Vlas pod kůží?

2026
14.6.21 12:05

Vlas pod kůží?

Zdravím, před chvílí jsem dceři objevila na patě něco, co vypadá jako vlas zarostlý pod kůží. Kousek od toho to vypadá, že se dělá další. Kolem je to lehce červené. Kůže nevypadá nijak poškozeně, jako třeba u třísky. Nematw s tím někdo zkušenost? K doktorce samozřejmě půjdeme, pokud se to nějak zázrakem nespraví samo nebo nepřijdu na to, co to je a jak to vyndat. Ale teď jsem proste hrozne zvědavá, protože absolutně netuším, co by to mohlo být a už vůbec ne, jak se to tam mohlo dostat nebo jak to vyndat. Díky za ukojeni mě zvědavosti :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
565
14.6.21 12:09

Měla jsem tak chlup od psa. Normálně to vyndej. Když to nejde tak jehlou stejně jako třísku. Nic to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
14.6.21 12:11

Ahoj, vyndej jak třísku, dezinfikuj a jede se dál :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
14.6.21 12:11

Z té první fotky to vypadá jen jako škrábnutí.. Jsi si jistá, že tam je cizí předmět? Kdyžtak to zkus z jedné strany „roznípat“, jestli tam něco uvidíš, ale přijde mi, že se někde řízla a už se to zatáhlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27122
14.6.21 12:15

@Midaku
Tahle jsem měla na patě zarostlý pod kůží chlup. Už mě to i píchalo při chůzi.

Jehlou jsem poškodila jakoby okraj + trochu do hloubky jak bylo potřeba a pinzetou vytáhla. Bylo to absolutně bezbolestné, i tou jehlou. Kůže na patě je drsnější více do hloubky, citlivá nerv. vlákna jsou až hlouběji - nemělo by to bolet. Mě to nebolelo vůbec.
Pak očistit, vydezinfikovat a hotovo…

Držím palec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12286
14.6.21 12:16

Jo bude to vlas, zkusila bych to vyndat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2026
14.6.21 12:16

@unuděná ono to moc vyfotit nejde, dcera má rok a trictvrte, neposedi… je to fakt vlas, chlup.. ale kůže okolo není nijak porušena, nevím, jak se tam dostal, večer při koupání jsem si toho nevšimla a bosky od té doby vlast vubec nebyla. No zkusím to nějak roznipat, ale jestli se nechá, Toť otázka, to bude legrace…tak díky všem za uklidnění, mě by nikdy nenapadlo, že se vlas nebo chlup může dostat pod kůži.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7966
14.6.21 12:25

Na patě chlupy nerostou, tipuju že to je cévka. Nerypala bych do toho bez lékaře…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
14.6.21 12:25

@Midaku Já tahám dětem třísky přes noc :mrgreen: Samy to tak po mě chtějí, přes den je to pro ně tyranie :lol: Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18950
14.6.21 12:38

Jak by mohl na pate zarust vlas 8o?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2013
14.6.21 12:38

Jo takhle jsem mela dvakrat v pate zarazenej vlas, normalne to vyndej..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2013
14.6.21 12:40

Jo takhle jsem mela dvakrat v pate zarazenej vlas, normalne to vyndej..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1146
14.6.21 12:44

Mě překvapuje, kolik lidí si nikdy chlup do nohy nezapíchlo… :D Ale teda tohle je dost dlouhé, skoro mi přijde i nepravděpodobné aby to tam vlezlo a nic nečouhalo ven. Z fotky nic nepoznám, každopádně kdyby to byl vlas, tak to bolí při doteku/mírném tlaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
14.6.21 12:53

Já teda jsem asi taky exot, ale nikdy jsem vlas v páte neměla ani o tom neslysela :think:
A bolí jí to na zatlačení? Tak maličký bych to nenoumala, spíš namazala černou masti, zalepila a uviděla co ztoho bude..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7323
14.6.21 12:59
@pannda píše:
Na patě chlupy nerostou, tipuju že to je cévka. Nerypala bych do toho bez lékaře…

Taky si myslím. Určitě by nebyl tak dlouhej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat