Velký čevený flek po bodnutí vosou

Alisa25
30.7.13 11:10

velký čevený flek po bodnutí vosou

Ahoj prosím o informaci jestli někdo z vás má podobnou zkušenost. Včera mě při sbírání rybízu bodla zřejmě vosa. Během dne se mi udělal opravdu veliký červený flek o poloměru asi 8 cm, který svědí a pálí. Zkoušela jsem už 1 tabletku Dithiadenu a mažu i Fenistilem.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5413
30.7.13 11:14

Manžel měl něco podobného před dvěma měsíci. Zvětšovalo se to, noha natékala, léky proti alergii nepomáhaly. Po asi čtyřech dnech jel na pohotovost, kde mu řekli, že tam má zánět, a nasadili atb.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5502
30.7.13 11:22

Počkala bych, jestli léky nezaberou, jinak doktor… asi máš silnější reakci… já mám teď fleky 5 cm i po komárech a nejhorší je to druhý den…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3403
30.7.13 11:32

@Alisa25 Hmmm, zkus si rozkrojit cibuli a přiložit na to, maž to tím fenistilem, ale když se to nezlepší, tak k dr…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12170
30.7.13 11:45

Sledovat, aby se nehorsilo. Na dotek bude asi teplejší, ale kdyby to bylo vyloženě horké, tak prý s tím k doktorovi, mohla by se tvořit infekce. Já sama dostala pichanec před 3 týdny. bylo to ale od včely. Reakce stejná. Otok obrovský, červený, pálilo a bolelo. Nás dotek bylo jen teplejší. „lecba“ byla jen s fenistilem a gelem aloe vera, když fenistil nebyl. Bolelo to tyden, pak otok a bolest přestala ustupovat. Do dvou týdnů zmizelo úplně. Na tu bolest trochu pomáhal sudokrem.

Příspěvek upraven 30.07.13 v 12:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nepřihlášená cverunka
30.7.13 11:51

Namazat octem, nebo octanovou mastí. Fenistil mi ještě nikdy nezabral.

• Nahlásit
  • Citovat
30420
30.7.13 12:43

Mě před nějakým týdnem ďbla vosa a hned 3× :-/ červené otelké fleky jsem tam měla ještě týden po tom. Mazala jsem Fenistilem, aspoň na to svědění to pomohlo a flek se pak vytratily. Ale kdyby se to zhoršovala, určitě bych mazala k dr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
30.7.13 13:59

Kup si clarityn a máš za dva dny pokoj, mě se stává to samé naposledy sem chodila tři dny s flekem a než sem se dostala do lékárny a clarytin zabral skoro okamžitě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
1.9.13 23:38

Ahoj, mám stejnou zkušenost, bodla mě vosa před devíti dny a pořád mám červený flek 5cm a hrozně svědí. Vosa mě za život bodla několikrát a tohle se mi ještě nestalo. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama