V kolikátém tt jsem?

Anonymní
6.3.21 18:34

V kolikátém tt jsem?

Holky, připadám si hloupě, ale řeším dilema. Byla jsem na ultrazvuku a tam mi řekla, že jsem 5+1, podle MS jsem ale 7+1, podle soulože 6+1. Přikládám fotku.
Jde mi o to, co mám nahlásit na endokrinologii? Předpokládám že 5+1.
V kolikátém tt jsem? :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7523
6.3.21 18:37

A to máme poznat podle obrázku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 18:39

@Cenarius
To už je na tobě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 18:43

@Cenarius roztahovat nohy na tebe nebudu aby sis mě vyšetřila. Nějak tvůj dotaz nechápu. Zase jedna z rýpalek.

• Citovat
  • Nahlásit
85
6.3.21 18:44

Já bych se řídila tím vyšetřením? :nevim: Takže 5+1.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
6.3.21 18:44
@Anonymní píše:
Holky, připadám si hloupě, ale řeším dilema. Byla jsem na ultrazvuku a tam mi řekla, že jsem 5+1, podle MS jsem ale 7+1, podle soulože 6+1. Přikládám fotku.
V kolikátém tt jsem? :zed:

Nahlas to tam tak jak píšeš - dle UZ 5+1, dle MS 7+1

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12159
6.3.21 18:45

Těhotenství se počítá od poslední MS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 18:49

V těhotenské průkazce, pokud vím, je kolonka na obojí „podle poslední MS“i „podle UTZ“.

Ale myslím si, že to datum podle UTZ se nestanovuje na téhle první kontrole, kde ti v podstatě jen potvrdí, že jsi skutečně těhotná, a kolik dětí čekáš - ale určuje se to až na prvním screeningu (anonym, ještě o těh. neříkáme). Takže na kontrole bych být tebou řekla, že dle MS 7+1, ale že na prvním UTZ ti řekla 5+1…

• Citovat
  • Nahlásit
19748
6.3.21 18:59

Pokud máš pravidelný cykly, tak podle menzes. V začátku těhotenství není ultrazvuk směrodatný a sex se taky nepočítá, protože k oplodnění může dohít až o pár dní později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 19:03
@Janli píše:
Pokud máš pravidelný cykly, tak podle menzes. V začátku těhotenství není ultrazvuk směrodatný a sex se taky nepočítá, protože k oplodnění může dohít až o pár dní později.

Když to je těžký, protože já měla v prosinci revizi po ZT v 12tt. A dostala jsem to jen v lednu. Pak už ne. Ale předtím jsem to měla skoro na den přesný. +-2 dny.

• Citovat
  • Nahlásit
1742
6.3.21 19:05
@Anonymní píše:
@Cenarius roztahovat nohy na tebe nebudu aby sis mě vyšetřila. Nějak tvůj dotaz nechápu. Zase jedna z rýpalek.

Myslela jsi, ze podle fotky z UZ na zacatku tehu ti tu nekdo rekne tyden? :mrgreen: jinak na endokrinologii rekni oboje: tedy podle data posledni MS a rekni jim i odhad doktora podle UZ. Podle souloze (ani, kdyz byla jedina v mesici a jsi si jista) to lekare nezajima. Neni to pro ne relevantni informace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8955
6.3.21 19:05
@Anonymní píše:
V kolikátém tt jsem? :zed:

Proč sem dáváš obrázek??Na kterém není vůbec nic vidět…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 19:11

@Annabela11 aby ses měla na co ptát.

• Citovat
  • Nahlásit
8955
6.3.21 19:12
@Anonymní píše:
@Annabela11 aby ses měla na co ptát.