Vitamíny začínající cca 2.mesic

Anonymní
14.1.21 16:24

Vitamíny cca začínající 2.mesic

Dobrý den milé dámy,
Prosím mam dotaz ohledně vitamínu.
Napíši vše od začátku. Měsíčky jsem měla naposled 5.prosince. Za měsíc jsem si dělala test a vysel pozitivní. (digitální kde bylo 3+).. K doktorce jsem objednaná 21.1. Doufám, že to není pozdě, ale říká se, že doktorka aspoň už něco uvidí. Ale k otázce. Těhotenství nechci říct neplánované, ale spíš jsme to brali tak, že buď jo, nebo ne. Vitamíny jsem žádné nebrala 😒já o tom právě nějak nevěděla, že se to má. A ani teď neberu, právě čekám co mi řekne doktorka. Ja jsem nikdy v životě nic nebrala imunitu mam dobrou nebývám nemocná 🙂. Tak se Vás ptám jak jste to měli vy? Můžu nějak uškodit, že neberu vitaminy? Nejradši bych fakt počkala co mi řekne doktorka. Děkuji moc za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1995
14.1.21 16:27

Brala jsem jen kyselinu listovou a to jen v prvním trimestru, ta je doporučovaná a důležitá.
Pokud máš vyváženou stravu, tak není potřeba brát doplňky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
14.1.21 16:30

Čekám druhé dítě a vitamíny jsem žádné nebrala krom listovky. Moje máma 3 zdravé děti taky bez jakýchkoliv vitamínů. Dřív žádné vitamíny pro těhotné ani nebyly. Přijde mi to jako byznys farmaceutických firem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
14.1.21 16:31

To zalezi jen na tobe pro co se rozhodnes 🙂
Nicmene kyselina listova je dulezita pro vyvoj miminka v prvnim trimestru, takze tu bych zacala brat hned, bez ohledu na to, kdy jdes k doktorce 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6039
14.1.21 16:51
@Anonymní píše:
Dobrý den milé dámy,
Napíši vše od začátku. Měsíčky jsem měla naposled 5.prosince. Za měsíc jsem si dělala test a vysel pozitivní. (digitální kde bylo 3+).. K doktorce jsem objednaná 21.1. Doufám, že to není pozdě, ale říká se, že doktorka aspoň už něco uvidí. Ale k otázce. Těhotenství nechci říct neplánované, ale spíš jsme to brali tak, že buď jo, nebo ne. Vitamíny jsem žádné nebrala 😒já o tom právě nějak nevěděla, že se to má. A ani teď neberu, právě čekám co mi řekne doktorka. Ja jsem nikdy v životě nic nebrala imunitu mam dobrou nebývám nemocná 🙂. Tak se Vás ptám jak jste to měli vy? Můžu nějak uškodit, že neberu vitaminy? Nejradši bych fakt počkala co mi řekne doktorka. Děkuji moc za odpověď

A jakou máš stravu? Od toho bych se odrazila. Pokud jíš víceméně zdravě žádné vitamíny potřeba nejsou. Stejně to jsou jen doplňky stravy bez prokázaného obsahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6071
14.1.21 16:51

Urcite kys. listovou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4392
14.1.21 16:53

Žádné vitamíny fakt nepotřebuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6193
14.1.21 16:58
@Anonymní píše:
Dobrý den milé dámy,

Já jsem byla třikrát těhotná a jak píšou holky brala jsem jen kys. listovou v prvním trimestru a děti mám zdravé teď jsem po čtvrté těhotná a zase beru jen to taky jsem na úplném začátku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
877
16.1.21 16:34

:think: Asi to záleží na Tobě. Taky jsem co i nezkusena nevěděla dokonce jsem otěhotněla poprvé když jsem si rekla, ze listovku přestanu brát 😆. Pak
Jsem měla jen jedno baleni chytre miminko. To jsem snad sni nedobrala bylo mi proti srsti něco chemickýho… Po porodu mi napsali zelezo.

Při druhem jsem se chtela už posílit a v cca druhým trimestru zacla femibion a před tehu jsem dobrala listovku od tehotne kamaradky, ze už ji brala v komplexních vitaminech. A max nějaký elasti -q prikoupila. U doktorky jsem si rekla o hořčík zaclo mi tvrdnout brisko.

U treti jsem v prvním trimestru po potvrzeni tehu brala femibion 1 a pokračovala 2. Kyselinu jsem nebrala ale měla
Jsem B komplex a taky tam píšou listovku. Opět hořčík pro tvrdnuti briska..
Když jsem brala femibion zdála jsem si podpořenejsi a je tam i ten DHA. A po porodu mi zelezo nepsali. Jo u tretiho těhotenství mi ho po krevním rozboru doporučili.

Takže asi jsk chceš, doktorka na gynde sama řekne když ti něco bude chybět.

Příspěvek upraven 16.01.21 v 19:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5911
16.1.21 16:43

Nebrala jsem třikrát nic, nicméně měla jsem děti dost rychle po sobě a jistých látek už se nedostává… U prvního bych to neřešila vůbec, pokud bys měla brzo další, brala bych aspoň vit. D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat