Vemou mi dceru do školky?

Anonymní
4.4.17 13:56

Vemou mi dceru do školky?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti a názor.
V květnu se tu pořádají zápisy do mš. Mám 2,5letou dceru, nedonošenou, takže vývoj o něco pomalejší. Na nočník už tak nějak umí, akorát můj strach jí nedovolí spát bez pleny.Je strašně nesamostatná. Učím jí alespoň se oblíknout, ale ona se k tomu moc nemá. Vždy oblíkání doprovází řev a ke konci už i můj. Nakonec jí obleču sama nebo příjde ona ať jí to oblíknu já. Nemá prostě snahu.Co se týče jídla, tak taky hrůza. Jí strašně dlouho a bez dohledu se nenají a dělá s jídlem kraviny, jako je pohazování na zem apod. Chtěla bych aby nastoupila v září, protože tady budu mít další dítě a ona je docela dost hlasitá a nevím jak bych to dávala. Budou jí v červenci tři roky. K tomu všemu pořád žvatlá. Umí normální slova, ale když má potřebu něco povídat, tak jsou to opravdu nesmysly :roll:.Dokáže říct co zrovna chce až na ten nočník…Má cenu jít teď na zápis nebo ne?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26197
4.4.17 13:59

Ma to cenu, co by nemelo? Musis ji troosku verit, navic kolektiv a ucitelky udelaji svoje, vetsina deti se chova ve skolce uplne jinak nez s matkou doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9720
4.4.17 14:00
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti a názor.
V květnu se tu pořádají zápisy do mš. Mám 2,5letou dceru, nedonošenou, takže vývoj o něco pomalejší. Na nočník už tak nějak umí, akorát můj strach jí nedovolí spát bez pleny.Je strašně nesamostatná. Učím jí alespoň se oblíknout, ale ona se k tomu moc nemá. Vždy oblíkání doprovází řev a ke konci už i můj. Nakonec jí obleču sama nebo příjde ona ať jí to oblíknu já. Nemá prostě snahu.Co se týče jídla, tak taky hrůza. Jí strašně dlouho a bez dohledu se nenají a dělá s jídlem kraviny, jako je pohazování na zem apod. Chtěla bych aby nastoupila v září, protože tady budu mít další dítě a ona je docela dost hlasitá a nevím jak bych to dávala. Budou jí v červenci tři roky. K tomu všemu pořád žvatlá. Umí normální slova, ale když má potřebu něco povídat, tak jsou to opravdu nesmysly :roll:.Dokáže říct co zrovna chce až na ten nočník…Má cenu jít teď na zápis nebo ne?

Nedávala bych ji :nevim:
Mám dceru 27měsíců a ted měsíčního syna a do školky nepůjde a nemusím řešit, že něco neumí. Je taky hlasitá, ale kluk si holt musí zvykat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24637
4.4.17 14:01

K zápisu bych šla a pak se rozhodla dle situace v září/ průběhu roku, zda a jakým způsobem nastoupí.
Nicméně bych dítě nervala mermomocí do školky jen proto, aby mi doma nebudila mimino. Školka není odkladárná ani hlídárna, ale vzdělávací instituce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15074
4.4.17 14:02

Tak oblíkat se neumí náš 3,5 letej:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2544
4.4.17 14:04

Za zkoušku nic nedáš, navíc od zápisu uběhne ještě půl roku a to s vývojem holčička může hodně poskočit. Jinou otázkou ale je, jestli počítáš s vyšší nemocností po vstupu do mš a že bude nebezpečí nakažení miminka. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
4.4.17 14:06

Já zase zastávám názor, že kolektiv je kolektiv :) Syn podobné jako Vaše dcera šel ve 3 letech a 2m, neuměl skoro nic a to je přenášeny :lol: - ha a ve školce, jak ho chválili. Úplně jsem z toho byla paf :lol: Takže pokud jste pro, aby šla, jděte i k zápisu. A nebojte, doma bude také často- myslím kvůli nemocem :mrgreen: A prcek si bude muset na řev zvyknout. P. S. možná proto jsou druhé děti více v pohodě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15530
4.4.17 14:07

Nedala bych, není důvod. Ja budu nechávat doma syna az do ctyr let - je v září ;) asi by ho vzali, ale proč, když jsem doma s mladším a muzu se mu věnovat a užit si ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1434
4.4.17 14:20

Nemá to cenu, více jí prospěje když se bude doma sžívat s mladším sourozencem :kytka: a alespoň nebude domů nosit nemoci ze školky a přenášet na miminko :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.17 14:24

Osobne bych nedala.ze skolky prinese dite spoustu nemoci a ty nebudou snadne pro cerstve mimco. pockala bych rok. dite se bude vyvijet.co zkusit dat az od ledna, kdyz by meli misto? pokud jdete na materskou, da vam zamestnavatel razitko, ze pracujete do zadosti pro skolku.?zvazte, co bude pro vas vetsi zatez…nutit dite do skolky a chodit pro nej kazdy den s bonusem par hodin klidu nebo si udelat doma svuj program za cenu toho, ze si neodpocinete? zkuste, kdyz se to neosvedci, odhlasit na 1/2 rok muzete vzdycky. jeste neni predskolacka:)

• Citovat
  • Nahlásit
76229
4.4.17 14:26

Tak jít k zápisu určitě cenu má, minimálně si zajistíš místo (nebo se dozvíš, že vás z kapacitních důvodů nevezmou). A na to, zda bude nebo nebude chodit máš pak čas do září, nebo klidně i déle, pokud budeš platit školkovné za držení místa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14548
4.4.17 14:26

Měli jsme to hodně podobně, jen dítko bylo ještě na zápisu v plenách a tři mu byli v září. Zkusili jsme a vzali ho. Kolektiv je mocný, velmi rychle se rozmluvilo, začalo jíst samo, oblékat se… Taky jsem měla doma miminko, ale do školky jsem nechtěla starší „uklidit“, aby se mladší vyspalo :roll: Šlo hlavně proto, že evidentně začalo vyhledávat kolektiv. Ve školce se mu líbilo, ale moc toho nenachodilo (už ze zápisu si přineslo první nemoc :roll: ) a mimino od něj všechno chytlo, takže mám deset měsíců v roce doma jedno až dvě nemocné děti :zed: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24637
4.4.17 14:29
@Anonymní píše:
Osobne bych nedala.ze skolky prinese dite spoustu nemoci a ty nebudou snadne pro cerstve mimco. pockala bych rok. dite se bude vyvijet.co zkusit dat az od ledna, kdyz by meli misto? pokud jdete na materskou, da vam zamestnavatel razitko, ze pracujete do zadosti pro skolku.?zvazte, co bude pro vas vetsi zatez…nutit dite do skolky a chodit pro nej kazdy den s bonusem par hodin klidu nebo si udelat doma svuj program za cenu toho, ze si neodpocinete? zkuste, kdyz se to neosvedci, odhlasit na 1/2 rok muzete vzdycky. jeste neni predskolacka:)

Tak razítko zaměstnavatele už dávno školky chít nemohou. Nesmí diskrimonovat děti nepracujících rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16680
4.4.17 14:30

Upřímně u zápisu se tě nikdo neptá, zda se dítě umí obléct nebo najíst. Vlastně je v podstatě zajímá jen trvalé bydliště a věk dítěte. Takže pokud máte školky volnější, tak jí asi vezmou. Otázkou spíš je, zda jí tam dávat. Jak psaly holky, k zápisu bych šla a pak se rozhodla. Ono ani není moc dobré odkládat dítě do školky, pokud má doma nového sourozence, může to nepěkně podnítit žárlivost. Ale jinak se vším, co píšeš, jí ve školce spíš pomohou - ve smylu kolektivu. Když se budou všichni oblékat sami, i ona bude mít víc snahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14930
4.4.17 14:36

Já doufám, že vezmou, mám doma totéž v bledě modrém, ex a jeho mamka ho ještě podporují v tom, že je malý a nemůže např. chodit do schodů, oblékat se, obouvat… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat