Večerní spánek - každý den to samé

Anonymní
22.1.20 20:50

Večerní spánek - každý den to samé

Maminky prosím, už si nevím rady. Každý večer se děje stále to samé. Dceru 6m uspím v pohodě. Za 30 min. Vyplivne dudlík a to ji probere k pláči. Vrátím dudlík, minuta ticho, pláč. Otočím na bok. Chvilka ticha, pláč, otočím na záda, ticho, pláč, otočím na břicho, ticho, pláč. Takhle třeba 10× dokola.. pak usne a za hodinu zase. Zkoušela jsem nakojit, to většinou nechce q začne plakat ještě víc, zavinout, nezavinou, spací pytel, bez něj, spani u mě, spaní ve své postýlce, bílý šum, hlazení, Viburcol, nevím co ještě.. jsem už z toho na palici :pocitac: nad ránem spí treba i 3-4 hodinky v kuse, ale takhle večer je to konec.
Nemáte některá stejnou zkušenost nebo radu, co s tím?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.1.20 20:58

Ahoj, u nas pred lety to same. Nakonec zabralo nasadit na noc cepici. Malej do ni zaboril hlavicku a spal. Do te doby to same, furt vzhuru a nic nepomohlo. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
237
22.1.20 21:05

Asi je přetažená a nemůže pořádně usnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
22.1.20 21:08

Zkuste pred spaním malou namasirovat u nas to zabíralo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.20 21:10

Dle mě zpracovává vjemy ze dne, už prostě vnímá mnohem víc, hýbe se a v noci to prostě mozeček zpracovává a toto se děje. Je to období. Obě naše děti mezi 4-6 měsícem (ne v kuse) měli to že před spaním prostě řvali, jakože fakt řvali :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
22.1.20 21:12

Hodne zalezi na spanku pres den a bdeni mezi spankami. Povrchni spanek muze byt jak z pretazeni tak i z nedostatecneho bdeni pred spanim a nedostatecneho zklidneni pred spanim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
467
22.1.20 21:16

U nas ted to same, ja si myslim ze zoubky a ze mu to neda spat. (Taky sest mesicu). Jedine co zabira je uhoupat v naruci (do ted jsem se tomu branila ale kdyz to jinak nejde…) a spinkat s nama, nebo v kocarku to jeste snese.
A pak mam pocit ze mu ulevuje masaz dasnicek miminkovskym kartackem na zoubky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.20 21:20

@Jajulinka4 má u toho zavřená očka a většinou s ní jdu do postele cca hodinu a půl po posledním probuzení.. (přes den aktivní třeba i 2a půl hodky)v posteli už jen mazlení, povídání, usíná mi dobře.. ale 30 minut a hodinu s ní tady třeba „cvičím“ ze strany na stranu :think:

• Citovat
  • Nahlásit
30983
22.1.20 21:22
@Anonymní píše:
Maminky prosím, už si nevím rady. Každý večer se děje stále to samé. Dceru 6m uspím v pohodě. Za 30 min. Vyplivne dudlík a to ji probere k pláči. Vrátím dudlík, minuta ticho, pláč. Otočím na bok. Chvilka ticha, pláč, otočím na záda, ticho, pláč, otočím na břicho, ticho, pláč. Takhle třeba 10× dokola.. pak usne a za hodinu zase. Zkoušela jsem nakojit, to většinou nechce q začne plakat ještě víc, zavinout, nezavinou, spací pytel, bez něj, spani u mě, spaní ve své postýlce, bílý šum, hlazení, Viburcol, nevím co ještě.. jsem už z toho na palici :pocitac: nad ránem spí treba i 3-4 hodinky v kuse, ale takhle večer je to konec.
Nemáte některá stejnou zkušenost nebo radu, co s tím?

Zadej si do google „večerní pláč miminek“.
Některé to dlají, nikdo neví proč, přejde to věkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.20 21:25

Dopoledne spí 30 minut, po O tak hodinku a půl (po půlhodině se vrtí a někdy musím zakročit, aby pokracovala dál ve spanku třeba dudlíkem.. v kočáru spí krásně, o šátku nemluvě); a pak ještě jeden spánek kolem 17hod taky na 30minut. Ukládáme se cca v půl osmé. Utlumím svetla, vypínám hudbu, lehám si k ní, hladím, povídám, šeptam.. prostě aby byla už v klidu.. ona hezky usne, ale po těch 30minutach pláč.. už jí říkáme Lucifer :cert: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
230
22.1.20 21:27

@Elath nápodobně i u nás. Připisuju to taky zoubkům, protože když vezmu gel a masiruhu dásně, tak se zklidní.. jen ani za boha na pohled nepoznám, jestli rostou, či ne 8o :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
22.1.20 21:29

Nemá krátkou dobu bdění po tom spánku v pet? Co dat spát večer o hodinj později? Jinak u nas vždy když jsme pochopili o co jde, tak se to zas změnilo :mrgreen: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
14014
22.1.20 21:32

Houpačka na baterky, ta u nás zabrala, jinak byl trojitý teror

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
22.1.20 21:35
@Anonymní píše:
Dopoledne spí 30 minut, po O tak hodinku a půl (po půlhodině se vrtí a někdy musím zakročit, aby pokracovala dál ve spanku třeba dudlíkem.. v kočáru spí krásně, o šátku nemluvě); a pak ještě jeden spánek kolem 17hod taky na 30minut. Ukládáme se cca v půl osmé. Utlumím svetla, vypínám hudbu, lehám si k ní, hladím, povídám, šeptam.. prostě aby byla už v klidu.. ona hezky usne, ale po těch 30minutach pláč.. už jí říkáme Lucifer :cert: :mrgreen:

Optimalni je to cca 2.5 h mezi spankami v 6m +- dle unavy ditete. Po poslednim 30 min spanku staci i min. Takze pretazena by byt nemela. Mozna jen to zklidneni zacit drive: zhasnout velka svetla pul hodky pred spanim, zadne aktivni hry s tatinkem :D a ano, mohly by to byt i zoubky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
22.1.20 21:42

Chodíme cca tu pulhodinku, někdy i více do ložnice, kde nemáme žádný rušivý element.. většinou bdění 2-2,5 hodinky má celý den. Zkoušela jsem i heřmánek, levanduli.. už si připadám jak šarlatánka :mrgreen: ale nic, absolutně nic nepomůže.. kolem půlnoci nakojím, pak treba ve 3-4 znovu, a budíček kolem 8.. od té pulnoci se budí rapidně méně, do rána tak 4×, dám dudlík a je klid.. ale do půlnoci třeba i 10×.. :,( je to únavné a znervoznuje me to, že nevim co ji trápí. Pres den je vysmata jak lečo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat