Velmi časté noční můry

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lizzx
Nováček 1 příspěvek 09.08.18 03:31
Velmi časté noční můry

Zřejmě se u mě vyvinula nějaká paranoidní psychóza a už jsem myslela, že je fuč, až do další noční můry. Od narození do jednoho roku synka se mi noc co noc zdávalo, jak umírá a to vždycky vinou někoho z příbuzných. Občas jsem syna zachránila a umřela já a to vinou někoho cizího. Syn bude mít, co nevidět dva roky, a tyto šílené noční můry jsou tu zase a já netuším proč. Nic se nezměnilo. Dělám to, co vždycky. Ani se moc nestresuju. Nechci jít k psych. protože z toho mám celkem mrazení jenom pomyslím (jako se někteří z takových důvodů pomalu nedostanou k zubaři). Nemáte někdo nějaký nápad, co s tím?
Děkuji.

Reakce:
Danushkal
Povídálka 25 příspěvků 09.08.18 04:34

Mám-jít minimálně za obvoďákem, lépe samozřejmě za psychologem a co se týče léků ještě lépe za psychiatrem.Je to běh na dlouhou trať, já na noční můry i jiné stavy trpím celý život, teď už naštěstí jen málo a to právě díky léčbě.Léky nevyřeší všechno, obvoďák by mohl napsat něco na uklidnění,ale je to návykové a problém se stejně podle mě tímto nevyřeší.Naopak některé léky mohou i k nočním můrám přispět.Antide­pesiva jsou asi lepší volba,ale nutno brát dlouhodobě a nespoléhat, že tím je to vyřešeno, práce na sobě a čas jsou klíč k vyřešení problému.. léky úplně nezatracuju,ale jsou lepší asi jen v začátcích než se nějak rozběhne terapie.Z vlastní zkušenosti můžu říct, že jsem pocit, že se něco vyřešilo dostavil až po dvou letech chození jednou měsíčně k psycholožce­.Chápu, že je těžké se někomu takto otevřít,ale časem to půjde,ono je to jen takové povídání u kávy, až jsem si někdy říkala jestli vážně sedím u psychologa.­.Psycholog je jen průvodce, odpovědi jsou v nás samých,on je jen pomáhá hledat.. ještě mě napadají Bachovy květové esence,ale nechat si namíchat u odborníka na míru..přeju ať se to jednou spraví :hug:

Danushkal
Povídálka 25 příspěvků 09.08.18 05:00

A ještě.. už jenom to, že se bojíš hrozně psychologa o něčem vypovídá-možná se natolik bojíš zabývat svou psychikou, že tvá duše nemá jinou možnost než ventilovat ten stres a nevyřešené záležitosti jinak než nočníma můrama?Podle mě to tak je,ale věř mi, že před tím neutečeš a taky že žádné léky nebo kapky nepomohou natolik,aby se ten problém už neopakoval.. držím palce :mavam:

natyber
Kelišová 6033 příspěvků 09.08.18 07:51

Noční můry tě přejdou, až se vyrovnáš sama se sebou. Smíříš se se svým životem a najdeš nějakou svojí životní jistotu. Noční můry jsou vlastně pocity strachu a obav o kterých běžně nevíš a myslíš si, že se nijak nestresuješ. Sama se z toho dokážeš dostat, pokud začneš mít ráda sebe sama a svůj život. Možná pokec s psychologem, by pomohl. Mě pomohl čas, nějak jsem dozrála, životní jistota, zázemí, děti a rodina.

Danushkal
Povídálka 25 příspěvků 09.08.18 10:56

Souhlasím s @natyber ale psychologa bych určitě zkusila, spíš jak ty léky.Časem by se to srovnalo.

Mirirouse
Kecalka 156 příspěvků 09.08.18 11:59

psycholog by ti určitě neublížil, ale pokud se ti opravdu nechce, tak bych zkusila alespoň toho obvoďáka jak píše Danushkal…
Mě se noční můry zdávali dříve, ale nikdy né furt stejné, četla jsem si o tom a může to způsobovat třeba i jídlo které jíš před spaním nebo tak a taky když máš v pokoji kde spíš zimu :nevim: ale jestli je to nějak zaručeně pomůže to říct nemůžu

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >