v kolik má jít mimčo chrnět?

206
19.6.05 12:33

v kolik má jít mimčo chrnět?

Ahojky v kolik chodí spinkat vaši drobečci?
Honzíkovi je skoro 11 m.Když ho uspím ve 20h celou noc norníkuje v posteli a spí hrozně neklidně.Jenže když vytuhne kolem 22h je to bájo chrní celou noc jen si cucne sunárku.
No a já mám dilema jestli se vyprdnout na řeči babiček o tom v kolik mají děti chodit spát nebo poslechnout.
V osm ho musim uspat já, ale v deset usne sám tak co holky.Nemluvim o tom, že v pět se mi vstávat nechce.
Děkuju Hanyna+Honzík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3743
19.6.05 12:40

Klidně ho dej spát později. Děti se řídí podle světla a tmy. Malý (22m) už druhé léto také odmítá chodit spát dřív jak po 21h. V zimě to bude zase lepší. Evka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
19.6.05 12:46

Ahoj Hanyno, vyprdni se na řeči babiček.
Je nesmysl se snažit uspat dítě, které na spánek ještě není připraveno. Každé dítě má jinou potřebu spánku. Pokud ti malý usne sám v 22,00 a spí krásně celou noc, není co řešit.
Moje malá (11měs) usíná od malička (!) kolem desáté večer. Prostě dříve usnout není schopná. Absolutně si nedovedu představit, že by usla v sedm nebo v osm. Neexistuje. Prostě až kolem 21,30-22,00 začíná být ospalá. TAkže všechny večerní programy v TV absolvujeme spolu :D
Takže se řiď tím, co Honzíkovi vyhovuje, a ne tím, co si myslí babičky.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
19.6.05 13:46

U nás to samé - první dítě chodilo od malička docela pozdě, druhé asi v půl deváté, ale postupně se to zvrtlo a teď chodí obě nejdřív v devět večer (docela často i po desátý :roll: ). Jsou dny, kdy jsou unavené dřív a tak jdou spát dřív. Více méně se to u nás řídí dětmi, i když někdy bych se jich ráda zbavila dřív :D . Ale do dneška jsem nepřišla na to, jak uspat dítě, kterému se spát nechce :?: :lol: Na řeči se vykašli, je to tvoje dítě a ty si to musíš zařídit podle sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
19.6.05 13:47

K tomu světlu - přítmí, které navozují tmavší závěsy, pomáhá dceři usnout. Díky nim se nám doba večerního usínání ani při delších dnech nezměnila. Nicméně doba usnutí je opravdu závislá na tom, jak má „uspávač“ v sobě nastavený… :-) Vnitřní budík jí také funguje neomylně v rozmezí 30 min bez ohledu na to, kdy šla večer spát…
Takže je to na dětičkách..
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
19.6.05 14:00

Ahoj holky,
kdysi jsem byla zastáncem 19-19.30 má dítko být v postýlce -to bylo zpět před 15 lety a dnes máme Eli (za měsíc 3 roky) a chodívá spát mezi 21 a 22 hod.,když jsme byli na prohlídce se synem 15 let,tak doktorka říkal ,že má chodit spát nejpozději ve 20.30,že se uvolňuje nejvíce růstového hormonu.Nechceme to lámat přes koleno,ale začínáme s tím,že se nakojíme,rozloučíme a Eli jde ležet sama ,má totiž ve zvyku,že mě ukecá a já jdu spát s ní a už nic nemám z telky.
Doufám ,že budu neoblomná a vydržím. Vše chce čas a trpělivost.
S pozdravem Anna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.6.05 14:09

U nás je to jak kdy, kdyz je pěkně a malá jít spát ještě nechce tak to nelámu přes koleno. V zimě chodí pravidelně okolo 19.30, ale teď kdy svítí sluníčko ještě v 21h tak spat nechce. Na druhou stranu jsem i celkem ráda, ráno si pospíme aspon do té 8mé hodiny a večer můžem jít treba v 19h jeste na procházku. (nesnáším horko a večer už je to snesitelné) taky na dovolené nám to umožní alespoň trošku déle pobýt venku a ne se hned po 18 hodině vracet na koupaní, večeři a spaní.Petra

• Nahlásit
  • Citovat
319
19.6.05 14:19

Ahoj holky,
u nás je to taky tak.Mám 3měsíční holčičku,ta usíná kolem 21:00 a pak mám 3letého chlapečka,který samozřejmě musí u všeho asistovat včetně uspávání naší Terezky a sám chodí,teda s maminkou chodí spát tak ve 21:30.Sám neusne,musí maminku pořádně pevně držet za ručičku,aby mu náhodou neutekla.Bydlíme v domku s rodičema a těch rad a kázání ohledně usínání si užíváme plnými doušky…„to my když jste byli malý…“
Ahoj L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
19.6.05 15:58

Jé holky to je príma takovejch odpovědí takhle rychle.Já vim ty rady.Když to poslouchám moc dlouho začne mi z toho hrabat a pak si nejsem jistá jestli bych neměla Jéňovi vařit knedlo vepřo zelo abych ho neotrávila svojí zdravou výživou. :D
Moc děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1503
19.6.05 17:08

Ahoj!Naše Kačka koukne na večerníček, vykoupe se, dostane večeři a jde nekompromisně do postýlky.
Je fakt, že chvilku ještě poskakuje nebo kouká s námi na televizi, ale většinou po osmý hodině už spokojeně chrní.
miselline+kačenka 2roky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1130
19.6.05 18:45

Ahoj,
naše malá je na tom stejně jako Kačenka miselline. Koukne na večerníček, vykoupe se, vypije Sunar a jde spinkat. Usíná sama nemusím jí vůbec uspávat. Prostě řeknu dobrou noc a zavřu dveře. Nejsem zastánce toho, aby takhle malé dítě i když je venku hezky a je vidět šlo spát v půl desáté. Naší malé to také nijak nevadí, má svůj režim. Kubinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
19.6.05 20:23

spanek

ahojte holky,mě spí roční syn od sedmi do pul šesté a starší syn skoro 5let až kolem pul desáte.Ten mladší už je zvyklí chodit tak brzo zkoušela jsem to prodlužovat,ale nějak nám to nevyšlo chtěl spát dřív,býval protivný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
19.6.05 21:48

Náš roční synek chodí do postýlky kolem osmé, usíná sám, někdy mu to trvá déle, někdy usne hned. Je fakt, že co je světlo, usíná húř a někdy mu to trvá fakt dlouho. jenže on se budí ráno prostě pravidelně nejpozděli ve třičtvrtě na šest a to i pokud usne po desáté. A pak je nedospalý a celý den protivný a spí špatně i přes den. Takže se snažím dodržovat tu osmou večerní, aby se do těch půl šestý ráno vyspal.
Ale jinak si myslím, že není ani tak důležité v kolik jde dítě spát, ale aby chodilo spát v pravidelnou dobu, protože tělo si na to navykne a začne uvolňovat patřičné hormony v předstihu, aby se dobře usínalo.
Tak sladké sny
Makýš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
19.6.05 22:15

Ahojky,

u nás je to s tím usínáním posledních 14 dní taky na levačku. Nevím, jestli je to tím světlem nebo prostě jen takové období, ale marně dcerku uspáváme někdy i hodinu. Tak to teď nelámu přes koleno a uspáváme ji až později. Večer si ještě hrajeme nebo se mazlíme a pak usíná mnohem rychleji.

Karolinka a Eliška (10m + 17d)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.6.05 06:15

Holky, když čtu jak chodí některá vaše dítka později spát, napadá mě kdy se všichni probouzejí?

Asi mám doma totálního spáče, ale od asi osmi měsíců usíná mezi sedmou a osmou a probouzí se mezi osmou až devátou ranní. Do toho má ještě polední spánek, dvě až tři hodinky. :) ..jo a jsou mu teď dva roky.

Fakt si nestěžuju :D

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama