Váha v 10 měsících?

Kaa
100
20.7.05 17:18

Váha v 10 měsících?

Ahoj holky,

mám holčičku 10,5 měsíce, s porodní váhou 3,70 kg, teď váží 8,30 kg, což je docela míň než ostatní stejně staré děti, co znám. Problém je, že přestože už 4. měsíc přikrmujeme (začaly jsme až na konci 7. měsíce, do té doby plně kojená, protože jsem atopička a manžel alergik), ještě se zatím pořádně „nerozjedla“. Sní mi od všeho pár lžiček, když je to čtvrt skleničky, je to obrovský úspěch. Zkouším všechno možné, doma vařené i kupované, různé teploty i konzistence … S chutí sní jen to, co jí dám do ruky (ale taky ne moc) nebo to, co najde na zemi (a to jí beru, protože to jasně není k jídlu :) ). Teď jí rostou horní zuby a nejí už skoro vůbec nic, tak pořád jen kojím, kojím, kojím … a mám strach, že už jí to mlíko nemůže stačit - tedy nevypadá hladově, ale co do složení. Pít taky skoro nic nechce, z lahve vůbec ne, takže jí ani nemůžu nic třeba mixnout do mlíka … Podvyživeně nevypadá, jen je štíhlejší, než ostatní děti, ale mám kolem sebe jen nekojené, tak nemůžu až tak srovnávat.
Chtěla bych jen vědět, jak jsou na tom s váhou vaše děti a kdy vám začaly pořádně jíst a pít něco jiného než mlíko. Pořád jsem si říkala, že ji nemůžu do jídla nutit a časem se to samo srovná, ale už mě to začíná pomalu trápit.

Díky

Kaa + Bea 10,5

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

112
20.7.05 17:27

Ahoj Kaa,
nemyslím si že by tvoja malá mala nízku váhu. Moja dcéra v 10M vážila 8,5 kg, dlhá bola 75 cm. Teraz má 18M a váži 10,8 kg. Kamarátka má 10M chlapca ktorý váži teraz 11kg. Takže moja dcéra je teraz ľahšia ako on. Ani s apetítom to nie je každý deň rovnaké. Niekedy papá pekne a niekedy zje iba moje mliečko - vďaka Bohu že ju ešte môžem kojiť - inak neviem čo by jedla. A ešte niečo: Moja malá zje len to čo jej stihnem dať do úst, keď okolo mňa prebehne… Po sediačky jedáva len vtedy keď si ju dám na kolená a nechám ju hrať sa s jedlom v tanieri - ale jedla je všade viac ako v jej žalúdku… Vôbec sa nestrachuj, tvoja maličká určite netrpí hladom, veď to by Ti dala jasne najavo :wink:
Veľa zdravíčka želá Kaska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
20.7.05 17:42

ja bych tu vahu nevidela tragicky. Moje dcera ma v 7,5 mesicich 6330g a mesicne mi pribira max. 300g, takze jestli se dostaneme na vasi vahu, budeme mistri…narodila se v terminu a vazila 3020g. Podle doktorky pouze hodne aktivni dite. Terik a Charlie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.7.05 17:51

váha

Ahoj, plně Tě chápu, moje dcera měla porodní váhu 3,64 v půl roce 7.60 v 10 m 8.60- kojila jsem do 13 měsíců, s jídlem to byly boje a pořád jsou-už se celkem rozjedla/má 17 m/, ale zatím moc nechce kousat- jinak se dáví a zvrací. Pediatrička je s ní spokojená, i když o 3 násobku porodní váhy v roce nemůže být ani řeč. Za 14 dní jdeme na 18 m prohlídku, tak jsem zvědavá co navážíme.Myslí, že si nemůsíš dělat starosti.
SARA

• Nahlásit
  • Citovat
6545
20.7.05 18:27

Moje dcera se narodila v den TP, měla 3,57kg a 51cm. Prvního půlroku přibírala moooc hezky a docela dost. Pak se to zpomalilo a v podstatě za 3měs přibrala lehce přes kilo. V 9,5měs (před týdnem) měla 8,8kg a 72cm. Kojím, příkrmy začaly před 8měsícem ze stejného důvodu jako u vás (má AE, byt v klidové fázi, já jsem astmatička). Jídlu moc nedá, nemusim ani vařit, příkrm od Hami má na 2-3× a kolikrát ještě dojídám nebo vyhodím. Teprve teď začíná trochu víc jíst a já začínám odstavovat kvůli jejím zubům (to hlavně, ale toto téma není to, oč tu běží).
Myslím, že jste na tom úplně v poho. Některé děti příbírají hodně, jiné méně. Důležitým ukazatelem je, že neubírá a že je spokojená a nepláče hlady. Pak by to problém být mohl, ovšem nesouvisející s její aktuální váhou myslím.
Buď v klidu. I když i pro mě je nezvyklé, ž epřibíráme méně, alespoň vyrostla do délky a už se neroztahuje :wink:
Gabča a Barča, 42týdnů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
20.7.05 19:28

Ahoj!

Můj chlapeček při narození (12. den po TP) vážil 4,58 a v 10 měsících měl asi 8,82, takže taky nic - moc.
Navíc mu opravdu dlouho trvalo než se opravdu rozjedl. S příkrmem jsme začali po 6. měsíci. Dlouho nechtěl opravdu nic. Mrkvička ta byla opravdu fůj. Jeden čas jsem zjistila, že sní jídlo, jen když má v něm trochu masa. Rozjedl se asi až kolem 11. měsíce a teď je mu 14. měsíců a je to malý otesánek a sní úplně všechno, co mu dám. Prostě si nevybírá a já jsem za to ráda! I když váhu má jen okolo 10 kil.

Co takhle mu jídlo naservírovat na umyté podlaze, to by možná zabralo, ne? :) :) :) To byl vtip!

Tak hodně trpělivosti při krmení dravé zvěře! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
20.7.05 19:50

Omlouvám se Kaa, psala jsem to omylem jako o klukovi a ty máš holčičku! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.7.05 20:23

Nase holcicka narozena v den TP mela 3050 g a v 11. mesicich mela 8860 a 75 cm. S doktrorkou jsme se shodly, ze je stihla a ze to tezko muze byt jinak, kdyz ja mam 49kg pri 156cm a manzel ma sice 192cm, ale jen 72 kg. Takze pokud jste s manzelem taky zizaly, tak mate proste zizalatko! :D

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.7.05 21:07

Ahoj,
tak koukam, ze nase holcicka je tak nejak zvlastni. Narodila se o tri tydny drive s vahou 2800g a 47 cm. Ted v 8 mes. mela jen 7100g a 68cm. Je to proste prcek. Nebylo by na tom nic tak divneho, ale nas prcek se cpe od rana do vecera a nijak vyrazne nepribira. Ze je stihla me neprekvapuje, z toho mam docela radost, myslim, ze neni nejzdravejsi, kdyz se miminko kvuli spekum nemuze po:,–(it, ale cekali jsme stihlou zirafku( ja 170 cm, manzel 203cm). Tak nevim po kom ma ten metabolismus, manzel ma ke sve vysce normalni postavu a ja ted po porodu lehce nadnormalni :lol: Jinak vypada zdrave, tak je snad vse OK. Jenom ty hadriky, co jsem nakoupila nam nejak nevychazeji(letni nam budou nejdriv v zime).

Mroe + Julie 8,5mes

• Nahlásit
  • Citovat
246
20.7.05 21:22

Ahoj Kaa,
tak vidím, že tě tady všichni uklidňují, tak to se přidám, protože my jsme ještě lepší :lol: :
Dneska jsme byly na roční prohlídce a moje holčička (por. váha 3200g) váží celých 7960g :lol: :lol: . Nic si z toho nedělám, dr se nad váhou navíc vůbec nepozastavil, takže to neřeším. Je fakt, že ani moje malá moc nejí, posledních pár dní zase stávkuje, neobědvá, nesvačí, maximálně sní kousek banánu nebo hrst malin, a jinak jen kojíme a kojíme. Malá je spokojená, tak nic nelámu přes koleno a doufám, že se časem zase rozjí…
R + S

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.7.05 22:08

Ahojky, moje dcera měla v 10 měsících 7.70kg (por. váha 2.45). Teď má 21 m a skoro 11 kg. Taky moc nejí, je děsně vybíravá, tak aby se najedla ji vařím to co má ráda. Ona je schopná z 10ti jídel oblíbit si pouze 1. Žebra ji ale nelezou a hlavně je zdravá a to je nejdůležitější.

pa, Ada

• Nahlásit
  • Citovat
377
20.7.05 22:19

Ahoj Kaa a ostatní maminky,

nedá mi to a musím se připojit.Moje Niki se narodila 10den po TP s Váhou 3,75kg a 50cm.První půlrok přibírala ukázkově,baculatá,faldíčky,no slaďoučký mimi.V 6m měla přesně dvojnásobek porodní váhy tedy 7,5kg.Teď jsme byli na 10měsíční prohlídce a za poslední 4měsíce přibrala jen kilo.Pediatrička je s ní spokojená,že je vše v pořádku,tak jsem v klidu.
S jídlem je to jeden den bezva a druhý den na nervy.Dostat do ní něco, nadlidský výkon.Přikládám to teď horním zoubkům,ale nevím.Co miluje jsou jogurty,tak to vím,že neodmítne,ale to není řečení.Jeden čas odmítala zeleninu,teď už zas papká docela dobře.Pro změnu jí zas ted nejede ovoce.Nekojím,pije Nutrilon,ale taky boj,aby měla ten 1/2litr mléka /z toho je 250ml ovovcná kaše a 150ml jogurtu-zbytek do ní sotva dostanu/.S pitím je to stejný,když je vedro vypije 200ml čaje nebo vody,jinak jen 150ml.
Jsou to lumpíci,ale hlavně že jsou spokojení a zdraví.
Ahoj Naďa a Niki skoro 11m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kaa
100
20.7.05 23:21

Díky moc za spoustu rychlých odpovědí, jsem ráda, že nejsme rarita :wink: . Obdiv maminkám, které i po roce kojí - mě to tedy taky baví, je to pohodlný a tak (a při tom jak Bea jí mi ani nic jiného nezbývá), ale už mě párkrát pěkně kousla, tak si říkám, jak dlouho asi vydržíme.

Ještě jednou díky za podporu, moc jste mi pomohly :) :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.7.05 20:58

Ahoj Kaa a ostatní,

Dcerka měla porodní váhu 3,8 kg a dnes v 11 měsících má 8,3 kg. Problémy s jídlem máme obdobné, jak většina z vás popisovala. Docela mne to trápí, ne proto, že dcerka se „nevejde do tabulek“ a ukázkově nepřibírá, ale to, že pediatrička v této váze shledává neustále problém a přestože nikdy dcera nebyla nemocná nás neustále „nutí“ chodit na prohlídky, vážení a odběry krve, zda je v pořádku (vždy perfektní výsledky). Na krvi už jsme od narození byly 6×. Jen proto, že nemáme tabulkovou váhu. Co Vaše pediatričky, chovají se podobně???? Já totiž uvažuju, že další odběry krve odmítnu. Alena

• Nahlásit
  • Citovat
Kaa
100
22.7.05 19:56

ahoj Aleno,

mně doktorka řekla, že malá vypadá dobře, mám počkat, až jí vyrostou horní zoubky (prý teď možná nejí kvůli tomu), kdyby se to do měsíce nezlepšilo - tedy ne přímo váha, ale jídlo, taky bychom musely na testy.

Kaa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama