Reklama

Velmi časté noční můry

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Lizzx
Nováček 1 příspěvek 09.08.18 03:31
Velmi časté noční můry

Zřejmě se u mě vyvinula nějaká paranoidní psychóza a už jsem myslela, že je fuč, až do další noční můry. Od narození do jednoho roku synka se mi noc co noc zdávalo, jak umírá a to vždycky vinou někoho z příbuzných. Občas jsem syna zachránila a umřela já a to vinou někoho cizího. Syn bude mít, co nevidět dva roky, a tyto šílené noční můry jsou tu zase a já netuším proč. Nic se nezměnilo. Dělám to, co vždycky. Ani se moc nestresuju. Nechci jít k psych. protože z toho mám celkem mrazení jenom pomyslím (jako se někteří z takových důvodů pomalu nedostanou k zubaři). Nemáte někdo nějaký nápad, co s tím?
Děkuji.


Reklama

Reakce:
 
Danushkal
Povídálka 25 příspěvků 09.08.18 04:34

Mám-jít minimálně za obvoďákem, lépe samozřejmě za psychologem a co se týče léků ještě lépe za psychiatrem.Je to běh na dlouhou trať, já na noční můry i jiné stavy trpím celý život, teď už naštěstí jen málo a to právě díky léčbě.Léky nevyřeší všechno, obvoďák by mohl napsat něco na uklidnění,ale je to návykové a problém se stejně podle mě tímto nevyřeší.Naopak některé léky mohou i k nočním můrám přispět.Antide­pesiva jsou asi lepší volba,ale nutno brát dlouhodobě a nespoléhat, že tím je to vyřešeno, práce na sobě a čas jsou klíč k vyřešení problému.. léky úplně nezatracuju,ale jsou lepší asi jen v začátcích než se nějak rozběhne terapie.Z vlastní zkušenosti můžu říct, že jsem pocit, že se něco vyřešilo dostavil až po dvou letech chození jednou měsíčně k psycholožce­.Chápu, že je těžké se někomu takto otevřít,ale časem to půjde,ono je to jen takové povídání u kávy, až jsem si někdy říkala jestli vážně sedím u psychologa.­.Psycholog je jen průvodce, odpovědi jsou v nás samých,on je jen pomáhá hledat.. ještě mě napadají Bachovy květové esence,ale nechat si namíchat u odborníka na míru..přeju ať se to jednou spraví :hug:

 
Danushkal
Povídálka 25 příspěvků 09.08.18 05:00

A ještě.. už jenom to, že se bojíš hrozně psychologa o něčem vypovídá-možná se natolik bojíš zabývat svou psychikou, že tvá duše nemá jinou možnost než ventilovat ten stres a nevyřešené záležitosti jinak než nočníma můrama?Podle mě to tak je,ale věř mi, že před tím neutečeš a taky že žádné léky nebo kapky nepomohou natolik,aby se ten problém už neopakoval.. držím palce :mavam:

 
natyber
Kelišová 6028 příspěvků 09.08.18 07:51

Noční můry tě přejdou, až se vyrovnáš sama se sebou. Smíříš se se svým životem a najdeš nějakou svojí životní jistotu. Noční můry jsou vlastně pocity strachu a obav o kterých běžně nevíš a myslíš si, že se nijak nestresuješ. Sama se z toho dokážeš dostat, pokud začneš mít ráda sebe sama a svůj život. Možná pokec s psychologem, by pomohl. Mě pomohl čas, nějak jsem dozrála, životní jistota, zázemí, děti a rodina.

 
Danushkal
Povídálka 25 příspěvků 09.08.18 10:56

Souhlasím s @natyber ale psychologa bych určitě zkusila, spíš jak ty léky.Časem by se to srovnalo.

 
Mirirouse
Kecalka 145 příspěvků 09.08.18 11:59

psycholog by ti určitě neublížil, ale pokud se ti opravdu nechce, tak bych zkusila alespoň toho obvoďáka jak píše Danushkal…
Mě se noční můry zdávali dříve, ale nikdy né furt stejné, četla jsem si o tom a může to způsobovat třeba i jídlo které jíš před spaním nebo tak a taky když máš v pokoji kde spíš zimu :nevim: ale jestli je to nějak zaručeně pomůže to říct nemůžu


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >