Vaši synové a kondom

12980
22.4.12 13:49

Vaši synové a kondom.

Zdravím všechny.
Jako maminka dvou dcer si pokládám otázky, kdy s dcerami ke gynekologovi, jakou jim můžu doporučit antikoncepci, co k tomu říci..a podobně.

A uvažuji o tom, zda synové vás ostatních maminek, také dostanou nějaké informace ohledně toho, co oni můžou nebo budou muset používat za antikoncepci.
Plánujete jim vysvětlit, že od určitého věku, by při sobě měli stále nosit kondomy? Že pokud budou holku přesvědčovat k milostným hrátkám nebylo by od nich fér vypouštět z pusy oblíbené věty : S kondomem to není ono…budu si dávat pozor..atd :mrgreen: Řeknete jim, že kondom není ostuda, ale nutnost?

Co si o tom vlastně myslíte? Vložíte do nich ten pocit zodpovědnosti, nebo to necháte na nich a na domluvě s partnerkou ( bavíme se spíš o teenegerech)..

Díky za názory :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13124
22.4.12 13:58

jasně, že matky chlapců jim dávají do života podobné rady, jako matky dívek. :-)Ale všechny pak můžeme jen doufat, že se podle toho budou naše děti chovat a že si nebudou kazit život případnými pohlavními nemocemi nebo brzkým těhotenstvím. Jen jim neříkám, že by měli nosit kondom u sebe neustále, ale jen když půjdou se slečnou, se kterou chodí už delší dobu a budou na to podle nich připraveni (ale že do 25ceti let je času dost :mrgreen: ) a taky jim říkám, že nesmí poslouchat holku, co jim bude tvrdit, že ona bere antikoncepci - a) holkám se v tom většinou nedá věřit b) pilule je před pohlavní nemocí, kterou ona dáma může mít je neochrání

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hodaka
22.4.12 13:59

Nevím kolik bylo synovi, když jsem to do něj začla hustit, tuším kolem 13 let :think: brzo mu bude 18 a zatím dobrý :lol: s dcerou nevím kdy půjdu na gynekologii, ale hučím do ní už teď, je jí 13.Zatím ji vše co se týče sexu přijde hnusný, a na :poblion: :mrgreen: antikoncepci dceři budu volit klasiku tablety + kondom.

• Nahlásit
  • Citovat
2929
22.4.12 14:03

Budu hustit do syna i dcery, že kondom je nutnost, dokud si nenajdou stálé partnery. Nejen v rámci antikoncepce, ale hlavně i kvůli pohlavním chorobám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1903
22.4.12 14:05

Ahoj, já mám syny dva, takže mě to v budoucnu určitě čeká, ale zatím jim nebudu sexuální tématikou plést jejich dětské hlavičky. Staršímu bude sedm, mladšímu jsou tři. I ten starší je zatím natolik dětský, že tohle téma ještě pro něj opravdu není. Ale k dotazu, až dojde na tyhle věci, myslím, že není dobré dítě odbýt a choulostivé otázky zamluvit. Zatím mu vysvětluji úměrně jeho věku a rozumu, tudíž o sexu jako takovém neví ještě nic. Pindík je podle něj na čůrání a s tím si myslím ještě nejaký čas vystačí. Že se miminko narodí z břicha taky ví, zatím nepátral kudy :) A co se týká kondomů, doufám, že dospějeme taky bez křeče a studu k tomu, že je to normální používat ho, u nás ho používáme skoro pořád, tak doufám, že mu to tatínek někdy vysvětlí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hodaka
22.4.12 14:07

Jo a synovi jsem říkala že holky jsou mrchy proradný, ať žádný nevěří :lol: dceři říkám to samé o klukách :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
2929
22.4.12 14:09
@Hodaka píše:
Jo a synovi jsem říkala že holky jsou mrchy proradný, ať žádný nevěří :lol: dceři říkám to samé o klukách :lol:

:mrgreen: Aby se ti pak doma nepovraždili! 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.4.12 14:12

Starší syn používá kondomy, i když jeho partnerka bere HA, protože na otcovství se ještě necítí a nechce se spoléhat jen na ni, mladší je zatím teoretik ;)
Začali jsem antikoncepci řešit okolo 12-tého roku, s nejmladší dcerou (3) začnu ještě dřív ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.4.12 14:13
@Anonymní píše:
Starší syn používá kondomy, i když jeho partnerka bere HA, protože na otcovství se ještě necítí a nechce se spoléhat jen na ni, mladší je zatím teoretik ;)
Začali jsem antikoncepci řešit okolo 12-tého roku, s nejmladší dcerou (3) začnu ještě dřív ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
mmonica
22.4.12 14:24

Hustim do dcer,at hlavne nepouzivaji HA a at se ji zdaleka vyhybaji

jinak samozrejme je poucujeme,aby pokud nemaji staly vztah pouzivali kondom a hlavne je ucime k zodpovednosti k sobe i partnerovi

• Nahlásit
  • Citovat
8651
22.4.12 14:30
@mmonica píše:
Hustim do dcer,at hlavne nepouzivaji HA a at se ji zdaleka vyhybajijinak samozrejme je poucujeme,aby pokud nemaji staly vztah pouzivali kondom a hlavne je ucime k zodpovednosti k sobe i partnerovi

Přesně tak, HA jen s mým krajním nesouhlasem.

A jinak je hodlám vést především ke zdrženlivosti, ne primárně k tomu, že mají mít kondom vždy při ruce, to mi nepřijde moc výchovné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
22.4.12 14:37
@mmonica píše:
Hustim do dcer,at hlavne nepouzivaji HA a at se ji zdaleka vyhybajijinak samozrejme je poucujeme,aby pokud nemaji staly vztah pouzivali kondom a hlavne je ucime k zodpovednosti k sobe i partnerovi

přesně tak, s případnou dcerou rozhodně nepůjdu pro HA. V dospělosti to bude její rozhodnutí, ale minimálně než pohlavní ústrojí zcela dozraje, tak by jí ha mohla ublížit na celý život. Kondom a zodpovědnost, jak pro holky, tak pro kluky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
22.4.12 15:21

Tak já o tom nedávno přemýšlela a říkala sem si ještě že nemám holky že mi nepřijdou domu těhotné,ale pak sem si uvědomila že vlastně i kluk pokud se stane otcem v 15ti to nebude mít jednoduché :lol: a určitě bych ho vedla k odpovědnosti né aby se na ono dítě vykašlal kdyby přišlo na svět,takže já sem přesvědčená že až se dostanou do nějakého věku souložícího :lol: že klukum vysvětlim jak se chránit(ba né vysvětlí jim to tatínek) co je kondom a jak si to ještě pojistit :lol: i když momentálně mám pocit že kluky nepustim ven tak do 18ti :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
22.4.12 15:23
@Hodaka píše:
Jo a synovi jsem říkala že holky jsou mrchy proradný, ať žádný nevěří :lol: dceři říkám to samé o klukách :lol:
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9454
22.4.12 15:31
@ivuska.h píše:
Přesně tak, HA jen s mým krajním nesouhlasem.A jinak je hodlám vést především ke zdrženlivosti, ne primárně k tomu, že mají mít kondom vždy při ruce, to mi nepřijde moc výchovné.

nevim jak presne chces vest ke zdrzenlivosti…myslim ze primarne kondom pri ruce je dulezitejsi…do me mati valila snad do 25 hlavne s nikym nespi! no a co myslite ze udela 16ti leta kdyz ji toto doma opakujou 5× denne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama