Reklama

váha v šestinedělí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dejnis
Nováček 1 příspěvek 02.06.09 14:18
váha v šestinedělí

Po 1 týdnu jsem začala krmit UM, MM neuspokojovalo, měla jsem Nutrilon, změnila jsem kvůli bolení bříška na BEBU PREMIUM HA 1. Malý si žádá každé 2 hodiny a uspokojí ho 90 ml (jinak řve), bohužel na váze přibírá 600g týdně namísto 150g. Jak jste na tom vy? Doktorce se to nelíbí, ale při jeho pláči nezabírá chování, zpívání, mazlení, ale jen to mlíčko. Při odchodu z porodnice měl 3,58 a dnes v 16 dnech má 4,9 kg.

Reklama

Reakce:

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 02.06.09 14:38

Co to znamená MM neuspokojovalo? Byl nějaký závažný důvod proč přestat s kojením???
Ptám se proto, abych se tě nějak nedotkla, jinak bych se přimlouvala za to kojení plus jen částečné dokrmování UM, pokud MM nestačí. Existuje spousta laktačních poradkyň, které by případně pomohly…
Kámoška nemůže kojit kvůli své nemoci, takže krmila holt striktně po 3 hodinách právě proto, aby malá nepřibírala tolik.
A neboj, na ten pláč časem nějak vyzrajete :wink:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 02.06.09 15:18

Teda pardon ale 600g za tyden??Proc mam obcas pocit ze si tady delaji zakladatelky srandu?? :evil:

radúna
Extra třída :D 11946 příspěvků 02.06.09 15:38

A co dudlík? Nepomohl by ten?

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 02.06.09 16:09
:?: :?: :?:

přijde mi to moc a nedivím se že dr. se to nelíbí!! dítě z toho může mít problémy!!!

co to znamená MM neuspokojovalo??

v prvé řadě bych se tak snadno nevzdala kojení.
pokud už na UM, vím, že je to težké, když dítě ječí, ale krmila po 3hod nebo dala ekvivalentně méně UM. a rozhodně dudlík, asi je to dudlátor…
zkusila bych nosit v šátku.

befana
Echt Kelišová 8647 příspěvků 02.06.09 16:10

ahoj,
my jsme takovýhle přírůstek taky měly,ale bylo to jen první týden po zavedení dokrmování Nutrilonem ke kojení.do té doby byla malá chůdě a vůbec neřibírala.No,a pak to dle doktorky doháněla.Ještě dalších 14dní jsme měly větší přírůstky,ale ted už jsme na cca 200g týdně.

Jinak si myslím,že nemůže mít za 2h strávené UM,možná brečí,protože ho bolí bříško.a že pije,je normální,oni ti malí prckové nemají moc záklopku.. :oops:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 02.06.09 17:23

Je tak to se vazne omlouvam protoze me to vazne prislo silene moc.aLE JAK PSALA BEFANA tak asi to mozne je.Ale taky by me zajmalo to neuspokojovala.My zacli az v 5tydnu a to az mala mela hlad do te doby jsem to nechala a byli jsme trosku pod ale kdyz byla spokojena tak jsem to neresila.Takze jeste jednou se omlouvam ale mam obcas vazne pocit ze si snad dela nekdo srandu.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 02.06.09 17:48

600 za týden taky může znamenat, že to dítko má třeba bolení, že toho má moc. Když oni si často berou, i dkyž už jsou najezení…malí závisláčci:)

befana
Echt Kelišová 8647 příspěvků 03.06.09 09:00

Holky,takže my:
23.2. - narození 2.940g
27.2. - odchod z porodnice 2.780g
13.3. - cca 2,5týdne - 2.780g!,od tohoto data jsem ke kojení začala přikrmovat
20.3. - po týdnu 3.410g - nárůst o 630g
27.3. - po týdnu 3.660g - nárůst o 250g
6.4. - 4.060g, po 10dnech nárůst o 400g

MyšákM
Povídálka 30 příspěvků 03.06.09 22:25

Já bych se taky přikláněla k pauzám. U UM se má dodržovat min. ty tři hodiny. Já kojit nemůžu a nikdo mi to o UM neřekl, takže malej občas dlabal po dvou někdy po dvou a půl hodinách a bolení bříška a kadění jen pomocí trubičky… Pak mi kámoška řekla, že malej nestačí trávit a ejhle, nebrečíme a krásně kadíme jednou denně.

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 04.06.09 09:13

Tak nám taky malej ze začátku takhle přibýval,ale je pravda že nám zas teda paní doktorka nic neřekla,pak mi právě taky poradila mamka že mu dávám zbytečně moc často,hned jak plakal,tak jsem hopřiložila k prsu :roll: No ale pak jsem se snažila ho třeba něčím zabavit,dudlík,nebo jsem vzala kočár a jela s ním ven,to vždycky usnul,aby papal alespon po těch třech hodinách,no dneska sme na tom teda tak že baští po čtyrech hodinách,ale za to už má 8 kilo na čtyřech měsících :roll:

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 04.06.09 09:15

Nebo je to malý cíťa a vadí mu třeba jeho vlastní pohyby,proto ti třeba pláče,zkusila bych ho zabalit do dvou tetra plen,aby měl ručičky u tělíčka,a třeba se uklidní.

LUCINKAaMATYSEK
Povídálka 15 příspěvků 04.06.09 11:25

chi chi my taky dlabeme pekne my jsme meli 4.3.2009 pri narozeni 3450g a ted dneska ve 3mesicich 6500g papame 5krat denne 150nekdy 180ml a k tomu tak 50-100ml caje jak kdy podle teplot …krmime pouze UM a to HIPP a ted mame Hero baby lactum …vyroba uz skoncila mam ale zasoby na 3mesice…ma doktorka me neustale obtezovala s kojenim at ji ukazu jak kojim a ze nemam mliko a pomalu mi prsa vytahla fakt prastena… :roll:

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 05.06.09 21:29

Lucinko tak to moc dobře znám s tim kojením před doktorkou :roll: :roll: :roll: Já měla prsa velká a le bradavky žádný,takže se Honzík strašně špatně přisával,no úplně mi vytáhla tu bradavku,že sem myslela že se zbláznim,ale stejně to nešlo,nakonec sem se jí na nic neptala, a přešli jsme na UM a jsme oba spokojený,hlavně Honzík a to je pro mě nejdůležitější. :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >