Večerní prdíky

1083
24.4.07 19:51

Večerní prdíky

Ahoj všem maminkám a jejich štěstíčkům, poraďte co děláte když má vaše zlatíčko večerní prdíky. Náš Honzík se večer kroutí jako žížala a trpí jako zvíře, jak mu pomoci???? :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7094
24.4.07 20:16

Ahoj,
taky znám :cry: , naštěstí teď už je to mnohem lepší.
Nám pomáhaly kapky BabyCalm (10 kapek před každým kojením, možno sehnat bez předpisu v lékárně), někomu pomáhá víc Sab Simplex (na předpis). Dál nám pomáhala večerní koupel v koupacím kyblíku, někomu zabírají masáže bříška (v lékárně prodávají mas. gel Pupík přímo na prdíky), pokládání nahřáté plíny na bříško, poloha klubíčka s nožkama těsně na tělo (náš Honzík svého času jinou polohu ani nesnesl).

Při kojení se samozřejmě říká nejíst nadýmavé potraviny a nepít bublinkové nápoje, ovšem to nám prdíky nespasilo :?
Co nám ještě možná pomohlo - začala jsem každý den pít Actimel. Nevím, jestli to bylo tím, nebo věkem, ale opravdu po něm nastalo zlepšení.
A co malému zaručeně způsobuje zácpu, je čokoláda :cry: (pokud tedy kojíš)

Zkus ještě vyhledat další diskuze, na prdíky jich tu bylo hodně. A neboj, jednou to přejde :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7094
24.4.07 20:23

Ještě jsem si vzpomněla - pokud kojíš, je dobré pít čaje pro kojící maminky. Nebo zkusit malému uvařit jen pár lžiček protiprdíkového čaje.

No a jako krajní řešení se nám osvědčil teploměr do zadečku nebo rektální rourka. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
24.4.07 20:32

Ahojky,

taky nás trápí :cry: . Vyzkoušela jsem už všechno, co Ti poradila Handah a nezabírá nic. Jen na rektální rourku jsem ještě nenašla odvahu.

Já jen přidám ještě fénování bříška teplým vzduchem. Někomu to pomáhá :wink: . Jo a sab simplex je taky volně prodejný.

Ať je brzy líp! Já čekám na 3. měsíc jako na spásu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6927
24.4.07 20:52

Holky, nebojte se pouzit rektalni rourku, neublizite ba naopak mooooc jim ulevite.

Nam pomahal Sab simplex a caj od HIPP spokojene brisko a samo ze nejvic kdyz uz bylo nejhur, rourka.

Tak prdikum zdar :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2704
24.4.07 21:03

Rektální rourka nám zajistila mnoho klidných večerů! A chválím BabyCalm. Zkusila jsem taky udělat odvar z kmínu a myslím, že to taky pomohlo.
A pak chce vypozorovat, který jídlo vadí - např. já nesmím čokoládu a česnek. A zdá se mi, že je ku prospěchu, když si dám k snídani jogurt nebo užívám laktobacily.
Výrazně se to zlepšilo po třetím měsíci, ale že by byl od prdíků úplně pokoj, to tedy říct nemůžu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
24.4.07 22:08

Ahojky nám pomohly kapky Sab simplex,koupací kyblíka arentální rourka (té bych se nebála,opravdu je to nebolí a ba naopak,strašně jim to pomůže a uleví se).Ahojky

Zuzík+Anička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7094
24.4.07 22:59

Ještě bych dodala, že u nás nastalo zlepšení taky po 3. měsíci.
Zkoušeli jsme používat i homeopatika (jestli se nepletu, tak Cuprum metalicum - možná se píše jinak :oops: ), ale u nás žádný valný účinek neměly. Míchala jsem je s malým množstvím kojenecké vody, nejlíp se dávají stříkačkou.
A odvar z kmínu nám někdy taky pomohl :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
24.4.07 23:05

u dcery nepomahalo nic, co tu jiz bylo popsano a mela prdiky cely den. Vse se zklidnilo az se sama zacala otacet na brisko. Nekdo taky tvrdi, ze prdiky muzou zhorsovat mlecny vyrobky, jenze kdyz kojis, tak je stejne potrebujes. Takze muzes zkouset, treba neco aspon trochu ulevi, my jsme nosili a nosili, houpali na balone a relativni klid byl v baby vaku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
25.4.07 09:27

u nás v diskuzi se ještě ujal polštářek s třešňovými jadérky - mají v DM za asi 75kč- nahřát v mikrovlnce a položit na bříško - pomáhalo kolikrát i dát pod zadeček. Malému se ulevovalo právě, když jsme ho dali na bříško :wink:

• Citovat
  • Upravit
25.4.07 11:25

ahoj. ja zkousela kapky bad simplex, ale nepomahalo to nijak zvlast. co pomaha je cviceni s nozickama, a pak hlavne polozit na brisko. to ale asi az u miminek od 3 tydne. ja ho dam na brisko tak na 5 minut, a tutove pusti par prdiku. pak ho zase na chvili prevratim na zada a za chvili jeste jednou 5 minut na brisku a zase prdime.
kazdopadne hodlam ale vyzkouset i rektalni rourku, ovsem tady ji nemuzu sehnat, tak az pojedem do cech.
prijde mi urcite setrnejsi davat mu setrne neco do zadecku, nez michat materske mleko s kapkama. rourka je bez chemie 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3657
26.4.07 12:44

Nazdar maminy, prdíky jsme měli úplně brutální každý večer od 8 a končili nám až v 1 v noci. Nezabíralo nám vůbec nic (Baby calm, sab simplex, čaje, nahřívání - prostě nic) Prostě jsme museli Honzíka nosit na ruce cvičit s nožičkama. Masáž bříška taky moc nešla, protože byl permanentně v křeči. Zlatá rektální trubička - taky jsem neměla důvěru, ale od nejhorších prdů to pomohlo. Nechala jsem mu jí tam klidně půl hodiny a byla u něj.

Později jsme zjistili, že nám to zhoršoval Vigantol. Prý je hodně málo případů, že je na to dítko citlivé a naše zrovínka bylo. Jinak teď nám budou tři měsíce a je to mnohem lepší, přesunulo se nám to na ráno a už si s nima poradí skoro sám. Je to hrozný vím - ale skončí to. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9534
12.5.07 07:02

Tak nám trošku pomahají kapičky Lefax jako jediné z výše všeho jmenovaného. Rektální rourka taky ale jak kdy. Od včerejška jsem začala dávat od Hippu spokojené bříško 50ml tak uvidíme. Předtím jsem dávala fenyklový čaj a ten nepomáhal. Já piju od porodu jak čaj pro kojící tak i fenyklový a skoro už nic nejím a stejně nás prdíky moooc zlobí. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
11.11.07 00:22

Ahoj holky, jak nejdýl vaše poklady prdíky trápily? Honzík je měl 10 týdnů a byl klid ze dne na den a Renatka se kroutí ještě teď. A to už se přetáčí na bříško a dokonce už leze, spíš se plazí jak housenka. Prdí celý den a pěkně, ale padne 20 hodina a je zle. Chodíme spát tak kolem 1 - 2 hodiny a spí tři hoďky a zase se kroutí a tlačí. Dávám sab, zkoušíme baby calm a vše možné jak píšete a pořád nic. Už jsem z toho nervózní a šíleně unavená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9534
12.11.07 21:11

Evo Kájula trpěla skoro do šestého měsíce a i ted ji někdy pěkně potrápí a to se hýbe o sto šest a na břiše je skoro pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama