Vedení firmy útočí na zaměstnance

Anonymní
25.3.16 10:41

Vedení firmy

Děkuji za pochopení v rámci zachování anonymity. Bohužel - situace v naší firmě se zhoršuje, vedení je čím dál tím útočnější na své zaměstnance, je to člověk, který vyšel z našich řad, a kompletně se během 2 let změnil. Své zaměstnance si zve na koberec v přítomnosti dalších vedoucích pracovníků, kteří kolikrát ani nevědí, o čem se bude jednat. Ve firmě panuje dusno a každá chyba je nadměrně trestána.

I když se mě nějaké konflikty přímo nedotýkají, jsem ale citlivějšího vnímání a nelíbí se mi tento přístup. Vidím, že kvalitní z naší firmy lidi odcházejí.

Co s tím? Otevřený hovor s nadřízeným není možný (není schopen připustit diskuzi).
Práce mě baví, a proto z práce odcházet nechci. Naše práce je velice psychicky náročná a potřebujeme na ní klid a podporu z vedení a ne, aby se nám házely klacky pod nohy.

Jak ustát ten tlak?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20203
25.3.16 10:56

Máte nějaké personální oddělení, nějaké pravidelné hodnocení svých výkonnů + hodnocení pracovního prostředí ve firmě? Jak se k situaci staví vedoucí toho vedoucího?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.16 11:01

Tento vedoucí nemá vedoucího. Zastřešujícím nadřízeným je obec. Obec o této situaci nevím neboť si nikdo netroufá něco říci - každý se bojí osobních sankcí, kterých jsme už v minulosti byly svědkem. Hodnocení náš nadřízený nedostává a pokud ano, tak o nich my jako podřízení nevíme.

• Nahlásit
  • Citovat
71422
25.3.16 11:04

No, v principu máš 3 možnosti - přesunout se v rámci firmy pod jiného nadřízeného, pokusit se toho vašeho zbavit, jít jinam. Já osobně bych to asi zkoušela přesně v tom pořadí, co jsem napsala. Rozdodně bych se nesnažila ustát tlak někoho, o kom si myslím, že je blbec, pod takovým člověkem jsem ochotna pracovat pouze pokud neškodí a neprudí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20203
25.3.16 11:15

S tím hodnocením jsem měla spíš na mysli, jestli vy jako zaměstnanci máte možnost se třeba anonymně vyjadřovat k pracovnímu prostředí.
Ono těžko radit. Chápu, že člověk nechce být na ráně, na duhou stranu zase dělat, že se nic neděje, taky není ok.
Pokud by jsi se rozhodla nějak chopit iniciativy, asi bych obec upozornila na to, že atmosféra ve firmš je špatná, lidé jsou tím znechuceni, talentovaní a schopní lidé odcházejí, poukázala bych na důležitost dobré atmosféry na pracovišti pro dobrý pracovní výkon a spokojenost zaměstnanců (spokojený zaměstnanec = lojální a výkonný zaměstnanec) a zda by se nad tím nehodlal někdo trochu zamyslet a řešit to.
I když na druhou stranu si nědělám moc iluze, v organzacích tohoto typu ruka ruku myje a ne vedoucí posty nejsou dosazováni lidé s předpokladem védst a motiovat lidi.
Pokud by byl schopný personalista, mohl by působit jako mediátor, ale to asi nebude použitelné v tomto případě.
Jinak doporučit kolegům, „co jsou na koberec“, ať si nenechají kakat na hlavu, nastudují zákoník práce a panu vdoucímu nastaví trochu hranice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.16 11:39

Několikrát dotyčné osobě bylo řečeno, že situace ve firmě není dobrá, že atmosféra je plná strachu, že lidé jsou přetížení a dělají zbytečné chyby tím, že se bojí neustálých sankcí, ale to úplně smetla ze stolu. Jednání s tímto člověkem - kdyby člověk mohl, tak by co nejrychleji bral dveře kanceláře únikem…

Možnost vyjádřit se k této osobě bohužel nelze - nemáme žádnou příležitost.

• Nahlásit
  • Citovat
20203
25.3.16 11:54
@Anonymní píše:
Několikrát dotyčné osobě bylo řečeno, že situace ve firmě není dobrá, že atmosféra je plná strachu, že lidé jsou přetížení a dělají zbytečné chyby tím, že se bojí neustálých sankcí, ale to úplně smetla ze stolu. Jednání s tímto člověkem - kdyby člověk mohl, tak by co nejrychleji bral dveře kanceláře únikem…Možnost vyjádřit se k této osobě bohužel nelze - nemáme žádnou příležitost.

Pokud osoba nemá žádnou sebereflexi, tak to prostš popostrčit výš. Pokud ani výš nikdo nemá zájem na hladkém fungování firmy, tak si prostě najít lepší flek, až se jim rozuteče podstatná část zaměstnanců, tak se třeba konečně někdo chytí za nos. Myslím, že fluktulace zaměstnanců má vemi vysokou vypovídací hodnotu o kvalitě a výkonnosti firmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1767
25.3.16 12:51
@Anonymní píše:
Děkuji za pochopení v rámci zachování anonymity. Bohužel - situace v naší firmě se zhoršuje, vedení je čím dál tím útočnější na své zaměstnance, je to člověk, který vyšel z našich řad, a kompletně se během 2 let změnil. Své zaměstnance si zve na koberec v přítomnosti dalších vedoucích pracovníků, kteří kolikrát ani nevědí, o čem se bude jednat. Ve firmě panuje dusno a každá chyba je nadměrně trestána.

I když se mě nějaké konflikty přímo nedotýkají, jsem ale citlivějšího vnímání a nelíbí se mi tento přístup. Vidím, že kvalitní z naší firmy lidi odcházejí.

Co s tím? Otevřený hovor s nadřízeným není možný (není schopen připustit diskuzi).
Práce mě baví, a proto z práce odcházet nechci. Naše práce je velice psychicky náročná a potřebujeme na ní klid a podporu z vedení a ne, aby se nám házely klacky pod nohy.

Jak ustát ten tlak?

Je to bohužel boj s větrnými mlýny. Měla jsem to taky tak, zkoušela jsem komunikovat i s vedením (jako opravdu s vyšším vedením), ale nikoho shora naše malé problémy a bolesti nezajímali - oni vidí jen ten celek a ne to co nás dole bolí. A vidět bohužel nechtěli. Slyšet taky ne. Takže jsem po víc než dvou desítkách let u jednoho zaměstnavatele odešla. Nemusela jsem, měla jsem dobrou a dobře placenou pozici, nic mě neohrožovalo. Šla jsem na dobu určitou, ale taky do velmi dobré, spíš lepší práce. Jsem ráda, že jsem odešla. Nelíbilo se mi, jak se vedoucí chovala k mým kolegyním, vadilo mi to vyvyšování a neustálé připomínání, jak jsou hloupé, k ničemu a že by nic jiného dělat nemohly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
25.3.16 13:41
@Svistice píše:
Pokud osoba nemá žádnou sebereflexi, tak to prostš popostrčit výš. Pokud ani výš nikdo nemá zájem na hladkém fungování firmy, tak si prostě najít lepší flek, až se jim rozuteče podstatná část zaměstnanců, tak se třeba konečně někdo chytí za nos. Myslím, že fluktulace zaměstnanců má vemi vysokou vypovídací hodnotu o kvalitě a výkonnosti firmy.

pod toto nezbývá než se podepsat, mám taky zkušenost s podobnou situací, naše nadřízená nás nesmyslně tepala za věci které jeden den byly ok a druhý den ne, v okamžiku kdy jsem to nevydržela, dala jsem výpověď a ve stejné době další 3 moje kolegyně, no a za rok a kousek dávala výpověď další a naše nadřízená dostala hodinového padáka, teda s odstupným, ale charakter její pozice nedovoloval aby tam byť s výpovědní lhůtou zůstávala nadále a teď je tam stabilní tým který je spokojený.
Takže pokud ti to bude zasahovat i do zdraví jako tenkrát mě, doporučuju pokud není jiná možnost nápravy odejít. Nebude to hned, ale věř že na každého jednou dojde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.16 14:02

Mám podobnou zkušenost, ve škole se dostala na pozici zástupkyně kolegyně, která má jen práci (v necelých 40 letech nemá partnera, bydlí s maminkou). Je neskutečně náladová a zákeřná. Vše, co uděláme navíc, je v pořádku či jsme po zásluze potrestáni. Ale jakmile nedejbože uděláme nějakou chybu, jsme disciplinárně potrestáni. Nejde o to, že se upozorní na naší chybu, ale o to, že vedení nekomunikuje, při poradě nás „pověsí“ na zeď hamby, oznámí, co jsme nezvládli a nenechají nás, abychom se k tomu vyjádřili. Jakmile přiběhne rodič, že se mu něco nelíbí, ředitel rovnou utíká a vynadá nám, místo toho aby se zeptal, zdali to tak opravdu bylo. Teď nám ubyly děti a teoreticky bude muset někoho příští rok propustit (kdyby chtěl, šlo by to zařídit jinak), tak už teďka preventivně oznamuje, že nejslabší musí z kola ven… Bohužel, když není zastání výše, tak není možnost dovolání spravedlnosti…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.3.16 15:51

To je hrozné, co k tomu říct…

člověk se fakt musí nějak emocionálně odpojit, aby ho to nesmetlo

jinak bych fakt musela jít.

zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...