Vincentka - sprej

Anonymni
21.9.09 17:17

Vincentka - sprej - PROSIM O RADU

Ahoj. Potrebovala bych poradit. Mam doma nosni sprej Vincentka (uz bez letacku) a je u toho jeste takovy rozprasovac. Znamena to, ze to je sprej nejen do nosu, ale i do krku?
Pokud ano - muzu strikat do krku, kdyz jsem tehotna, je to bezpecne? Dekuji, Klarka.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18639
21.9.09 17:27

Mno já ji piji celý víkend, nějak se do mě dali bacili, tak doufám že někdo nenapíše že se nesmí :wink: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672

Ano, je to do krku i do nosu a vzhledem k tomu, že je to jen mořská voda, tak doufám, že v těhotenství nevadí. Já ho teda v době nejvyšší nouzi (teď o víkendu) několikrát použila. Letáček určitě najdeš na netu, ale moc toho tam není. O těhotenství nic. Je tam ale informace, že není určena maximální dávka, tj dá se použít v případě potřeby (neomezeně). Ovšem sůl vysušuje sliznici, takže já osobně to nepřeháním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14721

Klárko, já ho měla na jaře taky. Lékárník se smál a řekl tehdy příteli, že „si ho paní může stříkat úplně všude“, protože je to jen mořská voda :wink:
Na nachlazení mi tehdy hrozně pomohlo pít vincentku horkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.9.09 17:39

určitě můžeš, lahvičku pak nevyhazuj jen dokupuj Vincentku - jako minerálku ( je toho 0,75l - v lékárně - cca 20Kč a máš výborný lék na rýmu i pro mimino ;-) nemusíš pak cpát pokaždé 80kč jen za lahvičku, pohodlně doplníš doma ;-).

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
13496
21.9.09 17:43

Ja kdyz jsem byla v tehu nemocna a bolelo me v krku tak mi mudr poradil kloktat vincentku.,
Urcite neskodi,vzdyt je to jen morska voda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
921
21.9.09 17:44

ano, já na radu lékárníka v těhotenství také používala. A používám teď i na miminko. Je to opravdu jen slaná voda, takže tím nic nezkazíš.
Jinak na krk pomáhá i obdoba tohohle - do vlažné až teplé vody dáš kuchyňskou sůl a kloktáš :wink: Někdy to pomůže zahnat počáteční bolení krku, někdy to samozřejmě bohužel nestačí :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.9.09 17:49

Dekuji vam vsem moc za rychle odpovedi! Potesily jste me.
Klarka.

• Nahlásit
  • Citovat
27286
21.9.09 18:47

Ještě doplním, že rozprašovač je dobré občas prošplíchnout normální vodou (jakoby vymýt), protože se tam mohou usazovat soli z Vincentky a pak se to ucpe a je nepoužitelné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
21.9.09 20:30

Klárko
vincentku si stříkat můžeš.
Jenom k funkci vincentky:
sliznice má naopak zvlhčovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35462
22.9.09 08:26
Taminka píše:
Ja kdyz jsem byla v tehu nemocna a bolelo me v krku tak mi mudr poradil kloktat vincentku.,
Urcite neskodi,vzdyt je to jen morska voda.

vincentka neni morska voda, je to mineralni pramen

ale jeste aby i tohle v tehotenstvi skodilo …!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
22.9.09 14:26

Ahojky,
cituji z velké flašky kterou máme doma.." 25 ml jodu denně, důležité pro děti a těhotné"

Denisa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7373
19.10.09 20:32

Určitě není čeho se bát. Mluvila jsem o tom přímo s doktorkou alergoložkou, páč mě trápí nějaké ty alergie a Vincentku mi přímo doporučila! Hodně mi pomohla, můžu jen doporučit :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jkateřina
21.12.11 10:09

Když sůl vysušuje sliznici, tak proč mi to doktor napsal na zvlhčení sliznice?

• Nahlásit
  • Citovat
714
2.12.12 16:24

Ahoj. Jen dotaz - stříkáte vincentku i malým dětem? Doktorka mi ji doporučila pro dvouletou, ale v příbalovém letáku se píše, že není vhodná pro děti do 3 let.. tak teď nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama