Věříte snům?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

luloinka
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 29.10.18 21:58
Věříte snům?

Zajímáte se o sny, věříte jim? Já jsem se o to nikdy nezajímala. Jediný co jsem věděla, tak že se říká pověra, že když se zdá o zubech je to špatný. Zdálo se mi o zubech koncem školního roku a za měsíc nečekaně a rychle umřela tchyně :( teď jsem měla už 2 sny o zubech během necelého týdne. Mého dědu (75 let) čeká operace na výměnu kolenního kloubu, čeká na termín který by měl být teď někdy. Děda je nervózní, nikdy na operaci nebyl, bojí se narkózy a přemýšlí to ještě odříct. Že jim tam nechce zůstat když jinak je zdravý. Babička ho hubuje ať jde teď než až ho to chytne úplně. Říkali jsme mu ať jde, ať se nebojí, ale teď už si tím nejsem vůbec jistá… abych si pak třeba nedejbože nevyčítala že to bylo znamení… No a ještě partner má teď zdravotní problémy zatím nevědí co mu je (obvoďák je flink) tak už mě i napadlo aby to nesouviselo třeba s ním… Ach jo, skoro se už bojím jít spát.

Reakce:

mrav
Neúnavná pisatelka 18000 příspěvků 29.10.18 22:25

Je těžké něčemu věřit. Některé sny se splní, některé ne. Nezabýval bych se tím, protože co se má stát, to se stejně stane a my to neovlivníme… :mavam:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2382 příspěvků 29.10.18 22:27

@luloinka muj nazor je, že u tech vesteckych snu o úmrtí člověk podvědomě tuší, že to je špatné. Třeba u dlouhodobé nemoci blízkého. Mně se třeba o zubech občas zdálo a nic se nestalo. Někdy se něco stane, ale to je náhoda. A když se nestane nic, člověk to vypustí.

luloinka
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 29.10.18 22:31

@Lalelale tak tchyně se léčila s rakovinou už přes 8 let ale byla v pohodě, ještě v dubnu hlídala starší děti když jsme s partnerem jeli k porodu syna, takže ten měsíc zpátky by mě ještě ani podvědomě nenapadlo že to vezme takový spád :nevim:

ElucaK
Kecalka 217 příspěvků 29.10.18 22:34

Neverim, nebo spis nechci verit. Ale po precteni se mi dneska urcite bude zdat o zubech a zitra mi to bude vrtat hlavou :think:

Russet
Extra třída :D 11577 příspěvků 29.10.18 22:36

O zubech se mi nezdálo nikdy a blízcí lidé mi umřeli. Ve snech nic věšteckého nespatřuju.

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2431 příspěvků 29.10.18 22:39
@ElucaK píše:
Neverim, nebo spis nechci verit. Ale po precteni se mi dneska urcite bude zdat o zubech a zitra mi to bude vrtat hlavou :think:

Do pytle, presne tak. Ja moc neverim, ze to neco predurcuje, ale verim tomu, ze se ve snech neco zrcadli. Uz leta se mi zda o vytazich, hodne podobnej sen, stejne tak o letadlech. O zubech se mi zatim nezdalo a fakt doufam, ze dnesni noc nebude premierova, docela mam z uvodniho prispevku husi kuzi.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 29.10.18 22:46

Když se mi dá o ozubených kolech, patří to taky do kategorie snů o zubech?

ginze54
Nováček 6 příspěvků 29.10.18 23:36

Ano, věřím, ale nedá se říct, že každý sen ukazuje na to, že by se něco mělo stát. Sny nám mohou hlavně ukázat naše vnitřní strachy, věci, které jsme v životě potlačili atd., protože když něco potlačíte, tak to stejně vždycky vyjde napovrch. Mně dost zajímá Jung a jeho pojetí snů ;) Jinak ano, jsou symboly ve snu, které většinou ukazují na špatné události. Já mám ze své zkušenosti potvrzené zuby - když ve snu vypadají všechny, ukazuje to spíš na velké nepříjemnosti, když vypadne jeden, je to bohužel smrt. Dále mám ověřené, že sny o svatbě ukazují na úmrtí a ještě se mi zdálo o tom, že ve snu zhasla svíčka a pak umřel můj děda. Je ale fakt, že někomu se zdá o zubech a nic se nestane, spíš má každý takový ten svůj sen, podle kterého pozná, že se může stát něco zlého. To člověk zjistí časem.
Sny jsou ale velice komplexní záležitost, kterou ani nejlepší psycholog nedokáže za celý život pochopit a už vůbec se to nedá shrnout do jednoho příspěvku. Jsou však i psychoterapeuti, kteří pracuji se sny klientů a prý to opravdu hodně pomáhá při léčbě.

Janli
Kelišová 5968 příspěvků 9 inzerátů 29.10.18 23:47

Zažila jsem období, kdy se mi do puntíku plnily sny. Dokonce jsem ty sny kamarádkám převyprávěla, aby mi pak věřily. Bylo to fakt až strašidelný :mrgreen: . Těm zubům bych ovšem nevěřila, mě se o nich zdá celkem často. Ale asi to bude tím, že ty moje stojí za houby :mrgreen: . Podvědomí je potvora. Když víš, že zuby znamenají smůlu, bude se ti o nich zdát zrovna ve chvíli, kdy se událostí ve svém životě obáváš. Takže kliiiiiid. Teď by se ti zdálo i o puntíkovaným hrochovi, kdyby znamenal problémy… :mavam:

luloinka
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 30.10.18 08:52

@ginze54 před týdnem se mi zdálo že mi právě 1 zub vytrhli… a v noci na včerejšek se mi naopak zdálo o synovi, má v 6 měsících 2 zuby a mě se zdálo že mu vylezly další 2 řezáky a ještě že se špičáky začly prořezávat :D

@Janli já ale žádné problémy zatím neočekávám, to v úvodním příspěvku jsem napsala na vysvětlení, jinak děda zatím nemá ani termín, minulou zimu mu řekli že je v pořádníku ať počítá že na podzim nebo před vánoci se mu ozvou takže se to blíží ald že bych to v sobě nějak řešila, ro zatím nee :-)

ginze54
Nováček 6 příspěvků 31.10.18 04:14

@luloinka Jojo, ono je pravda, že když něco člověk zažívá v reálném životě, tak potom se mu o tom může zdát, to zase jo :D A u někoho ty zuby také nemusí znamenat vůbec nic, on to má každý člověk jinak :palec:

Verunna11
Závislačka 2949 příspěvků 05.11.18 13:30

Kdybych měla věřit svým snům, byla bych z toho už blázen. Občas se mi zdají takový hovadiny, že mi nad tím zůstává fakt rozum stát. :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Největší pocta Velké válce: Režisér Pána prstenů 4 roky upravoval 100 let staré záběry

„Dechberoucí... Materiál, který nemá obdoby a měl by být okamžitě zařazen do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >