Vex při císaři

Anonymní
14.10.20 00:33

Vex při císaři

Dobrý den. Máte prosím některá zkušenost, že se při císaři musí použít Vex? Před týdnem jsem takto porodila dceru a pořád mi to vrta hlavou. Museli mě uspat úplně, tak nevím co se dělo, ale museli ji ven pomoct Vexem. Navíc ji první tři minuty museli pomoct dýchat. Pak už byla v pořádku, dokonce ji nechali příteli v náručí hodinu čekat než se vzbudím. Jenže nikde o tom nemůžu nic najít a vážně se bojím, aby z toho neměla nějaký problém. Za každou zkušenost děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4668
14.10.20 00:49

Proč hledáš problém tam kde zatím není? Hoď se do klidu a užívej si miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2740
14.10.20 01:46

To jsem nikdy neslyšela…To ti řekli dr? Pokud to tak bylo, měl by o tom být záznam… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41923
14.10.20 02:06

Proč by mimčo brali vexem když pro něj můžou sáhnout 8o. Jinak použití vexu je v propouštěcí zprávě, stejně tak případně komplikace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 02:24

Mam to ve zprávě. Byla kvůli tomu i na UTZ hlavičky, ten dopadl v pořádku. Prý ho dělají všem dětem po Vexu. Doktorka říkala že někdy se to dítě tou dírou (není rozřízle přece celé břicho) vyndat nedá. No jsem z toho dost vyděšená.

• Citovat
  • Nahlásit
41923
14.10.20 02:49

Utz je v pořádku. To je hlavní. Užívej si krásné dny s miminkem a netrap se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
14.10.20 06:20

Z pohledu lajka bych řekla, že proste nestihli udělat císaře včas a hlavička už byla sestoupla v porodních cestách…? To už si pro to dítě nemůžou prostě jen tak sáhnou přes rozříznuté břicho a vyndat… Tak hlavně, že všechno dobře dopadlo :srdce: Užívej zdravého miminka a zpetne se nestresuj co by kdyby… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1748
14.10.20 07:10
@Anonymní píše:
Dobrý den. Máte prosím některá zkušenost, že se při císaři musí použít Vex? Před týdnem jsem takto porodila dceru a pořád mi to vrta hlavou. Museli mě uspat úplně, tak nevím co se dělo, ale museli ji ven pomoct Vexem. Navíc ji první tři minuty museli pomoct dýchat. Pak už byla v pořádku, dokonce ji nechali příteli v náručí hodinu čekat než se vzbudím. Jenže nikde o tom nemůžu nic najít a vážně se bojím, aby z toho neměla nějaký problém. Za každou zkušenost děkuji.

Ahoj, taky jsem měla císaře i s VEXem, protože nedokázali standardně mimino vytáhnout (u mne to bylo díky kombinaci 2 nezkušených operatérů - jednoho lékaře bez atestu a pomocné lékařky ze Sýrie bez praxe :zed: :zed: :zed: )… nakonec ještě museli udělat T-řez na děloze, takže mám rozřezanou dělohu ve dvou směrech, super :zed:. Buď ráda, že jsi to prospala, já to měla online při spinálu a už to nikdy nechci zažít, ten šrumec na sále, kdy nikdo něvěděl, jak to dopadne :pocitac: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
14.10.20 07:30

@Petrusska007 teda Péti to sis užila 8o. Hlavně, že také se šťastným koncem :srdce: Já si hned říkala, že doktoři museli nějak spatne odhadnout situaci a k sekci už vůbec neměli pristupovat :cert:.. No, mě zase včera „vyděsil“ ten můj pán doktor. Prý, že se mi nesmí porod rozeběhnou, když je dítě pořád pricne, že by se mohlo zlomit 8o :roll: Přitom mám ještě vážně dost času a k nějakému předčasnému se to neschyluje :zed: Každopádně jsem se dnes vzbudila asi ve 3 s krecema v podbřišku a když tak po hodině konečně ustaly, tak jsem si vzpomněla na tohle :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
14.10.20 07:44
:kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 07:46

@Kikyna90 právě že porod rozběhly vůbec nebyl, původně byl plánovaný císař na dnešek ale voda praskla dřív. Ani kontrakce, nic, ještě mě v klidu nechali hodinu vyhladovet a doktor byl zkušený. No asi to nechám radši být no.

• Citovat
  • Nahlásit
461
14.10.20 07:47

Asi se to prostě někdy fakt nedá „odhadnout“. Přesně tak. Hodně zdravi :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1748
14.10.20 08:19

@Kikyna90 mno jo, někdy se prostě nepoštěstí. A přitom to je taková „vyhlášená“ porodnice, alespoň pro Pražandy :roll:… určitě máš ještě čas, ale je dobrý, že to tvůj doktor nepodceňuje a hlídá to :palec:

@Anonymní píše:
@Kikyna90 právě že porod rozběhly vůbec nebyl, původně byl plánovaný císař na dnešek ale voda praskla dřív. Ani kontrakce, nic, ještě mě v klidu nechali hodinu vyhladovet a doktor byl zkušený. No asi to nechám radši být no.

Nech to být, jak říkáš. Je to sice vzácné, řešit CS vexem, ale pořád lepší než kleštěmi při vaginálním porodu. A pokud nejsou komplikace, tak doktoři udělali nejlepší, co mohli (předpokládám bez větších následků na děloze) - jak už psala Kikiny90, nejspíš byla hlavička už moc sestouplá v porodních cestách, takže nejspíš nebyla jiná volba a zachránili ti mimčo :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 10:11
@Anonymní píše:

Prosím tě, hlavně neposlouchej ty chytré řeči a spekukace tady od těch, co to sice nezažily, vědí o tom prd, ale musí přispět se svými teoriemi. :think:
Císaře jsem měla taky, měla jsem spinal, tak mi i doktor řekl, že VEX použije, protože miminko bylo hodně nahoře pod žebry a šlo mu špatně vytáhnout. Oni by maminky chtěly pokud možno pěticentimetrový řez a pak se diví, že není tak úplně legrace miminko vyndat. VEXem si doktor jen pomohl, aby miminko vyndal a všechno probíhalo dál v klidu a miminko je naprosto v pořádku, po porodu ho hned dali mě a pak odnesli manzelovi. Apgar byl 10-10-10, ve zprávě VEX mám.
Takže neboj a užívej si miminka :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
766
14.10.20 10:14
@Kikyna90 píše:
Z pohledu lajka bych řekla, že proste nestihli udělat císaře včas a hlavička už byla sestoupla v porodních cestách…? To už si pro to dítě nemůžou prostě jen tak sáhnou přes rozříznuté břicho a vyndat… Tak hlavně, že všechno dobře dopadlo :srdce: Užívej zdravého miminka a zpetne se nestresuj co by kdyby… :mavam:

Tyjo, tak když dítě sestoupí do cest, cs se nedela, ne? Nebo by vex použili pro klasický porod. Ja nevim, jen uvazuji. Cs jsem mela dva, podruhé byl malej nejak nastorc a meli dva co delat, aby ho ze mě dostali… 8o zkus se zklidnit a užívej si miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama