Věříte, že by se duše zemřelého měla vypustit?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
@Enmamma píše:
A o ti na to říká doktor?
Tak tenhle měsíc ty prášky ještě přidáme ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Enmamma píše:
A o ti na to říká doktor?
- Citovat
- Upravit
Jak to funguje s tou kartářkou? Předpokládám, že zdarma a z dobré vůle zjistí, jestli tam ta duše ještě je a kdyby náááhodou ano, tak ji za pětikilo vyprovodí ven?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
ME prijde samozrejme a logicke vyvetrat v mistnosti, kde nekdo zemre. Ale prekvapuje me, ze by nekdo, do veri na nehmoutnou dusi, veri soucasne tomu, ze tato nedokaze sama prekonat okno, ze vubec potrebuje z budovy ven, ci snad dokonce ze nebe/domov pro duse je to, co vnimame jako modrou horni viditelnou cast atmosfery. Tomu rikam materialistickej scientismus ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Pudloslava píše:
ME prijde samozrejme a logicke vyvetrat v mistnosti, kde nekdo zemre. Ale prekvapuje me, ze by nekdo, do veri na nehmoutnou dusi, veri soucasne tomu, ze tato nedokaze sama prekonat okno, ze vubec potrebuje z budovy ven, ci snad dokonce ze nebe/domov pro duse je to, co vnimame jako modrou horni viditelnou cast atmosfery. Tomu rikam materialistickej scientismus
Přesně tak, přece, když se někomu zjeví duch, tak taky nepotřebuje, aby mu někdo šel otevřít dveře, nebo okno
Duše je nehmotná, žádné hmotné věci pro ni nejsou překážkou. Větrání bych brala jako takovou symboliku, ale duši je to celkem jedno.
- Citovat
- Upravit
Já bych spíš řekla že se okna otevírají z duvodu zápachu „smrti“ nikoli že duše vyletne ven, ta si cestu najde sama
- Citovat
- Upravit
Já myslím, že to je to jen symbolické gesto, rituál, jak duši usnadnit cestu dále. Samozřejmě duše nemá žádné hmotné a fyzické překážky, které by nezdolala. Takže tím, že někdo okno neotevře určitě nedrží duši v pokoji, kde člověk zemřel.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit