Váha roční holčičky

11
14.7.13 12:03

váha roční holčičky

Ahojte maminky, naše malá má 1 rok, od porodu máme problémy s přibíváním na váze porodní váha 2,54kg 46 cm, kojila jsem do 10 měsíce poté jsme přešli na UM, malá vůbec nepřibývala měla 6,63kg za měsíc přibrala 0,5kg, ale ted jakoby se to zastavilo, příkrmy chce málo (pár lžiček) UM vypije cca 90ml po 3 hodinách, ovoce trochu, jogurty a kaši pár lžiček, už jsem z toho na nervy ve středu jdeme na kontrolu a mám z toho úplnou hrůůůůzu co bude myslím, že nebude mít ani 7,5 kg, jinak malá je hodně aktivní ráno vstane a do večera se nezastaví, když nepočítám že dopoledne a odpoledne chvilinku spí, někdy se divím kde se v ní ta energie bere. Chtěla jsem se zeptat jestli je na tom někdo taky tak podobně. Dr. nám dělala krevní obraz i moč vše v pořádku jen chudokrevná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22692
14.7.13 12:09

A co by se jako dělalo, cpaly by to do ní násilím??? Pokud je akční tak nepřibere. My s tím sice problémy neměli, ale… malá jako kojená přibírala krásně, až moc. Ale jak začali příkrmy, tak katastrofa. Od půl roku do roku přibrala 1,1 kg. Nikdo se nad tím nepozastavil…
Takže pokud je spokojená, šikovná, tak si myslím, že by problém být neměl.
Má být vůbec po kom veliká, nejste s manželem třeba taky malý a hubení? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25130
14.7.13 12:13

Ahoj, můj malý měl normální porodní váhu (3020g, 50cm), od mimina žral jak blázen, cpe se pořád a v roce neměl ani 9kg :nevim: Takže bych si s tou vaší váhou asi moc hlavu nedělala, hlavně, že alespoň trochu jí, pokud je aktivní, tak to hold vyběhá :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
14.7.13 12:14

Já jsem hubená, má to po mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25130
14.7.13 12:16
@Lenik1211 píše:
Já jsem hubená, má to po mě.

No, tak vidíš :hug: Náš to má zase po manželovi, ten má i teď těsně podváhu a taky se pořád živí :D Jen doktorka mi nevěří, že malý opravdu tolik jí a skoro nenabírá :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
14.7.13 12:17

@avm3 nase mala je taky podobne akcni a na vaze pribyva normalne. Ale my teda jsme celkem vysoci, ja i statna :mrgreen:

@Lenik1211 a co to ma za prikrmy? Uplne takove nejake miminovske? Zkouseli jste uz nejake „normalnejsi“ jidlo? Mala mi ty mimini slichty taky prskala, jak jsem ji zacala davat normalni jidlo (i kdyz malo soli atd.), tak zacla teprve lip jist. Nez aby nejedla nic, radsi jsem trochu povolila timto smerem.

A jestli je chudokrevna, bere zelezo? Nebo je pry dobra stava z cervene repy… Mam pocit, ze i to s chuti k jidlu souvisi, ne?

A vahou se nenervuj, zvaz ji doma a budes hnedka vedet, kolik vazi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chatwenna
14.7.13 12:18

Zakladatelko, dcerka pije kazde tri hodiny devadesatku mleka…?

• Nahlásit
  • Citovat
6266
14.7.13 12:22

Vzdyt ti vazi akorat. Orientacne v pulroce dvojnasobek porodni vahy, v roce trojnasobek. Neboj, me deti nejhur taky pribiraji okolo toho roka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
14.7.13 12:24

@Lenik1211
Jestli to dobře chápu, tak jí máš v roce jen na mléku plus trošku příkrmů, tak to se pak nemůžeš divit, že nenabírá? :nevim: Tu váhu bych neviděla jako tragédii, ale určitě by měla jíst alespoň pořádné obědy, zeleninu, maso, přílohy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
14.7.13 12:26

Vařím ji domácí polévečky, zkoušela jsem i omáčky, a už jsem i začala dávat i jídlo které by neměla. železo brala v kapkách

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
14.7.13 12:27
@chatwenna píše:
Zakladatelko, dcerka pije kazde tri hodiny devadesatku mleka…?

Jak kdy 60-90ml

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chatwenna
14.7.13 12:28

@Lenik1211 A proc ma tolik mleka, jestli jsem spravne pochopila…?

Mleko ji staci rano a vecer, pres den jogurt…
Zacpes ji brisko mlekem, to je jasne, ze pak uz nema hlad…

• Nahlásit
  • Citovat
11
14.7.13 12:29
@anairda píše:
@Lenik1211
Jestli to dobře chápu, tak jí máš v roce jen na mléku plus trošku příkrmů, tak to se pak nemůžeš divit, že nenabírá? :nevim: Tu váhu bych neviděla jako tragédii, ale určitě by měla jíst alespoň pořádné obědy, zeleninu, maso, přílohy…

No to by měla ale jak to mám do ní nacpat? dá si pár lžiček a pak to začne vyndávat z pusiny nebo vyplouvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
14.7.13 12:33
@chatwenna píše:
@Lenik1211 A proc ma tolik mleka, jestli jsem spravne pochopila…?Mleko ji staci rano a vecer, pres den jogurt…
Zacpes ji brisko mlekem, to je jasne, ze pak uz nema hlad…

No to mi řekla dr. že ji mám pořád dávat mléko, vodu málo jen na zapití jídla. Ona totiž měla strašně ráda čajíky hodně se napila a pak už nic nechtěla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
14.7.13 12:33

Taky bych to mleko pres den zrusila - rano a vecer staci a dat ho trochu vic. Jedna svaca ovoce, druha jogurt, obed normalni jidlo - ne jen polevku nebo aspon ne nejak casto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama