Musím nahlásit na spádovou školu, že se dítě hlásí jinam?

1537
4.4.17 11:31

Musím nahlásit na spádovou školu, že se dítě hlásí jinam?

Dnes jde syn k zápisu na nespádovou školu. Nikde jsem nenašla, zda je povinnost nahlásit spádové škole, že syn jde k zápisu jinam? Musela bych to udělat ještě dnes. Tak se ptám. Díky

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4156
4.4.17 11:34

U nás se to nehlásí, ale do určitého termínu je třeba nahlásit na spádové škole, že tam nenastoupí (myslím konec dubna, ale nejsem si jistá, protože se nás to netýká. Jen mě to zaujalo, protože to bylo na zápisním listu obrovským tučným červeným písmem :mrgreen: ). A předpokládá se, že všichni zároveň jdou i na zápis na spádovou školu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1537
4.4.17 11:37

@lecijasek no my jdeme k zápisu jen na nespádovou s tím, že spádová bude držet místo, kdyby se na nespádovou nedostal. Ale jestli jim to mám oznámit už dnes.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
smurfka
4.4.17 11:47

@alena36 ne..až pokud se dostanete na nespádovou, pak nahlásit na spádovou, že chodíte jinam a uvolnit tak místo pro jiného

  • Citovat
  • Upravit
4156
4.4.17 11:50

@alena36 no u nás je to právě tak, že na spádovou jdou k zápisu všichni a někteří navíc ještě na nespádovou. Pokud si nejsi jistá, tak bych na spádovou školu zavolala. Podmínky můžou být různé.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1537
4.4.17 11:51

@lecijasek napsala jsem jim to mailem. Tím nic nezkazím

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.17 11:57

No vida, to mě nenapadlo, že to musíme někde hlásit :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.17 11:58

A když dáváme odklad a ten odklad hlásíme jinde, než na spádové? Tak na spádovou musíme taky?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3359
4.4.17 12:04

@alena36, u nás zápis proběhl včera. Dcera šla na nespádovou i spádovou, že je přijata na nespádovou výběrovku jsme věděli ještě včera večer a dnes ráno jsem volala na spádovou, že tam nenastoupí… Ještě před výsledky, takže neblokujeme někomu místo… Oni stejně musí držet místo spádovým, pokud přijdou k zápisu…takže hlásit nemusíš, ale hned jak víš, že tam nenastoupí, dej jim vědět…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3359
4.4.17 12:06

@Paralenka červená, určitě tam aspoň zavolej, drží vám místo a nic tím nezkaziš…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1537
4.4.17 12:07

@MarieP já jim napsala, aby se nedivili, že jsme k zápisu nedorazili. My budeme vědět výsledek až 4.5. (nejpozději)…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3359
4.4.17 12:11

@alena36, no a když vás nevezmou…To nejdeš k zápisu na spádovku?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1537
4.4.17 12:11

@MarieP spádová by měla držet místo…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3359
4.4.17 12:17

@alena36, i bez zápisu? U nás to funguje tak, že pokud nejdeš na zápis, máš smůlu…ale jsou to školy na které se stojí fronty… :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21734
4.4.17 12:26

Jdu se synem na nekolik nespadovych a take na spadovou. Ona podle me misto drzet nemusi, pokud jsi nedorazila k zapisu. Aspon u nas to tak je…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mateřské školy na eMiminu

Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?

Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.

Pracovní listy k vytisknutí na eMiminu

PDF ke stažení a tisku zdarma.

Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin