V noci bolí nožičky

1077
13.6.07 08:52

V noci bolí nožičky

Ahojky,

holky poraďte mi, prosím. Tady jsem hledala odpověď, ale našla jen jedno téma, ale tam nebyla odpověď na mé otázky Už druhou noc mou dceru 2 roky a 3 měsíce bolí nožičky. Vzbudí se po třech hodinách a že bolí, chce foukat. Pomáhá masírování, ale už druhou noc nespíme od 01:00 do 05:00. Nevíte, jak dlouho toto období může trvat? A jak mám dceři ulevit? Nějakou mastí? Ibuprofen?

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16729
13.6.07 08:55

ahoj,

tak tohle mne také zajímá a u nás aktuální.nožičky bolí i ve dne . nejvíce pod koleny :( . syn vyžaduje foukat a mazat krémem ( běžným ) :) .

myslím, že to je růstem,ale ráda se nechám poučit od zkušenějších. zatím ulevující mastí nemažeme, doufám,že to přejde.

Irias + štěpán 27,5 měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
13.6.07 09:00

ahoj

holky pohledejte ve starších diskusích… před časem jsem takovouto diskusi četla… shodli se tam že je to opravdu z růstu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
13.6.07 09:08

Markéto:

já vím, že je to z růstu, tuto diskuzi jsem našla, mě se jedná spíš o to, jak malé v noci pomoci, aby ji to nebolelo

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16729
13.6.07 09:10

Ivulko, s těmi ulevujícími sirupy bych počkala, až to bude nevyhnutelné, mají vedlejší učinky, např . škodí ledvinám.

u nas to zatím tak hrozné není, pak prostě po pláči usne, většinou v naší posteli .

i.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
13.6.07 09:35

Ahoj, nás také bolí nožičky, a také hlavně v podkolenní jamce. Zatím mu to jen mažu normálním mlékem, co o mažu po koupání, aby měl pocit, že na to jako něco dáváme :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.6.07 09:41

Živě si pamatuju, jak mě to jako prcka bolelo… - fakt nevím, proč zrovna tohle mi utkvělo v paměti :lol: Pamatuju si, že mě taťka mazal francovkou… (asi to prd pomohlo, ale měla jsem pocit, že se něco děje) :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
11359
13.6.07 10:18

Ahoj holky!

Klukovi se to také stávalo, jsem hrozný trdlo a tak jsem s ním tenkrát v noci mazala hned na pohotovost.
Dr. řekla, že to je růstem a koukala u toho na mě, jako že nechápe proč jí s tim v noci otravuju :roll:
Jenže on tak plakal a mě ho bylo tak líto.
Ničím jsme to tenkrát nemazali, asi po dvou dnech to bylo pryč.

No jo růst bolí :wink:

Mějte se hezky a krásný den T

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
13.6.07 10:55

Ivulko, to známe…
Jinak já bych se tomu Ibalginu apod. nebránila, jestli se celou noc nevyspíte, klidně ho podej. Ono to za pár dní na chvilku nebo napořád přejde, tak proč byste se zbytečně trápili…

Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
13.6.07 11:46

Tak díky moc za rady. Ještě jsem volala naší doktorce. Říkala, že to některé děti trápí, mělo by to za chvilku přejít. Mám ji dát třeba nurofen, ale ne každou noc, aby si na to moc nezvykla. Spíš říkala, že namazat čímkoli, spíš je to psychologické, aby dítě mělo pocit, že se s ním něco děje. Nic konkrétního prý nemá cenu. Děkuju všem

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.6.07 15:34

Vzpomínám si, že jako malá jsem na to trpěla a můžu za všechny rostoucí prcky říct, že to není nic příjemnýho :cry:. Syn / 29m. / si na to poslední dobou taky stěžuje a skutečně se jedná o růstové bolesti :?. Pomůže Brufen / Nurofen, Ibalgin…/, kdo se brání lékům, tak se nám oběma osvědčila KOUPEL V TEPLÉ VODĚ, co nejvíc teplou snese, bolest odezní asi po 10min., pak do teplíčka pod deku, což v těchto parnech nejpříjemnější není, ale zlobí to hlavně v noci v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
157
13.6.07 16:16

Ahoj Ivulko.
Souhlasim s holkama i s tvoji doktorkou. Nase 3leta Kacka se taky nekdy v noci budi s placem, ze ji boli nozicky. Pomaha to, ze si ji vezmeme k nam do postele a nozicky ji namasiruji kremem. Rekla bych, ze muzes jakymkoliv, ja ji mazu Thyme kremem od Justu. Je takovy bylinko-vetrovy. Vetsinou pak po chvilce usne a je to dobre.
Bude to urcite z rustu, ja, kdyz jsem byla mala, jsem mela podobne problemy, sama si na to pamatuju jak me bolivaly nohy a obcas i ruce.. A nasi taky mazali kremama nebo francovkou. :wink:
Krasny den! Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1503
13.6.07 20:02

No tak todle znám nejen od Káčy, ale i sama od sebe.

Opravdu je to hodně moc nepříjemný a já ač jsem „malý pívo“, tak s nočníma bolestma nohou - kostí jsem si taky užila svoje.

Tomu ibalginu bych se zas až tolik nebránila, vždyť tím děti neládujeme pořád, a prostě jako krizovka pomáhá

miselline

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.6.07 21:03

Ahoj,
mám dcerku 3 roky. Růstovými bolestmi trpí prakticky od necelých dvou let s malými přestávkami.
My jsme si to užívaly s nožičkama, ale hlavně s ručkama. Hrozně ji v noci bolely ručky v zápěstí a v loktech. Dávali jsme obklady a když byla opravdu krize mazali jsme i Fastum gelem. Ptala jsem se v lékárně u známé a ta nám doporučovala masážní emulze na bylinkové bázi.
Když jsme prožívali období bolesti, dávala jsem si pozor, aby měla malá trošku klidnější dny bez velkého lítání po houpačkách a prolízkách.
A vždycky, když ji to v noci probudilo, povídali jsme si s nožičkama a domlouvali jim aby už nebolely. Anetka nožkám vlastně domlouvá doteď i když se jí nechce jít. Domluví nožkám, aby jí donesly domů. Opravdu je to o i o té psychické stránce.
Prostě to musíte překonat.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama