Věkový rozdíl dětí

7277
30.3.07 09:46

Věkový rozdíl dětí

Mám 6ti týdenního chlapečka a chtěla bych se vás zeptat, jaké máte zkušenosti s věkovým rozdílem svých dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
30.3.07 10:00

Holky sou od sebe 6l a zkušenosti jenom dobrý :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
30.3.07 10:08

Moje holky jsou o 21 měsíců a výborný :) Třetí Dráče bude 25 měsíců po prostřední :) dřív se nezadařilo :)

Obecně platí, že ideální věkový rozdíl je ten, ketrý máš doma - takže se asi moc nedozvíš…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
30.3.07 10:24

Já mám děti přesně po dvou letech a třech dnech a jsem spokojená.

S manželem jsme si přáli věkový rozdíl přibližně po dvou letech a vyšlo nám to přesně :lol: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
30.3.07 10:34

Holky mam od sebe 17 mesicu a vyhovuje nam to. Zezacatku narocne, ale ted si spolu uz vyhraji a ja mam vice volna nez pri jednom ditku.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
30.3.07 10:35

Já mám dvojčata, takže věkový rozdíl je 0.(vlastně abych nekecala - 1 minuta).
Ségra má dvě nejmladší děti od sebe 1,5 roku a záhul to byl hlavně ze začátku, pak už spokojenost (jsou to holky, tak si pak už spolu vyhrály a mladší učila od starší).
Kamarádka má od sebe kluky 2 a 1/4 roku a katastrofa. Ono to hodně záleží i na tom, zda dítě spíš hodnější nebo spíš zlobivější. Holky většinou v pohodě. U kluků už to bývá problém.
Kamarádka věkový rozdíl dětí 2 a 3/4 roku - první půl rok katastrofa, pak už lepší.
Sousedka v baráku věkový rozdíl dětí 7 let - spokojená jak želva - starší je holka a 3,5 letýho kluka si brává ven před barák, v zimě s ním sáňkovala.Takže fakt pohoda.
Fakt si ale myslím, že hodně záleží na tom jaké dítko je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
30.3.07 10:55

Ahojky, já mám od sebe děti 5,5 roku a moc mi to vyhovuje. Od začátku super, Matýsek byl a je zlatíčko. Anička ho miluje a jen se na něj klepe. Teď v září jdem do 1. třídy tak jsem ráda, že budu doma. Přes den je maty ve škole a jsme s Aničkou spolu a odpoledne řádíme všichni, k večeru i tatínek. Je sice fakt, že o druhé jsme se snažili dříve, ale nešlo to. JInak myslím, že každý věkový odstup má něco do sebe. Ale řeknu ti, to už plánujete druhé?? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1935
30.3.07 11:02

Svagrova ma vekovy rozdil 8 let oba kluky, 8 letej je zatim z mimina nadseny, uvidime jak bude az mu bude 16 :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
30.3.07 12:43

Ahoj, mi máme zatím jen Adulku, ale plánujeme větší časový odstup, tak 4-5 let :wink: Ideální je asi opravdu to, co máš doma, my máme darebáka a mimi bych teď nechtěla :)

Taky se zeptám Šamotko, už plánujete druhé :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.07 13:29

Ahoj.

Skoro jako Erika . :lol:

Chtěli jsme 2 roky (nejkratší doporučovaná možnost po CŘ) a máme 2 roky a 5 dní. :D Zatím O.K., první měsíce přežívám podle mě ve větším klidu než u prvního dítka. Vzájemný vztah dětí je taky v pohodě (žárlení poměrně málo) - ťuk, ťuk.

Beruška :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.07 14:22

Ahoj,
tak my máme bez pár dní 1 a 3/4 roku. Chtěli jsme rozdíl do 2 let.
U nás to od začátku byla velká láska bez žárlení. Teď se snaží si spolu hrát, ale na to je ještě brzo. U nás to funguje tak, jak má, jsme spokojení.
Strašně se mi líbí, že malá (starší) pořád na brášku myslí, když si o něčem povídáme, že třeba někam jdeme nebo chystám třeba koupání, tak mi pořád připomíná, že i Péťa jede s náma, že mám pro něho nachystat plínu, že to je jeho dudel apod. Nedávno jsme byly samy holky u holiče a byla celá špatná z toho, že Péťa nejede s náma, na to není zvyklá.

Celkově si myslím, že při menším věkovém rozdílu je fajn to, že dítko třeba odpoledne ještě spí (to se hodí v těhu ale i po narození dítka), starší dítko je ještě tak nějak ukočírovatelné. Při větším rozdílu je zase výhoda toho, že starší už nevyžaduje tolik pozornosti, je samostatnější a více pomůže. Každý věkový rozdíl má svoje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7277
30.3.07 15:10

Milé maminy, já druhé zatím fakt neplánuju. Jen mě tato otázka napadla, když se mě každý ptá, jestli budeme chtít druhé a kdy. A tak jsem se vás chtěla zeptat, jaké s tím máte zkušenosti. Já sama bych chtěla druhé mimi tak za 4-5 let. Pracovala jsem jako zdravotní sestra a tak bych se chtěla vrátit do práce a teprve pak mít druhé dítko. Je mi třicet, takže do 35 bych chtěla druhé. Jen doufám, že příroda bude souhlasit. :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
30.3.07 20:13

Tak to jo, jsem se lekla, že jsi do toho těhu, porodu a péče o mimi tak zapálená :lol:
Taky jsem zdrav. sestra a chci jít před druhým do práce :wink: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9785
8.4.07 20:41

NO ja musim rict, ze mam teprva dvoumesicni holcicku a tesime se na dalsi. Chceme mit deti brzy po sobe. Pocitam ze ke konci r.08 se pokusime o dalsi mimi, aby dalsi ditko bylo v r.09. Doufam, ze se zadari a bude to klucik do parecku :)
Bude to asi zahul, ale myslim, ze pak si vyhraji. Stejne tak jako ze se chci brzy vratit do prace apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9534
12.5.07 07:16

Ahojky my byli se segrou po 5 letecha aktastrofa tak chci do dvou let druhé. Porod byl v pohodě užila jsem si ho tak bych do toho šla.Malá zatím taky jde a to jsem na ní celé dny sama uvidíme až začne chodit.Ale snad nebude druhé těhu jako to první bylo mi špatně se zvracením až do konce. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama