Vitamin D ano ne?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.5.22 23:01

Vitamin D ano ne?

Dámy, :oops: mám blby dotaz, já vim.. :D :D syn vere vitamin D. Dotedks mám zaryto v hlave, ze vitamin d je ze slunečního světla? :oops: :mrgreen:. Teď když je leto s chodíme každý den ven, měl by ho brát stále? Naco vlastně je? :lol: Dekuji :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1699
7.5.22 23:15

Ze slunce ho nedokážeme přijmout v potřebné dávce. Většina národa má málo vitamínu D.

Jinak u malých dětí podporuje správný růst a vývoj kostí. Podporuje imunitu. A napomáhá vstřebávání vápníku, hořčíku…

Edit: Někdo mi říkal, že abychom měli dostatek vitamínu D ze slunce, museli bychom se mu vystavovat v létě (červenec a srpen) po dobu alespoň 3 až 4 hodin bez krému a zcela nazí. Denně. A stejně bychom ho měli dost jen v létě. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24811
7.5.22 23:25
@Anonymní píše:
Dámy, :oops: mám blby dotaz, já vim.. :D :D syn vere vitamin D. Dotedks mám zaryto v hlave, ze vitamin d je ze slunečního světla? :oops: :mrgreen:. Teď když je leto s chodíme každý den ven, měl by ho brát stále? Naco vlastně je? :lol: Dekuji :hug:

Ano, ať ho bere. Je na to, aby neměl křivici, to nechceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
7.5.22 23:30

Jak je starý? Miminka jsem před sluníčkem maximálně chránila a déčko dávala i přes léto. U starších dětí jsem ho v létě omezila, ale v podstatě doplňuji pořád, přes zimu poctivě, i velkým dětem. Sama u sebe vím, že i když se sluníčku rozhodně nevyhýbám a mažu se velmi sporadicky, tak už s nástupem zimy mám hodnoty podlimitní. A déčko je hodně důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20828
7.5.22 23:31

No vzhledem k tomu že ho mažeš, aby se nespálil, tak tím méně vitamínu D zvládne jeho tělo vyrobit. Take ano.

A ty bys taky měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
8.5.22 02:17

Mně bylo před pár dny na roční prohlídce řečeno, že můžeme na léto vynechat a dávat zase až na podzim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19927
8.5.22 02:42

Vetsina z nas ma decko pod limit, takze tim urcite nic nezkazis, kdyz ho budou brat vsichni. Pomaha i proti rozvoji autoimunitnich chorob (aspon 2000 iui/den).
Ale muzes ho brat „podle plotu“, vynechanim se nic nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1785
8.5.22 07:25

V Motole ted delali nejakou studii u deti a ze ty normy jsou desne vysoko a nemusi se to decko brat, pokud jsou vsechny ostatni kostni parametry v poradku. :think:
to znamena nenabrat jen decko, ale i vapnik, fofor, ALP

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
10.5.22 11:49

Přes opalovací krémy se decko v těle nevytvoří. Kůže nevstrebava, to, co by bylo potřebné k výrobě decka.
Hodnota decka se zjišťuje z krve.

Vyšší hodnota může být škodlivá - zvyšuje vápník, fosfor…a to není zdravé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
3.7.22 21:25

Hezky vecer… Prosim, mate nekdo zkusenost s bolenim briska po vitaminu D? Slysela jsem, ze boli po Vigantolu, proto jseme poridili na doporuceni od Terezie, ale prijde mi, ze nasi dcerku po tom boli brisko a to celkem dost. Kdyz ji ho nedam, tak je to bez booesti, krasne spinka, kaka… Dnes jsme dali a cely den nemuze spat, je plactiva a proste des… V utery bude mit 6 tydnu. Diky za jakoukoliv radu, info…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19927
3.7.22 23:16
@novinarka píše:
Hezky vecer… Prosim, mate nekdo zkusenost s bolenim briska po vitaminu D? Slysela jsem, ze boli po Vigantolu, proto jseme poridili na doporuceni od Terezie, ale prijde mi, ze nasi dcerku po tom boli brisko a to celkem dost. Kdyz ji ho nedam, tak je to bez booesti, krasne spinka, kaka… Dnes jsme dali a cely den nemuze spat, je plactiva a proste des… V utery bude mit 6 tydnu. Diky za jakoukoliv radu, info…

Tak ho nedavej, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
4.7.22 12:27
@Anonymní píše:
Dámy, :oops: mám blby dotaz, já vim.. :D :D syn vere vitamin D. Dotedks mám zaryto v hlave, ze vitamin d je ze slunečního světla? :oops: :mrgreen:. Teď když je leto s chodíme každý den ven, měl by ho brát stále? Naco vlastně je? :lol: Dekuji :hug:

Ahoj, mne pediatricka doporucila koupit biogaiu s d3, pokud by vigantol nevyhovoval, mala ho brala jen tri dny, ale uz to mi stacilo, abych vypozorovala, ze ji to vyslovene nesedlo, boli ji po nem bricho a krouti se a narika, takze jsem vcera objednala tohle a ode dneska budu davat misto vigantolu. Takze hledej alternativy, pokud neco nevyhovuje, ale urcite bych ten vitamin v nejake forme podavala, nevzala bych si na triko moznost jakychkoli komplikaci v budoucnu kvuli jeho nedostatku. Nejhorsi na tom je, ze se to nemusi projevit hned, nebo za rok/dva, ale i mnohem pozdeji a clovek by si to pak akorat vycital..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat