Reklama

Varikokéla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mandlička
Závislačka 2651 příspěvků 22.09.09 12:07
varikokéla

Holky i přemýšlím zda ty varikokély nevznikají i používáním různých erotických pomůcek.Různé zaškrovače apod. krev se hromadí jinde než kde by měla? Nevím zda totiž na to existují studie a diskuze na těhle stránkách. Můžete mi napsat zda si to taky někdo nemyslí ?nebo někdo toho četl více než já a někde na to natrefil .

Reklama

Reakce:

Mandlička
Závislačka 2651 příspěvků 25.09.09 20:57
varikokéla

Dobrý den, vyšetření TRUS znamená transrektální ultrasonografie, tedy ultrazvuk, při kterém je sonda zavedena do konečníku. Co se ošetřování týče, je samozřejmě možné si vyžádat, aby vás po celou dobu ošetřovala pouze jedna jediná lékařka. Varikokéla může opravdu vzniknout díky různým zaškrcovadlům atd. jedná se totiž o stav, kdy dochází k nedostatečnému zásobení a výživě varlat. Toto je od pana doktora.

Mandlička
Závislačka 2651 příspěvků 23.10.09 15:31

Aspoň mám radost ,že u manžela nebyla potvrzena tato diagnoza. Tak to bude asi nejasné etiologie. Jěště uvidíme podle genetiky. Holky napiště mi zda nepocházejí vaši partneři z oblastí kolem Ostravy? Pokud tam prožili dětství tak před 20 a více lety.
 Díky

Háta
Povídálka 22 příspěvků 06.03.10 18:31

Nepálko, manžel má varikokélu takovou, jakou ještě pan doktor neviděl - z ostravy nepochází a zaškrcovadla nikdy nepoužíval…

Borča
Závislačka 4198 příspěvků 07.03.10 23:21

Nepalko, manža ji měl a byl na zákroku, kdy ji odstranili. :wink: V Ostravě nikdy nežil a dlouhodobě nepobýval. :wink: …Zlepšení spg se neprokázalo.

Marzin 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.12 18:50
Varikokela

´Dobry dne je my 14 let a newím co delat mám asik varikokélo musím stim jit k doktorovy dáse stim dobře žít :'(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.18 11:20
Varikokéla

Zdravím,
Chtěla bych se zeptat, jestli nevíte po jaké době by mohla mít varikokéla vliv na plodnost.
Přítel přesně neví jak dlouho ji má. Nikdy se u něj neprojevila výrazná bolest. V únoru jde na vyšetření a bojí se jestli to plodnost značně neovlivní, jelikož neví jak dlouho ji má.
Děkuji za rady.

Elis95
Kecalka 250 příspěvků 26.01.18 12:56
@Anonymní píše:
Zdravím,
Chtěla bych se zeptat, jestli nevíte po jaké době by mohla mít varikokéla vliv na plodnost.
Přítel přesně neví jak dlouho ji má. Nikdy se u něj neprojevila výrazná bolest. V únoru jde na vyšetření a bojí se jestli to plodnost značně neovlivní, jelikož neví jak dlouho ji má.
Děkuji za rady.

Tak mi jsme byli na vyšetření v gennetu když se nám to nedařilo. Oba jsme byli v naprostým pořádku. Jen u přítele také našli podezření na varikokelu. Nám doktor vysvětloval, že u toho žádná bolest není. Vlastně ani muž neví že jí má. Je to jakoby rozšířená žíla která „zahřívá“ varlata a tím pádem ta horkost zabíjí zdravé živé spermie. Měli jsme 2× špatný spermiogram. Pak když jsme šli do IVF tak se nas doktor ptal proč jsme do toho šli že je spermiogram úplně v pořádku. To oduvodnili případnou nervozitou nebo chřipkou. To všechno prý ovlivňuje počet a pohyblivost spermií. Jinak i teda ta varikokela ovlivňuje plodnost tím co jsem psala výše. Ale dá se řešit operací. Pak je ale nutná delší rekonvalescence- asi 1 měsíc být v naprostým klidu. Nepretezovat se a netahat těžké věci. Jinak tato operace prý pomáhá když je varikokela diagnostikovana. :)

Adel25
Nováček 1 příspěvek 26.01.18 13:37
@Elis95 píše:
Tak mi jsme byli na vyšetření v gennetu když se nám to nedařilo. Oba jsme byli v naprostým pořádku. Jen u přítele také našli podezření na varikokelu. Nám doktor vysvětloval, že u toho žádná bolest není. Vlastně ani muž neví že jí má. Je to jakoby rozšířená žíla která „zahřívá“ varlata a tím pádem ta horkost zabíjí zdravé živé spermie. Měli jsme 2× špatný spermiogram. Pak když jsme šli do IVF tak se nas doktor ptal proč jsme do toho šli že je spermiogram úplně v pořádku. To oduvodnili případnou nervozitou nebo chřipkou. To všechno prý ovlivňuje počet a pohyblivost spermií. Jinak i teda ta varikokela ovlivňuje plodnost tím co jsem psala výše. Ale dá se řešit operací. Pak je ale nutná delší rekonvalescence- asi 1 měsíc být v naprostým klidu. Nepretezovat se a netahat těžké věci. Jinak tato operace prý pomáhá když je varikokela diagnostikovana. :)

Dekujii za info :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >