Ve 26 tt CS 2

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.19 13:50
Ve 26 tt CS 2

Zdravím, předem se chci omluvit jestli tady už nějaké takové téma je, ale nic moc jsem nenašla a jsem prvorodička, takže bych chtěla vědět jestli je to v pořádku a nebo ne :roll: před měsícem jsem byla na kontrole a CS jsem měla 0, včera na kontrole už jsem měla CS 2. Doktor mi k tomu nic moc neřekl, jen že čípek je zkrácený a moc se netvářil. Napsal mi magnesium, protože jsem si ještě stěžovala na časté tvrdnutí břicha, které někdy i bolí a je nepříjemné. Myslíte, že hrozí předčasný porod? A kolik je vlastně normální CS v tomto týdnu? :nevim: Budu ráda za vaše odpovědi, protože jsem z toho celkem špatná :?

Reakce:
Sashie
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 23.08.19 14:07

Kdyby byl problém, tak by to to lékař řekl. Magnesium se bere běžně, z toho nebuď ve stresu. Někdo má menší čípek celé těhotenství. Odpočívej, je to i počasím.

Kajka9
Kelišová 5759 příspěvků 23.08.19 14:16
@Anonymní píše:
Zdravím, předem se chci omluvit jestli tady už nějaké takové téma je, ale nic moc jsem nenašla a jsem prvorodička, takže bych chtěla vědět jestli je to v pořádku a nebo ne :roll: před měsícem jsem byla na kontrole a CS jsem měla 0, včera na kontrole už jsem měla CS 2. Doktor mi k tomu nic moc neřekl, jen že čípek je zkrácený a moc se netvářil. Napsal mi magnesium, protože jsem si ještě stěžovala na časté tvrdnutí břicha, které někdy i bolí a je nepříjemné. Myslíte, že hrozí předčasný porod? A kolik je vlastně normální CS v tomto týdnu? :nevim: Budu ráda za vaše odpovědi, protože jsem z toho celkem špatná :?

Cs 2 nic neznamená..v přírodních cestách š enic neděje…
Jinak mě tvrdili břicho od 3 měsíce skoro nonstop :nevim:

Freya10
Kecalka 461 příspěvků 23.08.19 14:24

Ahojky - doporučuji poradnu Mudr. Kouckého - CS je ukazatel, který nic moc neříká.
Smysl má pouze měření délky čípku ultrazvukem (vnitřním ultrazvukem-cervikometrie). Pokud je do 30.tt délka čípku pod 25mm, tak může být riziko předčasného porodu. Pokud je do 30.tt nad 25mm, riziko předčasného porodu je mizivé.
Magnezium pouze tlumí subjektivní vnímání tvrdnutí - není to lék.
Pokud je tvrdnutí časté a ty ho vnímáš i jako bolestivé, nechala bych se zkontrolovat v porodnici (a tam ti čípek změří = budeš vědět, zda je vše v pořádku - což s největší pravděpodobností je, jinak by to tvůj Dr řešil dál ;) )
Jsem 27.tt a břicho mi tvrdne (nepříjemně, ale není to bolest) dost často - některé dny určitě třeba 20× za den. Délka čípku zatím OK, tak nikdo nic neřeší a já si dávám denně sáček či dva Magnosolvu (pak to někdy přejde a někdy ne ;) ). V prvním těhotenství jsem to měla také tak a rodila vyvolávaně ve 41.tt, tak snad to bude tentokrát prostě to samé ;)

Váš příspěvek
Reklama