Vánoce 2018 - zase řešíme dárky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.18 11:13
Vanoce2018-zase řešíme dárky.

Dobrý den,
Prosím mohu být anonymní? Řešení dárků se dotýká vztahů v rodině.
Zase se u nás řeší dárky k Vánocům a každý jsme jinýho názoru.
Naši jsou názoru si dárky nedávat, jen dětem. Ja jsem názoru do určitý ceny, což by byl i bratr, ale že si každý koupíme něco, necháme si to u toho druhýho, který nám ten dárek zaplatí. Ma přítelkyni u nich dárky dostanou, mě je blbý jim nic nedat.
Jak s u vás řeší dárky k vánocům?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1711 příspěvků 28.10.18 11:17

My si darky davame i mezi dospelyma. Zadne drahe, tak kolem 500,–. Bud si dotycny rekne, co by rad nebo dostane neco do bytu, jidlo, piti, poukazku nekam. Zatim se nestalo, ze by nekdo daroval neco uplne mimo. Koupit si neco a nechat proplatit mi prijde uplne divny. Spis at teda posle odkazy treba na dve tri veci a vy neco vyberete, at maji pod stromeckem nejake prekvapeni.

TeSudička
Kecalka 275 příspěvků 28.10.18 11:20

My kupujem hlavne detem v rodine. My dospeli si dame jen nejakou drobnost, abysme meli neco pod stromeckem :mavam:

Kriss Tina
Kelišová 5434 příspěvků 28.10.18 11:22

Dáváme si dárky všichni. V rodine mám malé dítě jenom já, to samozřejmě dostává od všech nejvic, my dospělý si dáváme jenom drobnosti, kosmetický balíček, knížku, nějaký doplněk ať už do bytu nebo na sebe, občas poukaz. Ale většinou tak do 200kc na osobu. Zas nedávat vůbec nic je mi trapné, na dary za tisíce zas nejsou finance, takže prostě drobnosti co potěší a neurazí :)

Ivana 85
Závislačka 3061 příspěvků 28.10.18 11:31

My si davame darky jen s rodici a prarodici z obou stran.Darky se sourozenci jsme zrusili.Vsichni uz mame deti a to je toho pak strasne moc.Jo a teda deten kupujem vsem,jen proste sourozencum ne.

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 28.10.18 11:31

Dáváme si dárky všichni …máme finanční limit a toho se držíme.Az teda na dítě,tam finanční limit není.

Uju
Kelišová 6526 příspěvků 28.10.18 11:33

No, takže u nás to je tak, že dárky hodně řešímm já a moje maka, která žije s náma. Takže se kupuje dcerám,manželovi, já mamce a mamka meě. Můj manžel na dárky víceméně prdí (i když loni se tedy překonal,ale to je asi zas na dlouho.(spolu trávíme 24,12) jinak kupujeme tchyni buď sami nebo se na něco většího složíme se švárou).a kupujeme tedy dětem tedy neteři co ji je 18 a synovci už mají své děti tak ty nedostanou nic,ale kupujeme jejich dětem.
Jasný, že tam nekupujeme žádné dary,ale tak do max 300Kč na osobu,podle toho co se nám líbí a myslíme, že by udělalo radost. S manželovou stranou se vidíme 26.12 u tchyně tak si tam děti balíčky rozbalí.

flicek18
Kecalka 230 příspěvků 28.10.18 11:39

My si v rodině dáváme dárky více méně všichni. Jen od přítele bratr a jeho manželka tak těm nic nedáváme a ani oni nám. Jinak s mou rodinou jsme si davali komplet. Ale letos přišel bratr a jeho přítelkyně s tím, že si nechtějí dávat dárky ani na narozeniny ani na Vánoce. Z důvodu, že člověk nikdy neví jestli se trefí, ztrácí nad tím čas a pak je to dárek k prdu atd atd. Jsem s nima domluvena že když najdeme s přítelem něco co vím že by chteli/líbilo by se jim, tak jim dárek dáme.
Já osobně dávání dárků neřeším, dávám dárky lidem kterým chci dávat. U mě neexistuje něco jako dárek ze slušnosti protože je to rodina nebo tak. ;)

axlpol
Závislačka 2706 příspěvků 85 inzerátů 28.10.18 11:57

S manželem Vánoce nemusíme,nejraději bychom si nedávali nic…ale bohužel tradice je ubíjející a souhlasíme,že malý dárek každému se dává.Tchýně to (jako skoro všechny) přeháněla.Spousta hraček pro děti a my donesli jen malý dárek pro ní a tchána.
Letos jsem jí na maila poslala obrázky věcí co děti potřebují-chtějí,všechno od 200 do 1000kč,aby si mohla vybrat a nechám jí pátrat na netu,aby si přesně to co tam je i dokázala sehnat.Aspon se procvičí v práci na pc :lol:
My dospělí dostáváme/dáváme jídlo nebo kosmetiku cca kolem 300kč.Dárky dáváme všem,ale taky záleží jak koho bereme.Sice se sejdeme s tchýni,tchá­nem,ale i se švagrovou a jejím přítelelm najednou.Ale těm dáváme dárek jen pro jejich malo.Nejsme s nima často,,proto jen ze slušnosti pro malou.Stejně tak nesu dárky rodičům,ale bratrům s rodinou už né.Jen jejich malým dětem ano,těm velkým už taky né.
@flicek18 …musím souhlasit,taky dáváme dárky těm kterým chceme a né z povinnosti.Těm kterým dárek dávat nechci si to zavčasu slušně řekneme,že si nic vzýájemně dávat nemusíme.

smajlik345
Kecalka 465 příspěvků 28.10.18 13:03

My si dárky daváme jen v nejbližší rodině. My rodičum, rodiče nám, ale švagrum, neteřam a pod..ne vánoce nejsou jen o kupování dárku a odmítáme kupovat dárky dospělým lidem kdy člověk stejně kolikrát neví co má koupit a neteřím, synovcům..těm až davají rodiče, my kupujeme pouze drobnost na narozeniny

terinka4444
Hvězda diskuse 67807 příspěvků 28.10.18 13:13

Dávali jsme si všichni, jako já bráchovi a švagrové, oni mně a manželovi. Léta to takto fungovalo, ještě za dob, kdy švagrová ani s bráchou nechodila. No švagrová rozhodla, že jsou to zbytečné peníze a stojí to moc ( dárky byly do 500) a už se dávat nebudou. Jeden rok jsem silně protestovala, ještě jsem byla za tu hamižnou, takže další rok jsem se na to taky vykvákla. Takže so dáváme dárky jen s rodiči a druhým bráškou, který tráví Štědrý večer u nás a s druhý bráchou dáváme jen dětem. Ušetřili jsme oba 1000 korun na vánočních dárcích :zed: Nu co už.

hani28
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 28.10.18 13:17

My se segrou (nema deti) si davame navzajem penize, s mamkou treba knihu, obleceni, kosmetiku apod, cca 3-5 mensich darku vzajemne. Ale kdyz se sejdeme u tchanovcu, tak tam tech darku je tolik, ze rozbalovani trva 2 hodiny a mezitim mame prestavku :lol: sejde se nas tam vzdy tak 12-13, manzelovi rodice, prarodice, brachove s pritelkynema (ma 4 brachy ale vetsinou tam jsou tak 2-3). Oni deti nemaji zatim, my mame jedno takze nas je 12 dospelych, 1 dite. Nejvic darku samozrejme pro malou, ale kdyz si brachove daji navzajem 1-2 darky, kazdy treba 2-3 darky rodicum, rodice synum+partnerkam taky treba 4-5 kazdemu, totez s prarodici, a darky pro malou ani nepocitam, tech darku se tam sejde snad 100-150 :lol: a zadne drahe velke dary, proste je nas kupa lidi :lol:

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 28.10.18 13:25

U nás je to tak, že já rodičům koupím, jsem za to ráda, neberu to tak, že chci odplatu.. Rodiče nám nekupují.. Kupují dětem..
Jako neříkám, že by mě dárek nepotěšil, ale za tu dobu co jsem zjistila, že člověk je pak zklamaný z přístupu, nuceného kupování, tak jsem to spíš pojala tak, že JA chci udělat radost něco koupit, takže koupím mámě něco něco malého příteli- jsou spolu 13 let a nebo něco dohormady.. Když k nim přijdem mají pod stromkem dárky děti.. Od nich třeba mamka dá pozornost balíček perníků víno..

Aliik
Echt Kelišová 8314 příspěvků 28.10.18 13:44

My dáváme dárky jen těm, s kým jsme u stromečku. Trávíme štědrý den u nás společně s mými rodiči a manželovou maminkou (plus my 4), tak se vzájemně obdarováváme ;) S rodinou mého bráchy a manželového bráchy se vidíme na chvíli mezi svátky, a vzhledem k tomu, že všechny děti ještě věří na Ježíška, tak si dárky nedáváme. Dáváme si je při návštěvách o narozenách a jmeninách, na Vánoce jen posedíme (nefušujeme si do Ježíškování) :nevim: ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.18 14:18

Děkuji,tak se to vyřeší dárek do 500 pro každýho.Musela jsem se zeptat,jinak by zase byly dohady.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >