Viróva infekce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dovver
Nováček 5 příspěvků 13.06.19 03:31
Virová infekce

Ahojky maminy, prosím jestli někdo zažil virovou infekci u své ratolesti, která by měla být dvoufazova? Už jsem bezradná a nervózní. Dcerka 3,5 r ma cca 6 dní horečky, první tři dny dosahovaly ke 40' po lécích vždy srazeny ale po uplynuti 3-4h opět vyskocili. Po dvou dnech kontrola u dětské, která nic nenašla, moc ok, crp ok, kasel ryma ne, krk v pořádku, uši tez, prujem ne, zvracení ne, bříško neboli, dva afty v puse. Teplota by prý do dvou dnů měla ustat. Teplota ustala do dvou dnů kolem 37,6. Jenže dnes opět 40' vyletlo to opět během hodiny a opět bez jakykoli příznaků, já se lekla a vzala ji na pohotovost kde pan doktor opět kontrola všeho: moc ok, crp 32, krk ok, uši ok… vše v pořádku dcerka si na nic nestěžuje, ji, pije, chodí na záchod, hraje si - takže když to shrnu, kdybych ji nemerila teplotu, tak je jak to zdrave dite co si hraje jako obvykle a zlobi jako obvykle. Pan doktor mi sdělil, že to může být virová infekce, která má dvoufazovy průběh jako na houpačce nahoru a dolů a opět nahoru a dolů. Za dva dny opět kontrola u lékaře. Prosím nesetkala jste se některá u svých dětí s necim podobným? A popřípadě jak dlouho to trvalo u Vás? Děkuji ;)

Reakce:
Freya10
Kecalka 414 příspěvků 13.06.19 07:22

Ahojky,
přesně to, co popisuješ, měla dcera v tomto věku dvakrát.
Jednou to byla virová infekce (těch prvních několik dní horeček a následné zlepšení), na kterou následně nasedla infekce bakteriální - tedy následně bylo potřeba antibiotika, byť původně bylo CRP v normě.
Podruhé měla též pár dní horeček, pak zlepšení a pak ještě jeden nebo dva dny zpátky horečky a najednou jako když utne a úplně dobré…
Pokud jste byly na crp pár hodin poté, co horečka opět vyletěla, tak se nemuselo ještě zvýšit natolik, aby to byla jasná bakteriální…tak kdyby se to nelepšilo, tak bych asi zopakovala crp… ;)

Dovver
Nováček 5 příspěvků 13.06.19 07:39

@Freya10 jdeme v pátek zase ale crp klesá, v pondělí 45 včera 32. V noci zase teplota

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28802 příspěvků 13.06.19 07:55

@Dovver dcera teď měla něco podobného… nejdřív měla skoro čtyřicítky horečky, pak to kleslo, pak znovu pár dní přes 38,4 a poslední týden jen zvýšenou teplotu, a takový vlhký kašel, ale jen občas, nebylo to, že by kašlala pořád… plus mínus dva týdny to trvalo… teď to vypadá, že je zase v pořádku…

jannina1
Závislačka 4761 příspěvků 13.06.19 07:57

Tedy to CRP neni maly, osobne bych dala ATB.

Dovver
Nováček 5 příspěvků 13.06.19 08:10

Crp 32 ATB se davaji až nad 40 až 45 výše. Teď jsem volala dětské a teď ještě jdeme udělat krevní obraz

jannina1
Závislačka 4761 příspěvků 13.06.19 08:22
@Dovver píše:
Crp 32 ATB se davaji až nad 40 až 45 výše. Teď jsem volala dětské a teď ještě jdeme udělat krevní obraz

Pises, ze na 40 mela v pondeli.
Ale CRP je pomocna metoda, osobne bych se ridila take zdravotnim stavem.
Nektere bakterie CRP nezvednou vubec a ATB jsou nutna.

luci.no
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 13.06.19 08:22

Me doktorka vzdy upozornuje, ze teplota muze kolisat u virove infekce.

Dovver
Nováček 5 příspěvků 13.06.19 10:17

@jannina1 já nejsem bohužel lékař, jen tlumočim naše dětskou lekarku

Dovver
Nováček 5 příspěvků 13.06.19 10:19

Dnes jsme nechali udělat krevní obraz, v moci nalezeny červene krvinky, už máme ATB na zánět močového měchýře. Rozbor krve bude zítra

Váš příspěvek
Reklama