vážné nebezpečí

473
24.1.06 12:23

vážné nebezpečí

Ahoj všechny maminky,
chci se s vámi podělit o dost strašlivou historku a upozornit vás na určité nebezpečí. Stalo se mi toto: šla jsem s malým ven. Naoblíkali jsme se a já ho vysrčila na chodbu a zatím co jsem zamykala malý se šel (jako vždy) podívat z okna chodby našeho paneláku. Zatím co jsem zamykala volala jsem ho k sobě, že už jdeme a najednou koukám a on má v ruce injekční stříkačku s jehlou. Byla jsem úplně v šoku, vůbec jsem neviděla jak se mu dostala do ruky. S největší pravděpodobností se nepíchnul, ale i tak jsem z toho dost vyděšená. Nejvíc mě šokovalo, že může něco takového sebrat přímo před naším bytem. Bydlíme ve 13patrovém domě na malém městě, na patře je 5 bytů a uprostřed jsou dva výtahy. Na patře bydlí samé obyčejné slušné rodiny, nic podezřelého. Chci vás jen varovat, že i na místě, kde bych to nikdy nečekala může být velmi vážné nebezpečí. Ve výtahu, venku na ulici a všude vždy sleduju co kde sebere…ale tohle?!…
Nechci vás děsit jen varovat. L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
24.1.06 12:27

My jsme na podzim našli použitou buchnu před základní školou v našem malém městečku. Holt, musíme to čekat všude a dávat bacha! na jednu stranu je dobře, že se ruší pískoviště, tam by to člověk taky nečekal…můj kamarád byl s klukem dělat bábovičky a ďobnul se. Výsledek=žloutenka, rok léčení.

• Nahlásit
  • Citovat
6545
24.1.06 12:28

Nebezpečí číhají opravdu všude:(
Ale jen bych dodala, že stříkačky nepoužívají jen podezřelí lidé, taky je lidé používají ze zdravotních důvodů a já jich doma pár mám, když je třeba někdy někde něco aplikovat a hodí se k tomu. To jen na upřesnění.
je možné, že to někomu možná vypadlo z odpadků, to už se nedohledá, ale je fakt, že už si dneska člověk nemůže být jistý ničím:(
Hlavně, že se nic nestalo, myslím, že kdyby se prcek píchnul, podle mě by plakal, takže se snad nestalo nic.
GaB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
24.1.06 12:30

mažu svůj příspěvek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
24.1.06 12:41

Ahojky, než se u nás dala na dům kulatá klika a tak se konečně dům znepřístupnil, chodili si ke sklepu feťáci píchat. Moc prima.
Ale přikláním se k názoru, že to mohlo být z odpadků. Třeba má někdo v domě cukrovku. I když použité jehly a stříkačky se, stejně jako nespotřebované léky, do odpadu odhazovat nesmí a měly by být odevzdány do lékárny k likvidaci.
Kamarádka našla jehlu v Riegráku, kde normálně naše děti pobíhají. :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
24.1.06 12:58

Víte někdo co vlastně dělat, když se dítě píchne? za jak dlouho potom se vůbec dá zjistit jestli se něčím nakazilo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1337
24.1.06 13:00

Ahojky,
kdyz bylo dceri 4-5,tak nasla na hristi take strikacku,byla jeste se dvema mladsima holcickama,tahaly se o ni a vsechny 3 se pichly.Bezeli jsme hned na pohotovost,dostala injekci,pak jsme byli v karantene a prosli nekonecnou radou vysetreni…Hruza!
Kdyz se tihle lide rozhodnou si nicit zivot sami,at si ho nici,ale at neohrozuji dalsi kole sebe a hlavne deti!!!!!!!!Kam uz s detma chodit,kdyz na detskych hristich v piskovistich se toho svinstva vali tolik.Uplne jsem se zase dostala do varu,kdyz jsem si na to vzpomela :evil: :evil: :evil:
MYSKA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1337
24.1.06 13:05

Leeo- na pohotovosti nam rekli,ze pokud se pichne injekce do 24h,tak by nemelo dite dostat zloutenku,ale opravdu si ted nevspomenu,ktery typ.Pak se chodi na dalsi ockovani proti ostatnim typum zloutenky a berou se odbery na AIDS,vysledky jsme meli celkem brzy,ale karantenu jsme meli 6 nebo dokonce 8 tydnu.Stalo se nam to na zacatku prazdnin,tak jsme si leto uzili doma… :evil: :evil: :evil: :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
24.1.06 13:15

Já jsem sním nikam nešla, protož se podle mě nepíchnul, ani nezaknoural a navíc jsem to oběvila dá se říc hned, ale jak to zvednul jsem fakt neviděla :cry: , no snad není třeba plašit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
24.1.06 13:15

Netušim, jak bych zareagovala, ale můj předpoklad je takovej, že bych asi nejdřív prohlídla tělíčko, pokud se dítě píchne, mylsim, že by tam kapka krve někde byla. A asi bych zavolala dr na poradu. To je nejlepší řešení si myslim, zavolat a poradit se.
GaB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.1.06 13:59

No jo feťáci, na takový povl jdou peníze z našich daní. Dělají z nich nemocné chudáky, kteří můžou kdykoliv a zadarmo dostat stříkačku. Léčení zadarmo. Pokud vás přepadnou a okradou, tak se jim v podstatě nic nehrozí. Oni nehledí, jestli pohodí stříkačku na zem nebo do koše. Rádi je hází do pískoviště, dělá ji radost, že můžou týrat děti. Já bych je postřílela, protože oni dobrovolně vzali drogu. Ti co ji dostali do pití, by měli nárok se zadarmo léčít. Tvrdá ruka, ne z nich dělat chudáčky.

• Nahlásit
  • Citovat
6545
24.1.06 14:08

Anonyme a proč anonymně. Myslim, že v tomhle s tebou souhlasí většina.
Nicméně diskuse na toto téma nebyla a myslím, že tu se ořád myslí jen na feťáky. Já se jich nezastávám, já je nesnáším, ale opravdu vemte, kolik lidí ty stříkačky poteřbuje a ne na drogy. Hnedle s náma v baráku je pes (je tchánovců), kterej má cukrovku a tak to tu je taky. Je to blbý, ale občas mi nějaký odpadky taky můžou někde vypadnout.
Takže myslím, že je dobré, že jsme si připomněly, že existují i stříkačky, které mohou být po baráku, byť by neměly, že i na to musíme myslet, že krom feťáků, kteří se do baráků dostanou, jso utaké nemocní lidé, kteří si píchají injekce (co jsem tu vyčetla, tak i některé těhulky) a že nehoda s odpadky se stane každému. Není to útěcha.
Ale přiznávám, že pobouření to ve mě nevyvolalo - kdyby se psalo o tom pískovišti, tak to jo (i když by mě to nepřekvapilo). Víc mě pobuřují majitelé mazlíčků, kteří je nechají vykonat potřebu v baráku či ve výtahu (nebo podobně konající opilci)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
24.1.06 15:32

Gabi, máš recht. Není procházka, kdy bych buď do něčeho nešlápla já, nebo někdo z rodiny, nebo kdy bych si nepřivezla exkrement na kolečkách kočáru domů. Nevím, jak moc mám potom bez starostí nechat běhat kluka samotnýho, až se to naučí. Už jednou mi ze země zvednul vajgl a strčil ho do pusy. Kamarádky holčička zase ocucávala kus igelitu. myslim, že podle toho, jak to na sídlištích vypadá, tak jsme pěkný čuňata. Ne konkrétně všichni,ale Češi. Všichni musej mít doma všechno vydezinfikovaný,ale svoje milovaný vypraný pejsánky ve svetříkách, se kterýma choděj na manikůru, pedikůru, kosmetiku a k holiči…:-)nechají klidně kakat dětem pod nohy. Odpadky jsou všude po zemi a ty hnusný fe´táci..to je kapitola sama pro sebe

pamatujete na tu písničku: A co děti, mají si kde hrát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.1.06 15:57

Jo Wiero to je presny s tema psama. Jinak k ty pisnicce z Katapultu to je taky presne - az se bude psat rok 2006…
neprihlasena Hanka1

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.1.06 17:05

Omlouvám se, zapomněla jsem se podepsat. Stříkačky potřebují i nemocní, ale ty si je musí zaplatit. Kdežto feťáci je dostanou zadarmo a s úsměvem. Každou stříkačku musí člověk brát jako potenciální nosič nebezpečných virů. Kdyby to byla stříkačka od cukrovkářů či nemocných lidí, kteří nejsou nakažení nebezpečným virem, tak je to v pohodě. Já vím stane se když, vynášíte odpadky.
S těma pejskama mě lidi docela štvou. Vadí mi, že lítají bez vodítka. Moje dcerka je už větší a běhá. Několikrát se mi stalo, že proti ní vylítlo pes jak malé tele bez náhubku bez vodítka. Proto u sebe nosím pepřák i na psy.
Posrané chodníky, to už mě nijak nerozčiluje. Máme za berákem dětský plácek s prolejzačkama, ve dne tam jsou děti. Večer tam jdou pejskaři, aby vyvenčili své pejky. Vůbec jim nevadí, že v tom musí běhat děti. Když jim něco řeknete, tak jste příšerní.
Lucie

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama