Váš den s 4 měsíčním dítětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katuska1984
Kecalka 357 příspěvků 26.04.18 22:06
Vas den s 4.mes.ditetem

Jaky je? co zvladate?
ja mam pocit, ze to nase treti dite je hoodne narocne.
v noci se budi 3,4,5 x..jak kdy.Pred den spi max.1,5 hodiny. Vetsinou 3× po 30min.

varim kazdy druhy den.Vzdy si vecer pred tim nachystam co se da..Starsi deti ocisty brambory, manzel cibuli…makame vsichni.
Maleho kojim de potreby.von chodime odpolko.
Maly usne v lehatku- u houpani.
Varim rychle nez spi.
Hodne si hrajeme, kdyz prijde manzel z prace, prebira synacka :potlesk:
je to s nim hodne narocne. hlavne vecer se uz jenom nosi…
casto houpu, casto nosim..nic moc neudelam. a kdyz, tak jen kdyz ma tu svoji pul hodinku.
obcas se vyhraje sam…
ted posledni 4 dny usina v postylce.
porad zavinuji-musim nejak odnaucit, ale nevim jak.

a co vy?

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 13512 příspěvků 26.04.18 22:13

U druhého dítěte to byla paráda! Bylo to, jako by dítě nebylo. Na tenhle věk, kdy mu byly 4 měsíce vzpomínám moc ráda. Vydržel dlouho ležet pod hrací dekou, když ho to unavilo, tak tam usnul, pak se vzbudil a hrál si dál. Spal celou noc a i hodně přes den. Ale první dítě bylo pravý opak.

vbu
Stálice 91 příspěvků 26.04.18 22:29

Heh, maly ma teprve tri mesice a neco. V kocare moc nechce byt, takze satek. Doma chce nosit, na dece pod hrazdickou max rano, odpoledne uz neni absolutne zvedavy na nic, jen na noseni ci at si s nim nekdo povida :D A celodenni vylet byva utrpeni, protoze po obede chce lezet v posteli se mnou a kojit se :D jestli mi po o starsi prestane spavat, tak mam problem… Jsem nejak doufala, ze druhe bude vic pohodar co bude spat ve sve postylce, ale v ni nespi uz od porodnice. Takze uz jsem sedrena, ale na druhou stranu si to uzivam.

katuska1984
Kecalka 357 příspěvků 26.04.18 22:31

@vbu ze celodenni vylet!! co to je?
my se ted chystame ta rodinou…2,5 hod. cesty…manzelovi rodice maleho jeste nevideli.

nevim hak ro zvladne. nelibi se mu ani v aute…

katuska1984
Kecalka 357 příspěvků 26.04.18 22:34

@Hadumi mam tri.ale ani jedno takove nebylo.ale ted, kdyz jsou vetsi, jsou to zlaticka

Pocahonta
Kecalka 216 příspěvků 26.04.18 22:49

Se synátorem to bylo první dva měsíce peklo, ale pak se to změnilo a nyní je v celku pohodář. Usínal sám v postýlce a když bděl, tak byl buď pod hrazdičkou a nebo jsme byli venku. Pak mu také dělala divadlo starší dcera (nyní ho spíš trápí:-)).
Jinak nevidím důvod, proč bys měla odstraňovat zavinování, pokud ho to uklidňuje… Pokud je na nezavinování připraven, tak jsem četla, že mu nejdříve vyndáš jednu ručičku a podle toho poznáš, zda už nemusí být zavinut.
Přeji pevné nervy a držím palce (máš štěstí, že ti pomáhá manžel)!!!

vbu
Stálice 91 příspěvků 26.04.18 23:01

@katuska1984 No autem taky nejezdime, protoze rve a muz nema ridicak. Takze prababicka ho uvidi asi nejdriv v pul roce :( Ja jak mam najete hormony z kojeni atd nemam na to ridit nekam 2 hod s jecicim deckem v aute a stavet co 20 min a kojit..Je mi to lito, ale neda se. Prvorozeny mel to same, auto zacal brat na milost az v roce, kdy zacal chapat jedu nekam autem = bude pak zabava az tam dojedem. Celodenni vylet myslim nekde po okoli, kdy jedem treba do pulhodky autem a pak se stavime u kamaradu, kde si chce starsi pohrat. Nebo jeste vlakem se da, tam ho muzu chovat, ale k rodine je desny spoj pres 2 hod a na to taky ted nemam. Obdivuji vsechny, co s detmi jezdi hned od miminek na velke navstevy pribuznych treba nebo na dovolene. Proste pokud po obede neni v posteli je to des a auto hruza.

katuska1984
Kecalka 357 příspěvků 27.04.18 05:06

@Pocahonta jediny duvod je, ze az budou horka tak se mi tady uvari :?

warita
Echt Kelišová 8213 příspěvků 27.04.18 07:01

No zrovna na tech 4m to bylo dost narocne. Sice uz presla 3m kolika, takze nekricela od rana do vecera, ale taky vyrazne mene spala a kdyz nespala, tak jsem se ji 100% musela venovat, jinak zase kricela. Vzpominam si, jak jsem ji cely cas neco zpivala, mavala hrackou pred tvarickou a snazila se ji vselijak stimulovat, aby bylo ticho. Nemohla jsem se ani jen otocit, jinak okamzite rev.

Neco takoveho, ze by si v klidu lezela na dece a hrala si s hrazdickou vubec neznam. Rvala mi v kocare, rvala na dece, rvala v postylce, rvala i v houpatku, ktere bylo presne za timto ucelem koupene, aby byla klidna. No nebyla.

Pak nekoho napadlo, jestli ona potrebuje vic spat? Clovek by to neuhadl, protoze kazde uspavani byl boj, kdy ona nejdrive hystericky jecela v mem naruci, jako bych ji nohu pilovala. Kroutila sa, jecela a naraz po asi 20min noseni zalomila a byl klid.

Nicmene, do asi 9-10m to bylo dite, ktere si NIKDY samo nehralo. Clovek o nem stale vedel, protoze kdyz zrovna nespala, stale pistela a vyzadovala si mou pozornost. Takze jsem se nemohla ani otocit, abych neco odnesla nebo nedejboze naskladala nadobi do mycky nebo vysterilizovala flasticky. Jakekoliv domaci prace jsem mela s akustickym doprovodem, az mi tekly slzy ze zoufalstvi.

Pokud se vam dite na chvilku samo zabavi, hrajse si s hrazdickou, brouka si, pase v klidu konicky. padnete na kolena a dekujte bohu za ty dary.

Pocahonta
Kecalka 216 příspěvků 27.04.18 07:13
@katuska1984 píše:
@Pocahonta jediny duvod je, ze az budou horka tak se mi tady uvari :?

A zůstane ti zavinutý v obyčejné bavlněné plence? Pokud ano, tak ho do ní dáš nahatého, pouze v plence… Jinak můj synátor se dostal úplně ze všeho a zafungovala na něj až zavinovačka Swadlle me (letní verze) a byl v ní celé léto (je květnový).

katuska1984
Kecalka 357 příspěvků 27.04.18 07:41

@Pocahonta diky.ma zavinku bo jungle ale i z ni se dostane. z plinky se dostal uz ve 2 mesicich, pak samozr. zacne brecet.

katuska1984
Kecalka 357 příspěvků 27.04.18 07:48

@warita uffff..jaka je dcera ted?
to on si chvili zahraje..rano poklidim treba postele, rychle se prevliknu z pyzama…nekdy stihnu jit i na wc.

warita
Echt Kelišová 8213 příspěvků 27.04.18 08:53
@katuska1984 píše:
@warita uffff..jaka je dcera ted?
to on si chvili zahraje..rano poklidim treba postele, rychle se prevliknu z pyzama…nekdy stihnu jit i na wc.

Ted je prave zlata. Je ji 17m, hraje si sama, beha po byte a smejdi, vymeta supliky a skrinky, nosi mi ukazovat kosticky a hracky… no proste je to krasna, hodna, poslusna kocicka, ale ziva a zvedava.

Kazdy ji od pohledu chvali, jaka je krasna a sikovna. Ze je chytra a ze to na ni je videt.

Ja rikam, ze mala si vsechno to spatne vybrala jako male mimco. Uzila jsem si s ni neskutecne, ale zato je ted zlata.

katuska1984
Kecalka 357 příspěvků 27.04.18 09:08

@warita moc ti to preji :potlesk: :hug:

warita
Echt Kelišová 8213 příspěvků 27.04.18 09:12
@katuska1984 píše:
@warita moc ti to preji :potlesk: :hug:

drz se, bude lip. Ja jsem v tomto veku byla zoufala, nedokazala jsem si predstavit, ze se to nekdy zlepsi. Strasne me to ubijelo a mela jsem dojem, ze to je nastalo. Uplne jsem videla vnitrnim okem, jak na me visi pistici batole a dozaduje se, abych se mu venovala.

A pak z toho dcerka vyrostla. Asi nejvetsi zlom nastal, kdyz se naucila lozit. To ji bavilo, zkoumala prostor kolem sebe a obcas byla i 20min ticho. :mrgreen: A to blaho, to ticho, ta pohoda!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >