Názor na partnera - je něco špatně?

Anonymní
7.2.21 23:25

Váš názor prosím na partnera

Ahoj. Chci se zeptat na nezaujaty nazor.
Mam pritele, jsme spolu 8 let. Ale moje matka nebyla schopna ho prijmout a to ani, kdyz mame 1.5 rocniho syna, toho teda miluje.
Nejdriv nam hodne branila, potom ustoupila, kdyz zjistila, ze klidne odejdu. Tak ho trpí, ale jakekoliv ustepacne poznamky nebo lechtive nenapadne urazky se chytí. Vadí ji on, jeho rodina, nebaví se a kdyz jim pujcim syna, tak se i urazí nebo to blbe komentuje.
A ted on. Odesel od rodiny s holim zadkem, mel i male dluhy, protoze jeho rodina ho proste takhle naucila, ma jen ZŠ, nedodelal učňák… Zacatky byli krusne, ale vydal se se mnou dobrym smerem a ted se máme dobre. Partner vydelava dost + chodi na melouchy, aby jsme nasetrili na koupi vlastniho bydleni.
Mame tedy 1.5 r syna. Financne je na nej 100pro spoleh. S casem je to horsi, ale snazi se. Syna vykoupe, nakrmí, pohraje si s nim, kdyby zvladal beze me i vetsi aktivitu, napr. s tatou jit spát, tak i to. Kdyby nebyla korona, tak jedeme do bazenu, na vylety…
Je neco tak strasne spatne?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8481
7.2.21 23:28

Neni. Proc by melo byt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 23:33

@Cenarius Ja nic spatneho nevidim. Prizpusobujeme se oba. Ale priznam, ze ty idealy a poznamky od matky me nuti priznavat pochybnosti.
Např. posledne, ze by ho urcite nezvladl ohlídat celý den. A asi nezvládl a musela by mu pomoct jeho matka. Nebo zvladl, ale mela bych obavu.
Na druhou stranu to chapu, neni zabehnuty, je hodne v práci a syn je jeste drobek.

• Citovat
  • Nahlásit
670
7.2.21 23:48

Záleží jen na Tobě, jak to cítíš, jak vnímáš svého partnera. Pokud jsi s ním šťastná, cítíš se dobře a spokojeně, není co řešit… Jsi? Žiješ svůj život a ne život své matky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
7.2.21 23:49
@Anonymní píše:
@Cenarius Ja nic spatneho nevidim. Prizpusobujeme se oba. Ale priznam, ze ty idealy a poznamky od matky me nuti priznavat pochybnosti.
Např. posledne, ze by ho urcite nezvladl ohlídat celý den. A asi nezvládl a musela by mu pomoct jeho matka. Nebo zvladl, ale mela bych obavu.
Na druhou stranu to chapu, neni zabehnuty, je hodne v práci a syn je jeste drobek.

Já dát manželovi 16 měsíčního syna na celý den, tak mi minimálně 20× zavolá co a jak má udělat :lol: a přitom je to super táta a manžel, jen stejně jako ten tvůj je většinu dne v práci..
Z toho, co píšeš, je zřejmé, že mamka ho nemá ráda už od počátku a asi na tom nehodlá nic měnit. Na jednu stranu ji chápu, ze začátku to asi nebyla vysněná partie pro její dceru..ale píšeš, že se snaží a zmĕnil se, tak dej hlavně na svůj pocit. Jestli mu věříš a víš, že se na něj můžeš spolehnout :) a mamčiny nevhodné poznámky pouštěj jedním uchem tam a druhým ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11512
7.2.21 23:59

Můj ex je ideální představa každé matinky (aspoň to, jak se choval na veřejnosti) a nedalo se to.
To si nevybereš. Matku taky ne.
Jestli jsi spokojená, není co řešit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
8.2.21 01:04
@Anonymní píše:
Ahoj. Chci se zeptat na nezaujaty nazor.
Mam pritele, jsme spolu 8 let. Ale moje matka nebyla schopna ho prijmout a to ani, kdyz mame 1.5 rocniho syna, toho teda miluje.
Nejdriv nam hodne branila, potom ustoupila, kdyz zjistila, ze klidne odejdu. Tak ho trpí, ale jakekoliv ustepacne poznamky nebo lechtive nenapadne urazky se chytí. Vadí ji on, jeho rodina, nebaví se a kdyz jim pujcim syna, tak se i urazí nebo to blbe komentuje.
A ted on. Odesel od rodiny s holim zadkem, mel i male dluhy, protoze jeho rodina ho proste takhle naucila, ma jen ZŠ, nedodelal učňák… Zacatky byli krusne, ale vydal se se mnou dobrym smerem a ted se máme dobre. Partner vydelava dost + chodi na melouchy, aby jsme nasetrili na koupi vlastniho bydleni.
Mame tedy 1.5 r syna. Financne je na nej 100pro spoleh. S casem je to horsi, ale snazi se. Syna vykoupe, nakrmí, pohraje si s nim, kdyby zvladal beze me i vetsi aktivitu, napr. s tatou jit spát, tak i to. Kdyby nebyla korona, tak jedeme do bazenu, na vylety…
Je neco tak strasne spatne?

Tady neni co řešit. Partner pracuje, pomůže s dítětem. To, že se nelíbí tvoj mámě neřeš. Hlavní je, že jsi s ním štastná. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16920
8.2.21 09:38

Je to tvůj život, tvoje nová rodina.

Pokud tvoje máme neumí unést, že jsi dospělá a samostatná a má potřebu tě zraňovat a znejisťovat, tak to není tvoje vina, ale její zásadní selhání.

Mrkni kdyžtak do téhle knížky.

https://www.kosmas.cz/…-dost-dobra/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 13:19

@Anonymní Mám partnera s hodně podobnou minulostí jako má ten Tvůj, zrovna včera jsem tu o tom založila téma („Rodičům vadí partner bez maturity“)… to, co popisuješ mám taky, až na to dítě…toho člověka si vážím, jelikož se z těch pomyslných sra*ek vyhrabal, což není v rámci dluhů nic lehkého, pracuje a je to slušný člověk..jsem ráda, že mu můžu být oporou v tomto, resp. že jsem mu s nějakými věcmi dost pomohla, stejně jako asi Ty, a jsem ráda, že mám vedle sebe samostatného, schopného, zodpovědného člověka! A Ty máš vedle sebe navíc člověka, který je skvělým otcem..naopak to, co si zažil ho může formulovat k tomu, být lepším rodičem a člověkem…pokud si máte co říct, a není úplně negramotný…maminku nejlépe přesvědčí až čas a Tvůj úsměv na tváři.. vysvětli jí, že je to otec Tvého dítěte, který se o vás stará, zabezpečuje, a poučil se. Hodně štěstí

• Citovat
  • Nahlásit
2464
8.2.21 13:29

Nevim, jaky mate normalne vztah s mamou, vim, ze treba moje mama a tata nebyli vzdy nadseni z mych partneru, ale nikdy by se k nim hnusne nechovali, maximalne by prede mnou vyjadrili nejake konkretni obavy, ale nechali by si treba vysvetlit, proc je to zbytecne apod… na tvem partnerovi asi neni nic spatneho, jen ty vis, jaky je..jaky je partner a otec a jestli se milujete… mama si pro tebe asi predstavovala doktora a sidlo na venkove, to asi mamy mivaj,… ze se nedokaze smirit s realitou je horsi, ale nejhorsi je, ze te nerespektuje a nebere ohled na tva prani, vyber a mohla by se aspon ovladat, kdyz vidi, ze jste stastni a tobe nic nechybi…at si mysli co chce, ale at je slusna…mohla bysis zkusit s mamou jeste znovu promluvit, i treba ji rict, ze chapes, ze ho nema rada, ale at si necha reci, ze to ublizuje tobe, jemu a jednou bude i diteti…a co svatba? 8 let spolu, dite uz rok a pul..uz byste ho mohli vzit „oficialne“ do rodiny, treba i mame vadi, ze zijete na hromadce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
8.2.21 18:00
@Anonymní píše:

Dělá od nevidím do nevidím, neházej na něj ještě starost o syna celý den a nech ho odpočinout-takovýhle zápřah nemůže normální člověk dlouho vydržet. Předpokládám, že ty jsi se synem na mateřské a máma v důchodu? Přemýšlej trochu, nebylo by ti to ani trochu blbý nenechat chlapa doma odpočívat, když dělá vícero prací a vy dvě jste doma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21587
8.2.21 18:06

Jestli to dobře chápu, tak bydlíte společně s matkou, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6736
8.2.21 18:23
@Anonymní píše:

S takovou schopností se člověk nerodí, starat se o dítě. Když jsem přijela z porodnice, manžel se bál vzít syna do náručí. O rok později nastupoval na full time rodičák a po pár letech znova. Obě děti přežily a bylo o ně postaráno. Měl přítel někdy možnost se to naučit? Začít půlhodinou, pokračovat hodinou, dvěma atd.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat