Velikost čípku pohmatem 13tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kajuska001
Kecalka 308 příspěvků 22.07.19 06:42
Velikost cipku pohmatem 13tt

Ahoj holky, prvni tehotenstvi bylo rizikive, zkracujici cipek otevirajici uz ve 22tt, jen lezet a lezet. Ted jsem otehitnela po 2,5roku po cisari a byla jsme u dr a v papiru je napsane 2cm palpacne vysetreno jen rukou, cervikometrii neudelala, neni to kratke? Hodne lidi rika ze se nemam bat ze na ultrazvuku bude delsi ze je to jen palpacne ze cely cipel nenahmata, strasne se bojim sem teprve 13tt :'( podle dr vse ok byla jsem na pohotovosti budu radsi volat jeste moji dr az zacne ordinovat dekuju moc 8o

Reakce:
Uživatel je onlineFreya10
Kecalka 446 příspěvků 22.07.19 07:00

Ahojky,
pohmatem je to opravdu velmi nepřesné a opravdu pak cervikometrií většinou bývá dvakrát delší. Já měla teď pohmatem 1,5-2 cm a cervikometrie 4,3 cm (ale tedy v 21.tt)… Četla jsem, že hodnoty do 20.tt jsou nějak špatně interpretovatelné - že měření čípku do 20.tt má smysl jen u toho, kde je předpoklad, že je vážně něco velmi špatně…ale nevím :nevim:

hadraplanka
Zasloužilá kecalka 670 příspěvků 22.07.19 17:17

Není někdy lepší, když si to člověk nemůže přečíst? :lol: Já mám CS v průkazce celou dobu 0, přitom cervikometrii jako takovou doktorka nedělala snad nikdy. Tak nějak předpokládám, že kdyby viděla problém při běžném vyšetření, tak se teprv začne pídit. Myslím, že to tak má většina gyndařů, takže klid.

Váš příspěvek
Reklama