Problémy se spaním u 3měsíčního mimi

Jaa
1150
20.7.05 10:09

Problémy se spaním u mimi 3m

Ahoj holky,
mám na vás prosbu - potřebuji poradit, případně budu vděčná za jakékoli vaše zkušenosti a postřehy. Naše tříměsíční dcera se v noci každou chvíli probouzí, na první pohled to vypadá tak, že se probudí, protože jí vypadne dudlík, tak jí ho podáme zpět a ona zase nějakou chvíli spí, potom se zase začne kroutit, vypadne jí dudlík… Cca po 2,5 hodinách ji krmím. Tak to je asi poslední 3 noci, před tím spala v klídku 7,5 hodin v kuse a neměla žádné problémy. Mám trochu obavu, jestli jí něco není - nemáte někdo podobný problém?
Díky za všechny postřehy a rady,
Jaa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1428
20.7.05 10:41

Ahoj,

nemůžete být v růstovém spurtu? :?: My ho měli markantní ve 3 a 6 týdnech. Ve 3 měsících jsem ho snad ani nepostřehla.

Přeji klidné spaní

Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
20.7.05 10:58

Ahoj,

taky si myslím, že možná spurtujete - zkusila bych jí vždycky při probuzení nabídnout papání /možná to bude dost často - ale je to jenom přechodné!/. Druhá možnost - jestli ji nebolí bříško /koliky - taky nejčastěji okolo 3 měsíců/.
Viťka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
20.7.05 11:39

Ahoj, 3. měsíc je zlomový. Hodně dětí si v tu dobu zkrátilo intervaly :lol:
My jsme taky spali skvěle (až 8 hod. v kuse, ale spíš 6). Pak to začalo a budil se 4-6× za noc. Pak se to zase upravilo, ale od 6. měsíce to máme znovu a zatím se to bohužel udržuje na stejném spaní (buzení po cca 2-3 hodinách, ach jo).
Taky má dudu a dřív stačilo jen dát mu ho do pusinky, ale teď řve, dokud ho nenakojím. Musím ale říct, že fakt polyká a nechce se jen tak přitulit, nebo jo? 8) Časově to odpovídá spurtu, ale nějak to nekončí, i když přes den baštíme o 106. Tak vydrž. Já jsem hlavně ráda, že po nakojení zase hned usne a nepláče. Už mi to ani neva. Alespoň každý večer usínám s nadějí, že to bude lepší :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
20.7.05 13:52

Ahoj Jaa,
vítám tě mezi nespavci.Podle všeho jde asi o ten růstový spurt, u nás trvá ovšem už od šestinedělí. Jo a v noci kojíš nebo dáváš Nutrilon?
Taky teď byly ty hnusné vedra, tak třeba byla malá podrážděná, každopádně přeji co nedříve zlepšení.Já trnu, co čeká ve třetím měsíci nás, protože ještě kratší intervaly než ty současné dvouhodinové bych už nevydýchala. :roll:
Jo a já zakoupila Bebu, tak uvidím, ale včera jsem s ní neuspěla, holt chtěla prso.A Sárinka v pohodě vezme flašku?

Každopádně pokud malá nepláče nějak markantně víc než před tím, asi to nic vážného nebude.

pa sany

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jaa
1150
21.7.05 08:44

Ahoj holky,
díky moc za názory, o růstovém spurtu jsem nic netušila:O(, takže o tom jdu zjišťovat informace:O)
Koliky Sára nemá, ty jsme zažehnali už asi před měsícem - užívá živou kulturu - bakterie E-coli. V noci má opravdu hlad, sosá a sosá.
Sany: V noci se snažím kojit, jelikož se mi nechce dělat Nutrilon. Ale při dvouhodinových intervalech to asi moje mlíkárna nezvládne, takže mi nic jiného nezbyde:O( Sára přijímá flašku v pohodě, pila už z ní dříve fenyklový čajík. Má flašku i dudlík od stejné firmy, takže s tím nebyl problém. A co vaše příkrmy, jak to jde?
Jaa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1308
21.7.05 09:12

Jani, neboj nejste v tom sami :-) Nám se Aleš budí také v noci po 3hod a to dřív vydržel i 6hod. Je to tak 14 dní, takže od 2,5 měsíců. Pořád doufám, že se to zlepší, ale trochu se děsím toho, že to noční kojení po 3hod už nám zůstane :-(

Snad to zvládneme :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
21.7.05 17:09

Ahojky Jaa,
včera jsem prvně dala Bebu a spala 4,5 h a pak už zase po dvou.Tak snad dobrý. Ale dělala jsem předskokana.
Ale chtěla jsem se zeptat, tu živou kulturu- E-coli, vím, že jste se o tom v některém deníčku bavily, ale nemám teď času na prohlížení, tu ti předepsala dr.? A jaké jste konkrétně měli problémy? Malou teda to bříško bere dost a Saab ani Lefax zá:,–(ně nezabírá.Je mi jí líto, chudinka se pořád svíjí a asi ji to bříško trápí hodně.
Dík za případnou odpověď.
pa pa sany

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jaa
1150
21.7.05 23:00

Ahoj Sany,
tu živou kulturu nám předepsal doktor, doplácí se na ni cca necelých 300,–KČ (možná méně, už si nevzpomínám) a dá se v Praze sehnat snad jen v lékárně v Motole. Trochu jsem se toho bála, protože jsou to přeci jen bakterie, ale stráááášně nám to pomohlo a jsem našemu Dr. za to moc vděčná (i když jinak s ním moc spokojená nejsem). Sára měla hrozný koliky, pořád se svíjela a nic nepomáhalo - Sab, fenykl, masáže, fénování, cvičení… Pak jsem začali s kulturou a během cca týdne se to definitivně srovnalo:O))) Byla to hrozná úleva. Kultura se dává nedonošencům a novorozncům jako podpora např. po léčbě antibiotiky, působí taky jako prevence proti alergiím a snad proti průjmům. Když je to na koliky, tak nám Dr. řekl, že 1. týden to bere 3× ( u nás to bylo ST, PÁ, PO, potom v pátek a potom každou středu. Ještě to máme asi na 3 neděle - je to dohromady tak na dva měsíce, ale je to FAKT super! Lék se jmenuje Colinfant Newborn, testovalo to ÚPMD (Podolí), je to probiotikum, charakteristika: Kmen Escherichia coli obsažený v přípravku je představitelem skupiny bakterií, které jsou součástí normální střevní mikroflory. Velmi dobře osidluje střevní trakt a jeho dlouhodobá přítomnost ve střevě výrazně stimuluje tvorbu specifických a nespecifických protilátek a to jak místní, ve střevě a ve slinách, tak celkovou, v oběhu krevním. Má příznivý vliv na složení střevní mikroflory, vytlačuje enteropatogenní kmeny a u pacientů se střevním onemocněním napomáhá k úpravě střevní flory. Příznivě působí i u nosičů enteropatogenních kmenů. Nežádoucí účinky: 1. den se může v ojedinělých případech vyskytnout řídší stolice, jiné než. účinky nejsou známy. Podáváme to do pusinky injekční stříkačkou.
Snad Ti to bude stačit, kdyby Tě ještě něco zajímalo, tak písni, ráda Ti odpovím. Něco o tom se dá najít i na netu, taky jsem to tehdy hledala.
Papa, dobrou noc, Jaa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
22.7.05 11:14

Ahojky Jaa,
moc děkuju, zajdu co nejdříve k naší dr. a promluvím si s ní, malou to kroucení trápí hlavně v noci, poslední dny se to zhoršilo, často se budí a i ve spánku sebou mele tak, že úplně lupe celá konstrukce koše. Nevyspíme se nikdo, navíc pořád heká a sténá, je mi jí líto. Je to na prd, nic nadýmavého nejím, furt se láduju čajem, vážně nepomáhá nic. Jen nechápu proč už mi to dr. nenabídla, pokud to tak fajn zabírá, dala bych za to nevím co. Jen nám řekla,že máme dávat Lefax každé tři hodiny, což teda žádný účinek extra nemá. Jo a už teda na naše poměry málo kaká, max 2× denně trošku nebo 1× pořádně, to dříve i 5×, tak nevím, jestli se nesnaží mermomocí něco vytlačit a ono asi není co. Kdyby člověk věděl, jak tomu drobkovi pomoc.

Tak dík a pusu Sárince
sany a Viky(právě se kroutící, tlačící, hekající)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
24.12.12 21:05

Ahoj maminky, mám takový dotaz jsou nám 4 měsíce a 10 dní a už tak měsíc máme velké problémy se spaním:( dříve dokázal malý spinkat i 9 hodin v noci a přes den spinkal vše v pohodě a ted najednou se něco zlomilo a nespí v noci se budí po 2 hodinách a pláče dokud mu nedám prso a přes den mi spinká maximálně 2 hodiny a to po půl hodinkách kdy usne u kojení a nebo u flašky a to je pak protivný jak je unavený. na zoubky mi to nepřijde. Prosím o radu jsme s manželem zoufalý jak tomu drobečkovi pomoci :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
elizabeta92
24.12.12 21:53

@Macekiva moje malá je sice mladší, ale má to stejně.. přes den taky spí max 2 hodiny a to taky né vcelku ale průběžně po půl hodinách.. a v noci se mě kolikrát zbudí a plače a to nemá hlad, chce se jen pochovat.. Už sem si na to zvykla, tak to nijak neřeším. Klidně by to mohli byt zoubky. Jestli víc slintá a rve si celou ruku do pusinky, tak by to mohlo byt ono. Malé sou za týden 4 měsíce a tohle mi začala dělat a když sem jí šahala na dásně, tak tam něco cítim. V podstatě rve do pusinky vše co má zrovna v rukou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
5515
24.12.12 22:04

@Macekiva Mám to stejné s tím rozdílem že řve celej den, do pusinky si rve už obě dve ručenky a pořád pobrekàva a fak celej den, ruce už mám jak opice a nikdy tohle nedělal, trvá to tak týden :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
25.12.12 07:15

Jako malý si taky cpe vše co najde do pusy a nejlepší jsou moje ruce:) ale svoje tam taky rve kdyby mohl tak až po lokty ale zatím jsem nic nenašla jen tvrdé dásně…dnes jsme zkusili pochovat když zaplakal a pomohlo to tak budeme večer chovat asi. Ale moc děkuju je fajn vědět že v tom nejsme sami :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
25.12.12 19:40

Holky a nejste třeba po očkování? mně toto malá začala dělat ve 3,5 měsících a to předtím spala i 8h vkuse, tak jsem taky myslela, že zoubky, ale teď nám bude 5m a zuby furt nikde. zjistila jsem, že to spaní se zhorší vždycky po hexavakcíně, za noc se budí i 8×, za 3 týdny se to spravilo na 2-3×, ale pak přišla další hexa a úplně ten samej vzorec, teď zas dobrý, tak se těším na další očkování :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama