Tetanie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Denča82
Kecalka 270 příspěvků 17.09.09 11:22
Tetanie

Prosím, máte některá z váš zkušenosti s tetanií? Jak se cítíte? Čemu se výhýbáte v jídle a v pití? Jakoukoli radu uvítám!

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Jirina
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 17.09.09 11:53

Ahoj Denčo, potřebovala bych osvětu, protože vůbec netuším, co to je tetanie !!! To je nějaká nemoc, nebo dieta, nebo jsem úplně vedle?
Podle názvu bych tak tipla, že je to kytka :o)

Jiřina

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 17.09.09 11:58

pokud myslí denča neurogenní tetanii -tak je to nemoc :wink:

já mám naštěstí jen tetanické projevy, tudíž v podstatě bez omezení

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34291 příspěvků 17.09.09 12:28

asi podle toho, jake mas konkretni projevy. urcite se vyvaruj hlubokeho a rychleho dychani, neprodychavej nic, zadnou bolest a tak, radej se kousni druky. lidi to delaj i nevedomky. pozor i na nafukovani mattracky. ale jako noc vazneho nehrozi, jen ti pak bude blbe.

Denča82
Kecalka 270 příspěvků 17.09.09 14:02

díky holky, jsem ve fázi, kdy na nic moc nemám sílu, spíš polehávám.. Myslela jsem, jestli tu není někdo, kdo bojuje s těžší formou nedostatku hořčíku.

máša
Povídálka 18 příspěvků 21.09.09 09:31

ahoj denco tak mi v pátek zjistili tetanii musím brát třikrát deně hořčík,ale čemu se vyvarovat co nejíst a nepí ti neporadím zatím se s nemoci seznamuju.

Barushacek
Kelišová 6702 příspěvků 29.10.09 10:50

Ahoj děvčata!

Před několika lety,když jsem měla problém v manželství a náhle mi zemřela sestra projevila se u mně !nemoc! zvaná tetanie.Bývalao mi zle od žaludku až ke zvracení,mdlo­by,trntuí a mravenčení v prstech,nes­chopnost se soustředit,nemohla jsem mezi lidi,na nákup,jezdit v MHD..byo to skličující.Začala jsem brát slabá AD,pak silnější a silnější až jsem skončila u psychiatra a psychoterapeut­ky.Trvalo to to tři léta než jsem se z toho vylízala.V do­mění,že už mne to nemůže potkat.

Ale potvora udeřila znova.Mám vážně nemocného tátu..a to byl asi spouštěč.
Mám opět lehká AD,ale záchvaty tetanické jsou čím dál horší.V pondělí mne to chytlo venku,když jsem byla sama s dvoletou dcerkou.My slela jsem že je po mně.Pak mne ale kamrádka odvezla autem domů.V domění,že doma bude dobře,tak to ale gradovalo a přítel musel volat záchranku.Nemohla jsem vůbec dýchta,necítila jsem nohy,jednu ruku ačást obličeje,na hrudi jakoby kámen.Jsem myslela,že je to můkj konec.
Ono ty těžké záchvaty tak probíhají,ale já mám dojem ,že to nezvládnu.Už má strach chodit i ven..je to hrozné,jsem taková furt mimo,unavená,nes­chopna se ani pomalu usmát..

Trápí vás to tady taky někoho,jak to zvládáte??jak s tím bojujete??

Baru

TÍMTO DĚKUJI pUDLOSLAVĚ,ŽE MNE ZDE NASMĚROVALA..

dOUFÁM,ŽE SE NÍÁ „POSTIŽENÝCH“ NJADE VÍCE,ABYCHOM MOHLY POKECAT..

Brokoli
Kecalka 381 příspěvků 29.10.09 13:15

Barushacku- zdravím a upřímně lituju, taky jsem si to prožila, ale vůbec nevím, že se to jmenuje tetanie, já jsem měla diagnózu panická porucha(jestli to není to samé? :) )

Barushacek
Kelišová 6702 příspěvků 29.10.09 14:24

Brokoličko,já mám teda asi vše dohromady.už si připadám jako magor.Dnes mají přijít na návštěvu naši nejlepší přáteleé ajá z toho ám hrůzu.

A prosím Tě jka jsi se z toho vylízala??

Barushacek
Kelišová 6702 příspěvků 29.10.09 14:25

no a jako dement taky píšu.. :roll: :roll:

Brokoli
Kecalka 381 příspěvků 29.10.09 18:59
Barushacek píše:
Brokoličko,já mám teda asi vše dohromady.už si připadám jako magor.Dnes mají přijít na návštěvu naši nejlepší přáteleé ajá z toho ám hrůzu.A prosím Tě jka jsi se z toho vylízala??

Myslím, že jiná cesta než s pomocí antidepresiv není.Já jsem brala citalec, to jsou hodně kvalitní léky(ne návykovky typu Neurol,Lexaurin aspol) a ty mně pomohly opravdu hodně, ale nemám to úplně doléčené, vy:,–(ila jsem kvůli těhotenství, teď čekám druhé miminko a až odkojím tak bych určitě ještě pokračovala v léčbě. Teď mívám stavy které popisuješ jen ve velkém stresu a ty teď na MD nemám, takže zatím dobrý :)

Barushacek
Kelišová 6702 příspěvků 30.10.09 07:53

Já ám právě Neurol,zatím jen 0,25,ikdyž v zásobě 0,5.Lexaurin jsem brala před léty,s ním mi bylo blaho,musel ajsem ho mít stále u sebe pro záchranu.Pak mi ale psychiatrička na:,–(ila něco nenávykového,léčba trvala myslím 3/4 roku a pak už to bylo lepší.A taky m hodně pomohly sezení s psychoterape­utkou.

Nyní ty záchvaty mám ,ale v daleko horší formě..drtí mně to teda..
Jsem ráda,že Tobě je lépe a kdy se má mimnko narodit?Jsem taky na MD a vůbec si nedovedu představit,že bych měla jít do práce…Ty jsi normálně chodila do práce??

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.09 19:07

Barushacku:tak jsem to našla tu diskuzi, já teda asi touto nemocí - tetanií netrpím. Ale zato mám úzkostné stavy, a nevím jak z nich ven. Prostě mě to přepadne a mi je zle… ani nevím z čeho …
Teď pádím ven, ale napíšu vám sem, během zítřka a třeba mi poradíte.zatím se mějte a hezký večer …

Barushacek
Kelišová 6702 příspěvků 30.10.09 19:15

Anonymní,drž se,těším se na diskusi.. :wink:

Brokoli
Kecalka 381 příspěvků 30.10.09 20:16

Ahoj holky, já myslím, že nás bude hodně, ale většina se stydí o tom mluvit (ono člověk vypadá trochu jako cvokař a to dneska není v módě :) )

Barushacku:ten Neurol a Lexaurin jsou právě ,,naprd,, protože jsou návykový a to je potom začarovaný kruh, takže je vůbec neberu, ale vzpomínám si, že ze začátku jsem je taky měla pořád u sebe a jak se mi udělalo zle, tak jsem si hned musela vzít, protože jinak mi začalo šíleně bušit srdce, šly na mě mdloby a měla jsem pocit, že mě neunesou nohy(kdo nezažil nepochopí). Jak se ptáš na tu práci, tak jsem právě kvůli tomu musela dát výpověď, ale nakonec jsem měla štěstí, že jsme se dohodli na polovičním úvazku a to už jsem jakž takž zvládala, než jsem se vyhrabala z nejhoršího. Miminko čekáme nazačátku března a první holčičku mám o měsíc starší než ty.....
A jak dopadla včera návštěva, zvládla jsi to?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >