Krvácení dásní a kazy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Olkipe
Povídálka 26 příspěvků 08.08.18 19:55
Krvácení dásní ?!?

Ahojte byla jsem u zubaře a zjistil mi min 8 kazů + hluboký zánět zaplombovaného zubu. Bohužel ale vezme mě až za 2 měsice. Chtěla jsem se ale zeptat zdali když, se mi pod zubem dělá pravidelně vaček, který nasledně praskne, vyteče hnis s krví, jak si do te doby, mohu pomoci sama Používam. pastu herbadent a corsodyl čistim I mezizubním. A ty kazy potřebuji aby se nezvětšovali popř jak zastavit jejich růst diky

Reakce:

lampicka11
Závislačka 3412 příspěvků 2 inzeráty 08.08.18 20:11
@Olkipe píše:
Ahojte byla jsem u zubaře a zjistil mi min 8 kazů + hluboký zánět zaplombovaného zubu. Bohužel ale vezme mě až za 2 měsice. Chtěla jsem se ale zeptat zdali když, se mi pod zubem dělá pravidelně vaček, který nasledně praskne, vyteče hnis s krví, jak si do te doby, mohu pomoci sama Používam. pastu herbadent a corsodyl čistim I mezizubním. A ty kazy potřebuji aby se nezvětšovali popř jak zastavit jejich růst diky

Já myslím že kaz už nezastavis :think: ten se bude do té doby než se vyvrtá zvetsovat

smajlik345
Kecalka 471 příspěvků 08.08.18 20:20

@Olkipe to nezastavíš spíš davej pozor na to co jíš. Aby jsis zub ještě nezlomila. Zub s kazem je křehký já si takhle u kazu ještě trochu zubu zlomila

králíkovna
Ukecaná baba ;) 2018 příspěvků 08.08.18 20:48

Střídej ústní vody 4 týdny Meridol a 2 týdny Corodyl 0,2%. Kup si v lékárně tupou jehlu a stříkačku a k váčku stříkni peroxid vodíku, resp po dáseň. Je to hnus, ale funguje perfektně. Případně Corsodyl 1% gel.

A ještě vychytávka, pokud máš 8 kazů, určitě ti je neošetří všechny při jedné návštěvě. Zeptej se doktora, na kolik návštěv to bude a zrovna se tolikrát objednej, jinak se léčba potáhne. Já to tak udělala, dr to odhadl na 4 návštěvy, volno mají až v říjnu, tak mám á 10 dnů termín, když se povede to dát do kupy rychleji, tak se 1 termín zruší a zavolají si někoho, kdo má bolestivou akutku

ShadowDancer
Stálice 92 příspěvků 08.08.18 22:41

S kazem nevím, ale pravidelně se mi tvoří váčky kolem problémové osmičky, která leze ven. A nedám dopustit ma peroxid vodíku, vystříkat několikrát denně a hřebíčkovou tinkturu, tu mají např. v DM drogerkách. Ta je super, má i umrtvující účinky, takže ti uleví i od bolesti. A hodně čistit, klidně i po každém jídle měkkým kartáčkem abys nepoškodila sklovinu ale průběžně se zbavovala bakterií. Partnerovi tehdy na ukrutnou bolest poradili v lékarně nadrtit Ibalgin a máznout ho tam, ale myslím, že ani v případě váčku neuškodí, je protizánětlivej. Hodně štěstí :)

Gituš
Závislačka 2612 příspěvků 08.08.18 22:42

@novakova.t Určitě je možné pravidelným a správným čistěním zubů zajistit, aby se kaz nezvětšoval. Vám ještě nikdy neřekl lékař, že aktuální kaz ještě není na vrtání a bude se čekat, jak se to nadále vyvine?

@Olkipe Prevence je omezení sladkého, pravidelné a správné čištění zubů. Řekla bych, že by bylo vhodné zajít na dentální hygienu, aby bylo dostatečně vysvětleno, jak správně zacházet s mezizubními kartáčky, stejně tak s obyčejnými, se zubní nití a podobně.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >