Velký dluh po tetě a exekuce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.19 09:23
Velky dluh a exekuce

Pred par lety si ma teta bralapujcku a me potrebovala jako spoludluznika nebo rucitele. Uz si nejsem jistá. Teta vsak nedavno zemřela a měla exekuce. Najednou mam z toho exekuci já. Dluh je kolem 4. milionů a uz mi doma oblepili veci a odvezli notebook. Myslím, ze je to neoprávněné. Můžu se nejak bránit?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kaileee
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 17.04.19 09:28
@Anonymní píše:
Pred par lety si ma teta bralapujcku a me potrebovala jako spoludluznika nebo rucitele. Uz si nejsem jistá. Teta vsak nedavno zemřela a měla exekuce. Najednou mam z toho exekuci já. Dluh je kolem 4. milionů a uz mi doma oblepili veci a odvezli notebook. Myslím, ze je to neoprávněné. Můžu se nejak bránit?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: za blbost se platí, jak sis představovala toho ručitele??
Kriss Tina
Extra třída :D 10163 příspěvků 17.04.19 09:29

No jestli si v tom jela s ní, ať už jako rucitel, nebo jako spoludluznik, tak to jde i za tebou, nebo co sis jako představovala, že bude tvůj úkol když se tam s ní upises?? Kolik si půjčila a to nic neplatila že to narostlo do takových částek??

Bandii
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 17.04.19 09:36
@Anonymní píše:
:mrgreen: :lol: jak může někdo být tak blbej :lol: :lol:
jezz1e
Zasloužilá kecalka 702 příspěvků 17.04.19 09:45

Pokud jste byla jako spoludlužník/ručitel, bohužel je exekuce oprávněná. Měla teta nějaký majetek? (u dluhu 4 mil doufám, že ta půjčka byla aspoň na nemovitost). Zkuste se přihlásit do dědického řízení s regresním nárokem.

TopSecret
Závislačka 4048 příspěvků 17.04.19 09:55
@Anonymní píše:
:lol: :lol:
No to ti toho odvezli. Notebook za 1.000 Kc a dluh 4 miliony.
Lalelale
Závislačka 4475 příspěvků 17.04.19 10:04

Pokud nejsi troll, tak ne, nemůžeš, upsala ses něčemu, čemu jsi nerozuměla, ale ze své vůle

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 17.04.19 10:14

Jestli nejsi troll, tak gratuluji k pokaženému životu.

Uslava
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 17.04.19 10:15
@Anonymní píše:

Víš, co je to spoludlužník a nebo ručitel? To jsi ty. Takže dlužíš oprávněně.

Ou
Kelišová 7405 příspěvků 17.04.19 10:30

Vezmi papíry co od toho máš a zajdi za právníkem, ideálně takovým, co se věnuje neoprávněným exekucím. Třeba tam půjde něco dojednat. Nebo je možné, že to teroeticky byla jedna z neoprávněných exekucí s rozhodčí doložkou - to my takhle fakt nepoznáme.

Ale pokud si na něčem podepsaná jako spoludlužník, tak si spoluzodpovědná za splácení.

https://www.exekutormasmulu.cz/

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21140 příspěvků 17.04.19 10:46

Nemusíš platit všechny její exekuce, pokud nejsi dědic (majetku i dluhů). Ale pokud si ručitel nebo spolužadatel o půjčku, tak za ni ručíš. Takže bohužel, tohle je věc, kterou je potřeba si důkladně rozmyslet, než to podepíšeš, protože ten dluh, pod který ses upsala, budeš muset uhradit. O tom to spolužadatelství, případně ručení vlastně je… :?

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 2498 příspěvků 17.04.19 10:47

Pokud jsi ručitel tak to proboha není neoprávněná exekuce.. proč si myslíš že takový ručitel je. Je mi to líto.. ale měla jsi si zjistit jak takové věci fungují než jsi podepsala.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2179 příspěvků 17.04.19 10:57

Prosím tě, na odpověď je málo informací. Z té jedné půjčky přeci není dluh 4miliony, ne? Za tu podepsanou půjčku ručíš takže ji celou zaplatíš. i s příslušenstvím, ale těžko to bylo na 4miliony, že? Má tety krom dluhů nějaký majetek? Jak je to dlouho, co zemřela? už proběhlo dědické řízení? Přijal někdo dědictví?

katuska1984
Kecalka 457 příspěvků 17.04.19 11:11

Proc se do ni takhle hnusne poustite? :?

Markéta80
Hvězda diskuse 44035 příspěvků 17.04.19 12:04

Na kolik jsi ručila? To tě nenapadlo že to budeš muset jednou zaplatit pokud ona to neplatila? To chce přemýšlet než něco podepíšu. Snad nebudeš platit vše, ale kdo ví co vše jsi jí podepsala :? Teta neměla žádný majetek?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama