Den otevřených dveří v MŠ, na co jste se ptaly?

330
30.3.17 17:52

Den otevřených dveří v MŠ, na co jste se ptaly?

Milé maminky,

již v pondělí jdu na první dva dny otevřených dveří v mateřské školce a tak přemýšlím, na co všechno je dobré se zeptat. Pár dotazů mě napadá, ale přeci jen nějaká rada od zkušenějších maminek, které už děti ve školce mají nebo řeší podobný problém jako já, bych moc uvítala.
Moc Vám všem děkuji za tipy! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6465
30.3.17 18:03

Žalezi, co od skolky cekas.

Mne uz ted ve finale uz zajima jen to, jestli jsou tam fajn ucitelky.
To poznas. Zapovidas se, prcek beha kolem nebo je s tebou a vidis, jestli ucitelka mezi reci pohladi dite po hlave, usmeje se, zepta se ho na neco…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18915
30.3.17 18:32

@helcisek Otvírací doba, jak vypadá program dne, jak vypadá adaptace, jak se stravují, kde děti spí, co dělají s dětmi, co spát nechtějí, jak velkou samoobslužnost očekávají, zda nabízí i jiné aktivity typu kroužky, plavání, školka v přírodě, jak jsou děti rozdělené do tříd, kolik je dětí v jedné třídě a kolik je na ně učitelek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7383
30.3.17 18:34

Dobrý večer, já jsem se ptala, zda mohu být v rámci adaptace s malou ve třídě, zda si může do třídy donést svého plyšáčka, zda můžeme třeba na týden odhlásit, když třeba někam pojedeme, zda může chodit pořád po o a jestli musí mít opravdu hrací kalhotky nebo sukénky s kapsami… u nás jsou naštěstí moc hodné paní učitelky, takže mi ve všem vyšly vstříc, i ty kapsy nejsou povinne :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2077
30.3.17 18:48

Já se ještě krom už výše uvedeného ptala, zda, v případě přijetí, je možný nástup hned od září i když tři mu budou až v průběhu roku.
Dále mně napadá zeptat se na slučování tříd odpoledne, střídání učitelek a pod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14548
30.3.17 19:00

Hodně záleží, co rodič od školky čeká. Já se před zápisem koukla na web školek, zjistit se tam dá hodně věcí (program, na jaké akce děti chodí, kam jezdí na výlety, jaké nabízí kroužky, co od dětí chtějí, kolik je tříd, učitelek, s kým spolupracují… Přihlášku jsme dávali na dvě školky a v tomhle byla první určitě lepší. Na zápisu už jsem se už na nic neptala, mnohem důležitější pro mě bylo, jak se k dětem chovaly učitelky a tam to na plné čáře vyhrála ta druhá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
30.3.17 19:07

Moc Vam vsem dekuji! Vse mi pomohlo. Pro me je dulezite, at se tam dite citi dobre a ucitelky jsou mile a opravdu s nimi umi jednat. Ale pak me zajima prave adaptace pri nastupu do skolky. A taky jak moc je pro ne dulezite, aby dite bylo samostatne a co je pro ne dulezite, aby umelo. Neco jeste dotrenujeme, ale nedokazu rict, jak to vse zvladneme za pul roju. V cervnu bude mit Simonka 3,ale teprve zacina spojovat vety a rika neuplna slova a fakt nevim, zda tu rec do te doby dozene ci ne. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
30.3.17 19:28

Tak ja mela prectene komplet cele webovky skolek, kam jsme sli, tudiz jsem skoro vse vedela a maximalne si jen doplnila neco co mi nebylo jasne. Ve skolce jsem predevsim davala na svuj pocit jak se v te skolce citim ja i syn a jak na me pusobi. Nejlepsi devizou pro me byla skolka ze ktere syn nechtel odejit. ☺ Nastesti jsme se tam nakobec dostali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23753
30.3.17 19:45

Jestli mají učitelku na 3 roky, nebo se jim co rok mění. Jak fungují o prázdninách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7383
30.3.17 19:49
@helcisek píše:
Moc Vam vsem dekuji! Vse mi pomohlo. Pro me je dulezite, at se tam dite citi dobre a ucitelky jsou mile a opravdu s nimi umi jednat. Ale pak me zajima prave adaptace pri nastupu do skolky. A taky jak moc je pro ne dulezite, aby dite bylo samostatne a co je pro ne dulezite, aby umelo. Neco jeste dotrenujeme, ale nedokazu rict, jak to vse zvladneme za pul roju. V cervnu bude mit Simonka 3,ale teprve zacina spojovat vety a rika neuplna slova a fakt nevim, zda tu rec do te doby dozene ci ne. :lol:

Nebojte se ničehož nic, pul roku je hrozné dlozha doba, to bude uplne jine dite, uvidite, kolik se toho nauci. A kdyby tu rec nedohnala, tak pani ucitelky se se Simonkou urcite nejak domluvi. Vzdyt kolikrat ty deti fakt jeste ve 3 moc nemluvi a do skolky v pohode chodi. Moje neter nastoupila ve 2, 5 letech, nemluvila skoro vubec, jen par slov, vety vubec a taky to zvladla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
30.3.17 21:25

@danyk To je dobry napad! Dekuji!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
30.3.17 21:28

@Michalka80 Dekuji za uklidneni. Praveze nejvice se bojim te reci, aby si vzajemne rozumneli. Simonka rozumi vyborne, ale rozumet ji, to da obcas zabrat i me ????. Ja stale doufam, ze udela jeste pokroky. Jak pisete, pul roku je dlouha doba a deti se uci kazdym dnem! ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14548
30.3.17 22:01

@helcisek půl roku je opravdu dlouhá doba, ale dobré učitelky se i s nemluvícím dítětem nějak domluví. Moje dítě třeba ještě při nástupu moc nemluvilo, max. spojilo pár „svých“ slov a nestačila jsem zírat, jak se po pár týdnech ve školce zlepšilo. Navíc se naučilo perfektně samo jíst, obléknout, obout, naučilo se básničky/písničky… :) A i když od roku a půl nespalo přes den, samo chtělo hned druhý den ve školce i spát. Přemluvila jsem ho, že to necháme až na další týden. No a jemu se to líbilo a dokonce bez řečí usnulo 8o :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23753
31.3.17 08:41
@helcisek píše:
Praveze nejvice se bojim te reci, aby si vzajemne rozumneli. Simonka rozumi vyborne, ale rozumet ji, to da obcas zabrat i me ????. Ja stale doufam, ze udela jeste pokroky. Jak pisete, pul roku je dlouha doba a deti se uci kazdym dnem! ????

dneska na mě ve školce mluvilo nějaké dítě, já se sice snažila, ale nerozuměla ani slovo. No a paní učitelka spolehlivě přeložila; dítě radostně kývalo, když to zopakovala v běžné češtině, takže bych se nebála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama