Panický strach z rakoviny - jsem blázen?

Anonymní
29.7.13 15:12

Strach z vážných nemocí

Omlouvám se za anonym, ale je to pro mě velmi citlivé téma, tak snad pochopíte. Od narození druhého syna (jsou to už 4 roky) mám strašný strach z toho, že dostanu rakovinu. Začalo to tím, že nám zemřel na tuto strašnou nemoc kamarád. Pak jsem měla určité zdravotní potíže (které přisuzuji vyčerpání po druhém těhotenství, porodu a kojení) a dostala jsem se k šílenému lékaři, který mě asi 6 měsíců říkal, že má podezření na rakovinu a posílal na tisíc vyšetření, z nichž žádné podle něj toto podezření nepotrvrzovalo ani nevylučovalo. Nakonec jsem sebrala veškerou sílu a přestala k němu chodit (poté co mi jiní lékaři řekli, že mi nic není), ale těch 6 měsíců strachu mě strašně poznamenalo. V poslední době mám zase strašný strach z rakoviny prsu. Chodím na UZ každé 3. - 6. měsíců, to mě na chvíli uklidní, ale pak si vždycky nahmatám nějakou bulku a jede to znova. Hrozně mě to ničí, nedokážu se z ničeho plně radovat, protože mám neustále takový úzkostný pocit. Vím, že je to asi na psychologa, ne-li na psychiatra, ale strašně se stydím. Nedovedu si představit, že bych něco takového měla někomu vykládat. Nemáte nějakou radu, jak na to sama? Měla jste některá něco podobného nebo jsem jediná takový blázen?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

388
29.7.13 15:17

:hug: :hug: nejsi zadny blazen to os obe nerikej. Z toho co pises bych rekla, ze trpis panickou poruchou a malokomu se podari se z toho dostat sam..z toho co pises bys to asi nezvladla - tim te nechci podcenovat, jen mi prijde ze se te ten strach drzi zuby nehty…zkus si neco precist o panicke poruse. Jeste me napada sverujes se nekomu? co manzel? mama? kamaradka? to by ti taky mohlo pomoct. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2642
29.7.13 15:23

.

Příspěvek upraven 21.02.14 v 23:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.13 15:36

@Roxi Mluvím o tom s manželem, ale on to moc nechápe… prostě chlap. Říká, že si zbytečně kazím život. V tom má teda pravdu.

khjui Já vím, že je správné se hlídat. Ale mě to vždycky uklidní tak na 2/3 měsíce a pak v tomu jedu znova. Já mám hrozně hrbolatá prsa, pokaždé tam něco najdu… to asi už fakt není normální.

Moc vám oběma děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
2642
29.7.13 15:43

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
388
29.7.13 15:48
@Anonymní píše:
@Roxi Mluvím o tom s manželem, ale on to moc nechápe… prostě chlap. Říká, že si zbytečně kazím život. V tom má teda pravdu.

khjui Já vím, že je správné se hlídat. Ale mě to vždycky uklidní tak na 2/3 měsíce a pak v tomu jedu znova. Já mám hrozně hrbolatá prsa, pokaždé tam něco najdu… to asi už fakt není normální.

Moc vám oběma děkuji za odpovědi.

no můj chlap taky neměl pochopení dokud mu to opravdu neřekl doktor. jinak ma pravdu, ničíš si život ale od toho jsou dr aby ti pomohli a tím nemyslím psychologa nebo psychiatra..změnila bych doktora a stála si za svým, že chceš to a to vyšetření. nech si znovu udělat utz ale kdyz ti reknou ze je vse ok, ver jim!! a chod pravidelne na kontroly a bude vse v poradku. kapla si bohuzel na hnupa ale ne vsichni dr jsou stejni :) podle me si hodne uz vsugerovavas spoustu veci ktere nemusi byt spatne, ja tim prosla taky :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.13 15:56
@Roxi

S tou sugescí máš pravdu. To mě chytá i v jiných případech. Třeba volám večer našim domů a na mobil a nikdo to nebere. A já už si vymýšlím, kdo ví, co se jim nestalo. No a pak se ukáže, že šli se známými posedět do hospůdky a nechali doma mobil.
A s tím UZ, to já si už říkala tolikrát: teď udělám UZ a když bude ok, budu se řídit doporučením doktora a půjdu zase za rok. Ale to předsevzetí mi vždycky vydrží pár měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
10953
29.7.13 15:58

Nesmíš se tak moc pozorovat :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2642
29.7.13 16:06

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Evaa1974
29.7.13 23:32

Blázen nejsi, ale neřeš to tolik, nebo se z toho zblázníš :). Ty tvé černé myšlenky ti musí hrozně negativně ovlivňovat život :(. Tobě zemřel na rakovinu kamarád, ale co by jsi dělala, kdyby ti během pár měsíců zemřel na rakovinu taťka, mamka i manžel, jako se to stalo mě? A všichni v mladém věku. Neříkám, že mě to občas nenapadne hlavně v souvislosti s dětmi, ráda bych se dožila jejich dospělosti, ale beru to tak, že co se má stát, stane se. A ty stresy by tomu nepomohly, spíš naopak /myslím si, že stres po smrti taťky nastartoval rakovinu mamče/ Vím, že to není jednoduché se od takových myšlenek odpoutat, ale podle mě ti to ubližuje. Já se s tím stavem prostě smířila a holt jednou tu rakovinu dostanu, nebo jí holt nedostanu :nevim: Jen si říkám, ať to není moc brzy, mám 2 dětičky 11 let a 6 měsíců :srdce:. Tak hlavu vzhůru a neber ten život tak vážně :pankac: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.7.13 09:45
@Evaa1974 píše:
Blázen nejsi, ale neřeš to tolik, nebo se z toho zblázníš :). Ty tvé černé myšlenky ti musí hrozně negativně ovlivňovat život :(. Tobě zemřel na rakovinu kamarád, ale co by jsi dělala, kdyby ti během pár měsíců zemřel na rakovinu taťka, mamka i manžel, jako se to stalo mě? A všichni v mladém věku. Neříkám, že mě to občas nenapadne hlavně v souvislosti s dětmi, ráda bych se dožila jejich dospělosti, ale beru to tak, že co se má stát, stane se. A ty stresy by tomu nepomohly, spíš naopak /myslím si, že stres po smrti taťky nastartoval rakovinu mamče/ Vím, že to není jednoduché se od takových myšlenek odpoutat, ale podle mě ti to ubližuje. Já se s tím stavem prostě smířila a holt jednou tu rakovinu dostanu, nebo jí holt nedostanu :nevim: Jen si říkám, ať to není moc brzy, mám 2 dětičky 11 let a 6 měsíců :srdce:. Tak hlavu vzhůru a neber ten život tak vážně :pankac: :kytka:

Ahoj, jsem zakladatelka. Je mi moc líto, co se ti stalo, a zároveň ti velice děkuji za tvůj příspěvek. Právě ty věci, které se staly v tvé rodině, mě utvrzují v tom, že se svým strachem musím bojovat a nesmím být taková fiflena. Ony ty děti jsou strašná zodpovědnost a já to holt nějak špatně nesu. Velmi tě obdivuji za tvůj optimistický přístup k životu, budu se snažit si z tebe vzít příklad. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.9.13 18:27

Jsem původní zakladatelka a oživuji diskusi. Snažila jsem se chovat rozumně a s novým UZ vyšetřením prsů počkat až do řádného termínu. Ten byl dnes. Upozornila jsem doktora na novou bulku, která tam před půl rokem nebyla. Myslela jsem si, že to bude zase nějaká cysta, mám jich hodně. Ale cysta to není. Prý mám brát dva týdny protizánětlivý lék a pak tam přijít znova na kontrolu. Vůbec nic mi k tomu neřekli, přestože jsem se ptala. Moc se bojím, že by to mohlo být něco zlého, jinak by mě tam přece nehnali za dva týdny znovu. Už se mi stalo, že něco našli a řekli, že se to musí sledovat, ale vždy to bylo tak po půl roce a vždycky mě ujistili, že to nic není. Tentokrát ne. Mám strašný strach a ten těžko dosažený klid je v pr… Pomůžete mi přečkat následující dva týdny?

• Nahlásit
  • Citovat
rokris
11.9.13 18:56
@Anonymní píše:
Jsem původní zakladatelka a oživuji diskusi. Snažila jsem se chovat rozumně a s novým UZ vyšetřením prsů počkat až do řádného termínu. Ten byl dnes. Upozornila jsem doktora na novou bulku, která tam před půl rokem nebyla. Myslela jsem si, že to bude zase nějaká cysta, mám jich hodně. Ale cysta to není. Prý mám brát dva týdny protizánětlivý lék a pak tam přijít znova na kontrolu. Vůbec nic mi k tomu neřekli, přestože jsem se ptala. Moc se bojím, že by to mohlo být něco zlého, jinak by mě tam přece nehnali za dva týdny znovu. Už se mi stalo, že něco našli a řekli, že se to musí sledovat, ale vždy to bylo tak po půl roce a vždycky mě ujistili, že to nic není. Tentokrát ne. Mám strašný strach a ten těžko dosažený klid je v pr… Pomůžete mi přečkat následující dva týdny?

:hug: Nebojte se tak strašně :hug: Bude to dobré. Víc se to dnes hlídá, ale není hned všechno rakovina. Zdá se mi dobré, pokud chce doktor vědět, zda léky zaberou. Kdyby měli nějaké vážné podezření, tak Vás asi nepošlou domů s protizánětlivými léky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.9.13 19:24

Najdi si diskuzi „strach z rakoviny“ tady na emiminu

• Nahlásit
  • Citovat
1098
11.9.13 20:12

Mužeš tam mít zánět proto ta boulička. Neviděla bych to černě

• Nahlásit
  • Citovat