Váš názor? práce atd.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.10.21 10:43

Váš názor? práce atd.

Dobrý den,
mám takový dotaz na Váš názor. Pracuji v obchodě a stala se tam taková dost nemilá věc, jsme tam dvě směny, kdy každý týden se střídáme a jednu sobotu má moje směna, druhý druhá, něco jak krátký dlouhý, ale jde jen o soboty. Ale k věci, ted před 14 dny v sobotu, kdy měla pracovní druhá směna se nejspíš někdo cizí, který prošel i obchodem, dostal nahoru, ano dveře se dají normálně otevřít, sice na vrchu ve skladu je to bludiště, ale budiž, možná šel někdo na jistotu. No zkrátka někdo se tam dostal a z trezoru co je kanceláři ukradl 25 000 kč. Vedení míní zato, že to má vedoucí mezi nás rozdělit a máme to všichni zaplatit, což na každého dělá cca 1500-2000kč. Já jsem řekla, že neexistuje, aby mi někdo bral z mých pěněz, kor, když jsem v tý práci vůbec nebyla, s hotovostí vůbec nepracuji atd. Já ani přesně nevím, kde ten trezor je atd. Mluvila jsem o tom i s kolegyní, co je semnou na směně, ale má po operaci kolene, tak je na neschopence, a že pokud ano, že to povede přes právníka. Což se vůbec nedivím a taky bych to řešila na inspektorátu. Ted se chci zeptat, na Váš názor, co si o tomto myslíte? Co by se dalo jednat, kdyby toto nastalo atd. cokoliv za rady, nápady jak se nenechat oje*at? děkuju moc a mějte pěkný den

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20883
15.10.21 10:53

Pokud jsi v práci nebyla + celá tvoje směna, pak to těžko můžeš platit. Docela bych pochybovala, že to můžou dát uhradit té druhé směně. A navíc, pokud je tam trezor, tak ho snad mají mít zamčený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8598
15.10.21 10:53

Taky by se mi to nelíbilo.
Snad za ten trezor někdo zodpovídá. Trezor nebyl zavřený?

Pokud by to udělali, asi bych se taky poradila s právníkem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10779
15.10.21 10:54

Je to nesmysl. Co vyřešila PČR? Jelikož tohle smrdí jen tím, že si to někdo „nahoře“ vzal a chce se zahojit na podřízených. Ať to zaplatí ten, který to má přímo na starost a za to odpovědnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33098
15.10.21 10:55

Osobně bych ty 2 tisíce dala právníkovi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20883
15.10.21 10:58
@Fiducia píše:
Osobně bych ty 2 tisíce dala právníkovi :nevim:

Já myslím, že inspektorát práce a společný postup zaměstnanců bude stačit. Že to jen někdo zkouší, jestli se chytnou. A dělají to dobře. Když to zakladatelka odmítnou zaplatit, tak naštvou tu druhou směnu a budou se mezi sebou hádat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103230
15.10.21 11:18

Nikdy jsem nic takoveho neřesila, ale taky by se mi to hrubě nelíbilo, platit za šlendrián někoho jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23457
15.10.21 11:19

Někdo si vzal z trezoru? Tak to asi neee. Za trezor má mít odpovědnost jedna osoba, která tem peníze dává, navíc trezor musí být uzavřen. Pokud byl otevřený a bez dozoru, pak za to nese odpovědnost dotyčná osoba, ne všichni zaměstnanci. A pokud peníze nejdou bezpečně uzavřít, je to pochybení vedení ne zaměstnanců. Rozhodně nic neplaťte. Opravdu by mě zajímalo, jak se cizí člověk dostal do trezoru, který má být uzamčen. Evidentně se jednalo o manko nebo malá domů. Vy nemáte na obchodě kamery se záznamem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33098
15.10.21 11:19
@P4ja píše:
Já myslím, že inspektorát práce a společný postup zaměstnanců bude stačit. Že to jen někdo zkouší, jestli se chytnou. A dělají to dobře. Když to zakladatelka odmítnou zaplatit, tak naštvou tu druhou směnu a budou se mezi sebou hádat.

A co když se neshodnou na jednotném postupu? Předpokládám, že jde o nějakej podnik kde často zaměstnanci „musí“ držet hubu a krok. Že naštve druhou směnu je celkem jistý. Co teda má dělat?
Já bych to neplatila :nevim: A právě pro svůj klid od druhý směny bych to chtěla písemně od právníka :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11949
15.10.21 11:25

Je to nesmysl. Měla jsem v práci klíče od trezoru jako jediná (plus majitel nahradni doma, někde zapeceteny v obálce). Kdyby se neco ztratilo, tak to je jen a jen na mě. Kdyby ho někdo vykradl, tak se volá policie a jde to z pojistky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103230
15.10.21 11:25
@Cenarius píše:
Je to nesmysl. Co vyřešila PČR? Jelikož tohle smrdí jen tím, že si to někdo „nahoře“ vzal a chce se zahojit na podřízených. Ať to zaplatí ten, který to má přímo na starost a za to odpovědnost.

Trezor v práci máme, kód zná jen hlavní recepční na šichtě, ostatní personál okolo ne. Takže těžko by tam mohl někdo ze zaměstnanců či hostů jen tak něco vzít. Taky se mi to nezdá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4375
15.10.21 11:42

A co treba kamery? Nejakou kolektivni hmotku za hotovost na provozovne nebo podobny paskvil mate podepsanou? Do trezoru ma pristup kazdy zamestnanec a kdykoliv? Pokud ano, je to bordel vedeni a je to jejich problem. Obvykle ma pristup do trezoru vedouci smeny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33680
15.10.21 11:46
@Anonymní píše:
Dobrý den,
mám takový dotaz na Váš názor. Pracuji v obchodě a stala se tam taková dost nemilá věc, jsme tam dvě směny, kdy každý týden se střídáme a jednu sobotu má moje směna, druhý druhá, něco jak krátký dlouhý, ale jde jen o soboty. Ale k věci, ted před 14 dny v sobotu, kdy měla pracovní druhá směna se nejspíš někdo cizí, který prošel i obchodem, dostal nahoru, ano dveře se dají normálně otevřít, sice na vrchu ve skladu je to bludiště, ale budiž, možná šel někdo na jistotu. No zkrátka někdo se tam dostal a z trezoru co je kanceláři ukradl 25 000 kč. Vedení míní zato, že to má vedoucí mezi nás rozdělit a máme to všichni zaplatit, což na každého dělá cca 1500-2000kč. Já jsem řekla, že neexistuje, aby mi někdo bral z mých pěněz, kor, když jsem v tý práci vůbec nebyla, s hotovostí vůbec nepracuji atd. Já ani přesně nevím, kde ten trezor je atd. Mluvila jsem o tom i s kolegyní, co je semnou na směně, ale má po operaci kolene, tak je na neschopence, a že pokud ano, že to povede přes právníka. Což se vůbec nedivím a taky bych to řešila na inspektorátu. Ted se chci zeptat, na Váš názor, co si o tomto myslíte? Co by se dalo jednat, kdyby toto nastalo atd. cokoliv za rady, nápady jak se nenechat oje*at? děkuju moc a mějte pěkný den

Nic bych neplatila.

Mají to mít zamcené a mají mít kamery.

A proč to teda neřeší přes policii, tu krádež?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.21 11:48

@Janli bohužel, ač jsme obchod velký, kamery nemáme.
@JancaS84 policie tam prý byla asi to řeší, neznám až tak detaily, říkám já měla volno právě.
@Anna766
Netuším jak to mají, asi znají jen ty, co dělají kasu, jak to mají s heslem, kdo co ví, to netuším, právě toto jde zcela mimo mě tak se o to ne starám.
@Ijen kamery nemáme, do trezoru se asi dostanou jen kolegyně a vedoucí, co dělají kasu. Já nemám nic podepsaný jen klasickou smlouvu, kde o financí není slovo. Nic co se týká na financí nemám daný.

• Citovat
  • Nahlásit
5538
15.10.21 11:48

Takže někdo nepozorovaně prošel obchodem dozadu pak prošel celej sklad a ještě se dostal do kanclu a tam do trezoru? A pak s úlovkem zpět nepozorovaně? To je divný. Proč to nehlásili na PČR? Neplatila bych nic. Kolik lidí zná kod k trezoru? To je divný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat