Venkovní hra pro děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aktyk
Nováček 9 příspěvků 31.07.18 19:41
Venkovní hra pro děti

Ahoj, chtěla jsem se vás zeptat, jestli nemáte nějaký dobrý nápad, jak zabavit táborové děti zhruba od 4 do 9 let v tomhle horku u vody. Chtělo by to nějakou hru snadnou na pochopení, co je zaměstná alespoň na půl hodinky, klidně i dýl. :D Nemyslím žádnou deskovku, ale spíš něco originálního, vlastní nápady atd.
Díky moc za každou radu a zvládejte to vyčerpávající počasí s úsměvem :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

leja.t
Kecalka 107 příspěvků 31.07.18 19:49

Takže. Udělat třeba dvě družstva.. A nebo po oddílech a každému družstvu jeden kelímek, udělají jakože hada za sebe a budou si předávat ten kelimek s vodou,poslední ho vylije do kýbla a posílá kelímek zpět ke zdroji vody, kdo první bude mít určité množství vody, vyhrává

chaela
Ukecaná baba ;) 1269 příspěvků 2 inzeráty 31.07.18 19:51

Výrobce papir s otázkami a kdo nejdřív nasbira odpovědi, ten něco vyhraje. Hraje se většinou v týmech a je lepší pro každý tým vytisknout otázky v jiném poradí, ať se na místě nesejdou vsichni.
Otázky jsou typu:
Kolik lidí je prave ve fronte na občerstvení?
Co má na sobě oblečené plavcik?
Jak se jmenuje paní na pokladně?

Prostě blbiny, které je donutí lítat po areálu a zjišťovat něco.
Pokud chcete něco ve vodě, tak třeba soutěž o nejlepší skok do vody, kdo nejrychleji doplave až k.., kdo dřív nemoci svému vedoucímu tričko…takových konin je spousta a děcka to v naprosté většině baví.

Hamouzka
Kecalka 110 příspěvků 31.07.18 19:57

Hru neporadím. Já v tomhle horku s děckama začala praktikovat starost o zvířátka. Bereme si kelímky a plastové věci, děti do toho lijí vodu a dávají to venku všude možně, aby i zvířátka mohla pít - ježci, ptáčci, kočičky… Děcka to hrozně baví. Jinak pro holky skákání přes gumu, kluk zase vodní pistole, obličejové barvy. Jinak tablet zabere vždycky a to i na celý odpoledne, kdyby měly možnost :mrgreen:

ibiza
Kecalka 142 příspěvků 31.07.18 20:06

@aktyk Napadají mě třeba házet kroužky na kolíky, hledat podle hmatu věci, míčové hry, skákat panáka :-).

Coconutt
Stálice 52 příspěvků 31.07.18 20:12

Rodice zaplati diteti tabor stim, ze program uz bude pripraven za jakehokoliv pocasi a ne ze se bude ptat pracovnik taboru na netu jake hry vymyslet :roll: to je snad blby vtip ne.....to musi byt vyzivny tabor teda..

aktyk
Nováček 9 příspěvků 31.07.18 20:33

@leja.t něco podobného jsme už zkoušeli, hry s vodou jsou vždycky zábava :D díky moc za tip a hned zítra se na to vrhneme 8)
@chaela Tenhle nápad je teda úplně super! Ale bohužel já tou vodou myslela klasicky vesnicky rybník, kde není dost podnětů k otázkám, nebo to bude chtít velikou fantazii a snad něco sesmolíme, díky moc :palec:
@Hamouzka Pravda, že zvířátka na děti vždycky platí :mrgreen: určitě zkusíme :srdce:
@ibiza Super klasiky, které děti milují, ale mě v tomhle horku ani jedna nenapadla :D díky za připomenutí :srdce:

chaela
Ukecaná baba ;) 1269 příspěvků 2 inzeráty 31.07.18 20:35

@Coconutt Tohle byla první věc, která mě napadla. My jsem program na tábor vymýšleli už na jaře a byl hotovej dávno před začátkem.
Ale kdyby tu všichni odpověděli něco podobnýho, tak by si toho děcka asi moc nezahrály.
Anebo třeba tábor začíná za dva týdny a vymýšlí to dopředu, to my nevíme.

Příspěvek upraven 31.07.18 v 20:36

Káťa19
Kelišová 7325 příspěvků 20 inzerátů 31.07.18 20:35

Stafeta , ve vedru nabere dite vodu, bezi na urcene misto, kde ji vylije do pripravene nadoby…
Je toho spousta, co se da vymyslet s vodou

chaela
Ukecaná baba ;) 1269 příspěvků 2 inzeráty 31.07.18 20:41

@aktyk My jsem to taky hráli u táborového pidi rybníčku. Chce to teda asi obhlídnout předem a něco se určitě vymyslí. My jsme měli třeba počet rákosů u stavidla, počet dřevěných prken na molu, jméno maminky vedoucí od vedlejšího oddílu, kdo je ve vedlejším oddíle nejstarší, do jakého tvaru jsou naskládané cihly támhle na louce, co je na dohled apod. Vymyslet se toho dá spousta, jen u toho vesnickýho rybníku to chce vidět předem.

leja.t
Kecalka 107 příspěvků 31.07.18 20:42

@aktyk
My po celou dobu tábora dáváme přes den na nástěnku denní otázky, ale třeba tam necháme otázku někdy hodinu, někdy celý den. Takže buď si všimnou, že to tam je nebo ne. Vždycky to odevzdají napsaný na papíru za celý oddíl. Každý večer za to dostávají body do celotáborové hry…A jsou to například otázky: Čísla bot vedoucích
Všechny SPZ aut v táboře
Kdo měl den předtím klíště, nebo koho něco bodlo
Obvod pasu někoho z vedoucích
Jak se jmenují děti nás vedoucích
Když mě ještě něco napadne, napíšu:-)

Ornwen
Závislačka 4516 příspěvků 31.07.18 20:43

@Coconutt bohuzel jsou i tabory, kde se hry vymýšlí za behu. A nemusí byt nutne spatne. Rozhodne jsem na jednom byla, ktery byl super. Poznat to bylo, ale hlavne vazla navaznost. Vedouci to delali uplne poprve.

@aktyk u rybnika bude urcite dost cizich, takze ja dedecek menil az vymenil. Hravali jsme v kempech na vode.

aktyk
Nováček 9 příspěvků 31.07.18 20:44
@Coconutt píše:
Rodice zaplati diteti tabor stim, ze program uz bude pripraven za jakehokoliv pocasi a ne ze se bude ptat pracovnik taboru na netu jake hry vymyslet :roll: to je snad blby vtip ne.....to musi byt vyzivny tabor teda..

Samozřejmě, že program je pro děti každý den připravený. Naopak myslím, že tábor, na kterém vypomáhám (je mi 16, takže jen brigádničím :P ) má opravdu pestrou nabídku (potápění, koníci, golf, paddleboardy…), ale v tomhle horku opravdu nechceme tahat čtyřleté děti na golfové hřiště, nebo jet na kole právě třeba na to potápění… Myslím, že děti si mnohem více užijou hry u vody, než aby se uřícení táhly na nějaký hrad nebo tak :lol:

Coconutt
Stálice 52 příspěvků 31.07.18 20:48
@aktyk píše:
Samozřejmě, že program je pro děti každý den připravený. Naopak myslím, že tábor, na kterém vypomáhám (je mi 16, takže jen brigádničím :P ) má opravdu pestrou nabídku (potápění, koníci, golf, paddleboardy…), ale v tomhle horku opravdu nechceme tahat čtyřleté děti na golfové hřiště, nebo jet na kole právě třeba na to potápění… Myslím, že děti si mnohem více užijou hry u vody, než aby se uřícení táhly na nějaký hrad nebo tak :lol:

Prave proto pisu, ze program by mel byt vymysleny za kazdeho pocasi…asi proto je to letni tabor ne, tak se musi pocitat stim, ze v te dobe bude vedro :roll:

czaky
Závislačka 2547 příspěvků 31.07.18 21:50

Doporucuji web hranostaj … jsou tam stovky her, daji se filtrovat podle veku a poctu hracu, zamereni, prostredi, narocnosti… doufam ze porad jeste funguje , dlouho jsem tam nekoukala

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >