Reklama

Vdovský hrb

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Deňule
Povídálka 19 příspěvků 26.08.18 12:53
Vdovský hrb

Dobrý den, moc prosím o rady a zkušenosti. Mám tři děti. Všechny císařem. Všechny +- 4 kg porodní váhy. Jelikož jsem ty svoje drobátka vždy hodně nosila a mám povolené břišní svalstvo+diastázu, tudíž svalovou nerovnoměrnost, tak se mi před rokem začal objevovat vdovský hrb. Je to takový hrb za krkem. A samozdřejmě bolesti krční páteře. Snažím se trochu cvičit(což trochu pomáhá od bolesti), rovnám se co můžu, byla jsem několikrát na masáži, na odblokováni, teď zkouším dornovu metodu, ale hrb je pořád stejný. Nemáte prosím někdo zkušenost co s tím? Možná zkusit rentgen. Jestli není problém někde jinde.. Všichni mi říkají jak je to v pohodě a jak je to normální. Hlavně abych dala pokoj a neotravovala. Ale vypadá to hrozně :roll: :,( :zed: Děkuji všem za případné reakce :kytka:

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinenostress
Extra třída :D 13188 příspěvků 26.08.18 13:00
@Deňule píše:
Dobrý den, moc prosím o rady a zkušenosti. Mám tři děti. Všechny císařem. Všechny +- 4 kg porodní váhy. Jelikož jsem ty svoje drobátka vždy hodně nosila a mám povolené břišní svalstvo+diastázu, tudíž svalovou nerovnoměrnost, tak se mi před rokem začal objevovat vdovský hrb. Je to takový hrb za krkem. A samozdřejmě bolesti krční páteře. Snažím se trochu cvičit(což trochu pomáhá od bolesti), rovnám se co můžu, byla jsem několikrát na masáži, na odblokováni, teď zkouším dornovu metodu, ale hrb je pořád stejný. Nemáte prosím někdo zkušenost co s tím? Možná zkusit rentgen. Jestli není problém někde jinde.. Všichni mi říkají jak je to v pohodě a jak je to normální. Hlavně abych dala pokoj a neotravovala. Ale vypadá to hrozně :roll: :,( :zed: Děkuji všem za případné reakce :kytka:

Objednala bych se na endokrinologii. Pokud se vyloučí hormonální problém, poraď se s plastickým chirurgem. Myslím,že by na to pomohla liposukce. :think:

AnastazieB
Echt Kelišová 8323 příspěvků 26.08.18 13:03

V první řadě bych zašla na fyzioterapii.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16001 příspěvků 26.08.18 13:11

co jsem si všimla, tak se hrbí a mají potíže s krkem všecny maminky, co hodně nosí své - už i odrostlejší - děti v šátku a různých nosítkách…Bez ohledu na způsob porodu, je to hlavně tím ustavičným taháním. I proto nedám dopustit na kočárek a když nosit, tak jen v nutných případech (špatný přůstup s kočárkem a pod…).
Situaci bych řešia s kvalitním fyzioterapeutem, ale bude to na dýl a hlavně o cvičení a nápravě špatných pohybových stereotypů. Hodně štěstí :kytka:

Deňule
Povídálka 19 příspěvků 26.08.18 13:12

Liposukce mě nenapadla!! :potlesk: děkuji za radu. A na fyzio jsem teď chodila s patníma ostruhama a jediné co mi poradili bylo to odblokování.. ale zkusím to asi ještě přes obvoďačku. I když už jsem se ji o tom jednou taky zmínila.

Deňule
Povídálka 19 příspěvků 26.08.18 13:15
@pe-terka píše:
co jsem si všimla, tak se hrbí a mají potíže s krkem všecny maminky, co hodně nosí své - už i odrostlejší - děti v šátku a různých nosítkách…Bez ohledu na způsob porodu, je to hlavně tím ustavičným taháním. I proto nedám dopustit na kočárek a když nosit, tak jen v nutných případech (špatný přůstup s kočárkem a pod…).
Situaci bych řešia s kvalitním fyzioterapeutem, ale bude to na dýl a hlavně o cvičení a nápravě špatných pohybových stereotypů. Hodně štěstí :kytka:

Máte pravdu.. už na to ty děti upozorňuji, že nejsem žádný Rambo.. ;)

Uživatel je onlinenostress
Extra třída :D 13188 příspěvků 26.08.18 13:21
@Deňule píše:
Liposukce mě nenapadla!! :potlesk: děkuji za radu. A na fyzio jsem teď chodila s patníma ostruhama a jediné co mi poradili bylo to odblokování.. ale zkusím to asi ještě přes obvoďačku. I když už jsem se ji o tom jednou taky zmínila.

Nemáš za co. Držím palce. :kytka:

KlarkaK
Závislačka 3067 příspěvků 1 inzerát 26.08.18 13:40

S vdovskym hrbem ma velmi pekne vysledky cviceni dle metody ATC. Jinak pokud mas nadvahu tak snizenim vahy se samozrejme tukovy polstar za krkem take zmensi…pripadne ta liposukce lokalne. Pokzd mas ale povolene svalstvo jak pises tak je pravdepodobne, ze se udela znovu. Zkus to ACT je to jednoduche cviceni ktere krasne zaradis do beznych dennich aktivit 8)

Deňule
Povídálka 19 příspěvků 26.08.18 14:02
@KlarkaK píše:
S vdovskym hrbem ma velmi pekne vysledky cviceni dle metody ATC. Jinak pokud mas nadvahu tak snizenim vahy se samozrejme tukovy polstar za krkem take zmensi…pripadne ta liposukce lokalne. Pokzd mas ale povolene svalstvo jak pises tak je pravdepodobne, ze se udela znovu. Zkus to ACT je to jednoduche cviceni ktere krasne zaradis do beznych dennich aktivit 8)

Děkuji za tip a kde takové cvičení prosím.najdu?

KlarkaK
Závislačka 3067 příspěvků 1 inzerát 26.08.18 14:39

@Deňule na strankach www.rehaspring.cz je seznam fyzioterapeutu s kontakty, kteri tento kurz maji ;)

KlarkaK
Závislačka 3067 příspěvků 1 inzerát 26.08.18 14:42

hmm tak jsem se ted divala a bohuzel kvuli GDPR uz ten seznam nezverejnuji :zed: tak pak se jedine poptat na rehabilitaci :nevim:

Deňule
Povídálka 19 příspěvků 26.08.18 20:00
@KlarkaK píše:
hmm tak jsem se ted divala a bohuzel kvuli GDPR uz ten seznam nezverejnuji :zed: tak pak se jedine poptat na rehabilitaci :nevim:

Přesto děkuji. Zkusím se pak 8o zeptat.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >