Večerní hysterický “pláč” u syna

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
180
22.6.22 22:11

Večerní hysterický “pláč”

Ahoj :kytka:
Měla bych dotaz.
Syn (4,5 roku) …
Doted by jsme noci které spal cele spočítali na prstech obou ruk.
Poslední dobu, je to ale otázka několika měsíců, možná i dýl, má každý den večer hysterický pláč/řev ve stejnou dobu 21:30-22:30. Trvá i dvě hodiny než se uklidni a řve opravdu tak že ho musí být slyšet až ven. Bydlet v panelaku tak nás asi vystěhujou. Je extrémně ubreceny od narození, to měl v neurologickem závěru “extrémně drazdivy kojenec”, narozeny byl hodně drobný ikdyz donošený, je opravdu hodně labilni, nevyrovnany. Má ADHD.
Vstava po 5h ranni, přes den nespi, spat chodí 19,30-20h. A místo aby po celém dni spal tak kolem 22 h začne brecet, do půlnoci samozřejmě nespime nikdo a v 5 zase vstavame. Když se do toho přidají zoubky dcery, je to úžasný :dance:
Neví proč brečí, nechce být v pokojicku, nechce za nama do loznice, nic ho nebolí, na každou otazku rve ještě více, zjistili jsme ze je nejlepší ho nechat tak, a on po nějaké době ztichne a jde spat. Ikdyz je s nami v posteli - neutiší ho to. Ale brečí fakt 1,5-2h, strašně dlouho.

No ale moje otázka zní, proč je to každý den ve stejný čas?! :roll:
Nechápu to, co se v něm odehrává, ma někdo zkušenost s takovým pláčem dlouhodobým pořad ve stejný čas? Co na to? Dala bych mu nějaké bachovky ale je to s nim horor do nej něco dostat, když je nemocný, každodenní sirup nebo kapky by asi neprochazel.

:mavam: Diky za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
689
22.6.22 22:19

Nekolik mesicu, mozna i dele, breci ve 4.5 letech pravidelne pozde v noci 1.5 az 2 hodiny denne a s nikym jste to dosud neresili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20996
22.6.22 22:24

Kdysi jsem o tom četla, ale myslím, že to bylo u menších dětí, že mozek - obzvlášť takto neodpocinuty, zpracovává vjemy ze dne. A ty děti to budí a nemůžou spát. Tak nějak to bylo. Ale fakt myslím, že to byly menší děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7508
22.6.22 22:27

Znama to měla u dítěte někdy okolo 2 let, ze se asi hodinu po usnuti probudil a křičel/brecel.. ale bylo to chvíli - pat minut. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4385
22.6.22 22:31

Dcera trpěla na noční běsy, ale to bylo pár minut řevu, pak buď zas usnula nebo se probrala. Bylo to vždycky horší když byla přetažená nebo se moc dívala na televizi. Každopádně takhle intenzivní a dlouhý pláč každou noc v tomhle věku bych určitě řešila s dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
660
22.6.22 22:40
@debra.morgan píše:
Kdysi jsem o tom četla, ale myslím, že to bylo u menších dětí, že mozek - obzvlášť takto neodpocinuty, zpracovává vjemy ze dne. A ty děti to budí a nemůžou spát. Tak nějak to bylo. Ale fakt myslím, že to byly menší děti.

Přesně, taky jsem to chtěla napsat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20657
22.6.22 22:50

Urcite neurolog. I kdyz asi nic moc nezjisti.

Pri podobnych neresitelnych stavech bych zkusila zkuseneho (!!) homeopata nebo cinana, mozna nejaky detox, sice to zni jako ulet, ale muze to fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8367
22.6.22 22:55

Je to divný, hm, už je velký na takové pláče

přetížení? přetažení.? nekouká před spaním na něco co ho děsí? nekouká ve zprávách na záběry z války…?

:think:

šla bych se poradit za dětským i za neurologem, nezdá se mi to… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2995
23.6.22 07:20

Asi bych taky zasla k neurologovi.

A pridam svoji podobnou zkusenost. Muj o 20 let mladsi bratr ve veku okolo 3 nebo 4 let vzdycky po odpolednim spanku minimalne 30 minut jecel. Nic nepomahalo, ani hladit, mluvit, po dobrem, po zlem, nakonec ho take nechavali byt samotneho. Trvalo to hodne mesicu. Jednou jsem ho hlidala. Mama ho uspala a odesla, ja jsem s nim lezela v posteli a cekala, az se probudi. Probudil se a zacal jecet. Ale asi po 20 s si vsiml, ze nejsem mama, ale segra, tak okamzite prestal jecet a normalne jsme si sli hrat. Proste byl zvykly jecet mame.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
23.6.22 07:35
@debra.morgan píše:
Kdysi jsem o tom četla, ale myslím, že to bylo u menších dětí, že mozek - obzvlášť takto neodpocinuty, zpracovává vjemy ze dne. A ty děti to budí a nemůžou spát. Tak nějak to bylo. Ale fakt myslím, že to byly menší děti.

Je pravda ze včera večer z nej vylezlo pri tom placi ze si chtěl uklidit kolo - řešili jsme to totiž před koupanim aby si ho uklidil, než jsme šli ze zahrady domu. Ale to kolo bylo uklizene.

Predevcirem se zase strašně rozeřval pri tom ze ho taťka odnesl ze zachodu do postele do loznice a ne z pokojicku do loznice. To jsem myslela ze nam vyletí skla v oknech, má fakt brutalni hlasivky.
Ale většinou z neho nedostanem nic a proste brečí, a čim víc se ptáme tím horší.
A to v noci na dnesek mel jeden pláč, sel do loznice, usnul docela rychle a za asi hodinu další s tím kolem. Mysleli jsme jestli se třeba nebojí v pokojicku nebo něco ale děla to ikdyz jde spat večer do loznice rovnou. Proste nechápu. Přijde mi to jak kdyby neumel vypnout a jeho mozek pořád něco musí řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
23.6.22 07:36
@Borrealis píše:
Je to divný, hm, už je velký na takové pláče

přetížení? přetažení.? nekouká před spaním na něco co ho děsí? nekouká ve zprávách na záběry z války…?

To určitě ne, my jsme teď hodně na zahradě, většinou až do koupání, a normální TV u nás hraje až usnou, pokud hraje něco tak tam mají většinou dětské písničky a tancujou :D

šla bych se poradit za dětským i za neurologem, nezdá se mi to… :think:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
23.6.22 07:47
@Stará známá píše:
Nekolik mesicu, mozna i dele, breci ve 4.5 letech pravidelne pozde v noci 1.5 az 2 hodiny denne a s nikym jste to dosud neresili?

Chodili jsme na neurologii, kvůli problémům po narozeni. Tam to ve 2 letech ukončili ze je normální, zdravý, nedělali ale žádné vyšetření, spis se doktorka ještě vztekala proč ji ho tam dávají ze ona má úplně jiné případy. A od 2 let chodíme k psycholozce pravě kvůli zvláštním změnám v chování, ale zajímalo mě spis jestli někdo nema podobnou zkušenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
23.6.22 07:51
@Janča6 píše:
Asi bych taky zasla k neurologovi.A pridam svoji podobnou zkusenost. Muj o 20 let mladsi bratr ve veku okolo 3 nebo 4 let vzdycky po odpolednim spanku minimalne 30 minut jecel. Nic nepomahalo, ani hladit, mluvit, po dobrem, po zlem, nakonec ho take nechavali byt samotneho. Trvalo to hodne mesicu. Jednou jsem ho hlidala. Mama ho uspala a odesla, ja jsem s nim lezela v posteli a cekala, az se probudi. Probudil se a zacal jecet. Ale asi po 20 s si vsiml, ze nejsem mama, ale segra, tak okamzite prestal jecet a normalne jsme si sli hrat. Proste byl zvykly jecet mame.

Něco podobného děla dcera. Taky brečí když se probudí po odpoledním spanku. Vždycky říkám ze místo aby byla vyspana a spokojena tak křičí :roll: :lol: ale u mě se vždycky uklidni teda. A po chvilce už s ni je řeč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2995
23.6.22 08:04
@Sarusss píše:
Něco podobného děla dcera. Taky brečí když se probudí po odpoledním spanku. Vždycky říkám ze místo aby byla vyspana a spokojena tak křičí :roll: :lol: ale u mě se vždycky uklidni teda. A po chvilce už s ni je řeč.

Jo, nase nejstarsi dcera to tak mela cca ve 14 mesicich, myslim par tydnu. Uklidnila se po par minutach. Jinak ten rev byl stejny jako u brachy. Ale celkove mnohem kratsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
689
23.6.22 09:35
@Sarusss píše:
Chodili jsme na neurologii, kvůli problémům po narozeni. Tam to ve 2 letech ukončili ze je normální, zdravý, nedělali ale žádné vyšetření, spis se doktorka ještě vztekala proč ji ho tam dávají ze ona má úplně jiné případy. A od 2 let chodíme k psycholozce pravě kvůli zvláštním změnám v chování, ale zajímalo mě spis jestli někdo nema podobnou zkušenost

Jasne, to je dobre, ze jste sledovani. Prvni, co me napadlo, ze by byla dobra kinzultace s neurologem nebo prave psychologem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat