Václav Klaus - má původní přijmení?

Anonymní
30.4.21 14:11

Václav Klaus-příjmení

Hezký den,
dnes jsem si vzpomněla na jeden dokument, kde bylo zmíněno to, že Václav Klaus starší se vlastně nejmenuje Klaus původně. Jeho otec si příjmení změnil. Ale nemůžu vůbec dohledat nějakou informaci, zda si to pamatuju správně.
Nevíte někdo takhle z hlavy, jak se původně rod Klausů jmenoval?
Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
968
30.4.21 14:18
@Anonymní píše:
Hezký den,
dnes jsem si vzpomněla na jeden dokument, kde bylo zmíněno to, že Václav Klaus starší se vlastně nejmenuje Klaus původně. Jeho otec si příjmení změnil. Ale nemůžu vůbec dohledat nějakou informaci, zda si to pamatuju správně.
Díky.

Nevím, ale Klausovi bydleli kousek od základky, kam jsem chodila. Přesně vím, v kterém paneláku bydleli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9330
30.4.21 14:19

„1. Nějaký anonymní pisatel či pisatelé naprosto neskutečným způsobem opakují jméno Pružinský a vyslovují názor, že si můj otec nechal změnit jméno a že přišel odkudsi z Podkarpatské Rusi. Není to pravda. Rod Klausů je doložen už od konce 18. století v obci Mileč u Nepomuku, kde dodnes stojí rodová chalupa. V ní se můj otec narodil a dnes tam žije jeho synovec, můj bratranec Vojtěch Klaus s rodinou.“

https://www.klaus.cz/clanky/643

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7350
30.4.21 14:25
@Anonymní píše:
Hezký den,
Díky.

Takhle z hlavy to nevím, a ani nechápu proč je to tak důležité :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
30.4.21 14:26

Ano, Klausovi pocházejí od Nepomuka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20669
30.4.21 14:26
@Kipa22 píše:
Nevím, ale Klausovi bydleli kousek od základky, kam jsem chodila. Přesně vím, v kterém paneláku bydleli.

Tak to jsi in :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53465
30.4.21 14:45

To je zase drama. Proč nás tahle kauza zajímá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
30.4.21 14:54
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 15:52
@Lendeš píše:
„1. Nějaký anonymní pisatel či pisatelé naprosto neskutečným způsobem opakují jméno Pružinský a vyslovují názor, že si můj otec nechal změnit jméno a že přišel odkudsi z Podkarpatské Rusi. Není to pravda. Rod Klausů je doložen už od konce 18. století v obci Mileč u Nepomuku, kde dodnes stojí rodová chalupa. V ní se můj otec narodil a dnes tam žije jeho synovec, můj bratranec Vojtěch Klaus s rodinou.“https://www.klaus.cz/clanky/643

díky moc :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat