Velké afty

358
27.2.13 19:27

Velké afty

Ahoj holky, vím, že je toho tady o aftech hodně, ale to, co jsem potřebovala, jsem nenašla…
Dceři jsou 3 roky a na Vánoce se jí poprvé udělal aft. Ale ne ten pupínek ale placka cca 0,5cm, okolí červené a samotný „flek“ bílý. Od té doby (což jsou asi 2 měsíce) to už má po čtvrté. Dost jí to bolí a špatně jí, vždyť asi víte… :zed:
Koupila jsem jí Aloclair, ale dost blbě se dává, páč to většinou zmizí v žaludku.
Už asi 10 dní jí dávám B-komplex, jenže teď tam má zase aft jak talíř… Zuby čistíme normál (pasta elmex), ústní vodu jsme nezkoušeli..
Co dáváte na tak velké afty? Mám jít k dr nebo k zubaři? Jaké máte zkušenosti se zlepšením do budoucna???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
essmy(neprihlasena)
27.2.13 19:35

Tohle se dělá klukovi, vypadá to přesně jako afty a má to vždycky na rtu a tuhle jsem přišla na to, že si prostě rozkouše ret a druhej den to vypadá jako obrovskej aft :evil: dlouho mi bylo divný z čeho se mu to pořád dělá.. a evidentně to stejně jako afty bolí..
ale jinak na afty (i na tohle) dávám fialku, zatahuje se to rychle

• Citovat
  • Nahlásit
6963
27.2.13 19:38
@essmy(neprihlasena) píše:
Tohle se dělá klukovi, vypadá to přesně jako afty a má to vždycky na rtu a tuhle jsem přišla na to, že si prostě rozkouše ret a druhej den to vypadá jako obrovskej aft :evil: dlouho mi bylo divný z čeho se mu to pořád dělá.. a evidentně to stejně jako afty bolí..
ale jinak na afty (i na tohle) dávám fialku, zatahuje se to rychle

gencialku ne, prý je rakovinotvorná,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
358
27.2.13 19:38

Dcera to má normálně různě v puse i na místech, kde se kousnout nemůže, takže určo aft…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
27.2.13 19:40

Ahojky, tak na afty spíš trpím já než dcera, ale né zas tak často. Nejlepší je upravit stravu…nic sladkého, kyselého, pálivého a tak. A pak co mi pomáhá je Stopangin, ale ten asi není pro takhle malé děti, ale na znecitlivění mám Mundisan gel..a docela pomáhá. Sice to ze začátku palí, ale pak to nějakou tu hoďku necítím. Jinak bych s tím pak zašla k Dr. když by se to nelepšilo. A v lékárně mi jednou doporučili Tantum Verde, takový pastilky, ale ty hodně pálí a v podstatě jsem ten aft vypálila, ale za dva dny byl pryč :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
zichisek
27.2.13 19:40

Dávám gencianku, v malém množství jako je potření vatovou tyčinkou ničemu neublíží
A potom, dceři zabírá Kamistad - neštípe, je to gel

• Citovat
  • Nahlásit
zichisek
27.2.13 19:42

Jinak mě osobně nejvíc pomáhá aft vypálit slivovicí nebo bylinkovou alpu, ale dcera má 2,5 tak by si nenechala do pusy ani sáhnout kdyby jí to bolelo :D

• Citovat
  • Nahlásit
4132
27.2.13 20:27

Sama na afty trpím, pomáhá stříkat tantum verde, potírat genciánkou, vyplachovat corsodylem (ale na to je tvá dcera asi ještě malá), b-komplex. Může je mít následkem oslabení organismu, když s nimi měla problém dcera dávali jsme na doporučení doktorky sirup multisanostol, potírali genciánkou a stříkali tantum verde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
zichisek
27.2.13 20:30
@Vlkoška píše:
Sama na afty trpím, pomáhá stříkat tantum verde, potírat genciánkou, vyplachovat corsodylem (ale na to je tvá dcera asi ještě malá), b-komplex. Může je mít následkem oslabení organismu, když s nimi měla problém dcera dávali jsme na doporučení doktorky sirup multisanostol, potírali genciánkou a stříkali tantum verde.

Na tom multisanostolu něco bude. Dcera ho bere od podzimu jako prevenci kvůli nemocem ze školky a od té doby měla aft snad jen jednou a to jí rostla stolička, takže si cpala do pusy ruce.

• Citovat
  • Nahlásit
elizabeta92
27.2.13 20:30

Já používám Neocide gel :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
358
27.2.13 20:38

Dcera je jinak zdravá, za celou zimu jen jednou rýmu… Potřebovala bych nějaký zázrak :think: Má ty afty fakt obrovský :zed: Na netu jsem vyčetla, že u aftů není známá příčina, takže se v tom případě nedají adekvátně léčit.
A co tantum verde spray??? Bojím se toho alkoholu tam, že se malá zjančí a pak mi pusu neotevře…
S afty nemám vůbec zkušenost ani manžel..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elizabeta92
27.2.13 20:42
@pajjakk píše:
Dcera je jinak zdravá, za celou zimu jen jednou rýmu… Potřebovala bych nějaký zázrak :think: Má ty afty fakt obrovský :zed: Na netu jsem vyčetla, že u aftů není známá příčina, takže se v tom případě nedají adekvátně léčit.
A co tantum verde spray??? Bojím se toho alkoholu tam, že se malá zjančí a pak mi pusu neotevře…
S afty nemám vůbec zkušenost ani manžel..

Já na afty docela trpim.. A vyčetla jsem si na internetu že je to z nedostatku vitamínu B, zejména B12.. Takže jsem nějaký čas jedla pivní kvasinky pangamin..

• Citovat
  • Nahlásit
4132
27.2.13 20:46

@pajjakk tantum verde sprej je fajn, téměř neštípá, snese mi ho i 2,5 letá dcera (ta teda afty ještě neměla, chtěla stříknout, protože to viděla u starší). Ten multisanostol je vitamínový sirup, obsahuje i B1, B2 a B6.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
358
27.2.13 20:51
@Vlkoška píše:
@pajjakk tantum verde sprej je fajn, téměř neštípá, snese mi ho i 2,5 letá dcera (ta teda afty ještě neměla, chtěla stříknout, protože to viděla u starší). Ten multisanostol je vitamínový sirup, obsahuje i B1, B2 a B6.

Zkusím teda koupit ještě tantum verde… Teď jí dávám b-komplex, tak by to mělo „béčko“ pokrýt absolutně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4132
27.2.13 20:58

@pajjakk Zkus a uvidíš, já už mám u dcery odzkoušené, že jakmile si stěžuje na svědění v puse, tak se tvoří afta. Hned stříkám ten tantum verde a potírám fialkou, průběh je rychlejší a méně bolestivý, než když léčíme až hotovou aftu. Měla ji párkrát velkou a sloupla se jí až do živého, to bylo pak hrozné. Teď musím zaťukat, máme už delší dobu pokoj. Tak přeju ať se jich co nejdříve zbavíte, je to hodně nepříjemné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat