) ale i se počůrává. Děti chodí hromadně na záchod s dcerou častěji. Ale chtěla jsem po učitelce ať ji nechají až si říká sama, protože se bojím, že si zvykne na to že nemusí říkat a neřekne si když se jí bude chtít třeba kakat. Tak ji nechali a stejně se počůrala a neřekla si. Jak jste to vyřešili pak vy?

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 20.02.17 07:31

@divomys pokud jsou učitelky ochotné s ní jít extra, tak mi to přijde jako ideál, proč by měly čekat, až si řekne, když ona má problém si říct? Naopak je lepší, když to za ni teda pohlídají ony. Jestli si zvykne chodit na záchod v pravidelných intervalech (než jdou ven, spaním atd), tak tím líp, ne? :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >