Vlčí dítě - syn absolutně neposlechne

5413
25.7.13 21:42

Vlčí dítě

Ahoj maminky, asi se jen potřebuji vypsat a nečekám žádnou konkrétní radu, protože myslím, že jsem vyzkoušela už vše. Vlčím dítětem v názvu diskuze jsem označila svého 2,5 letého syna :oops: Fakt už nevím, co s ním. Myslím, že se ho snažím vychovávat podle svého nejlepšího vědomí s svědomí, nastavuji hranice, vysvětluji, v nouzi nejvyšší plácnu (poslední dobou dost často)… Jako bych házela perly sviním… Neposlechne a neposlechne. A to ani v tak zásadních věcech, jako že před přechodem se musí zastavit. Ten problém mám já, manžel méně. Když s ním jde ven dědeček, tak toho prý celkem poslouchá. 2× týdně chodí na dopoledne do miniškolky a tam s ním nemají nejmenší problém :nevim:
Poslední dva týdny se jeho chování rapidně zhoršilo - je protivný, vymrčuje si věci, vzteká se. Je mi jasné, že do určité míry je to normální, ale takhle? Pořád jen kramaří věci. Nechce číst knížku, hrát si s legem, nic… Jen kramaří.
Od září má jít do školky a já jsem na jednu stranu ráda, že si od něj trochu odpočinu a budu mít taky trochu čas na mladšího bráchu (6 měs.) (a hlavně doufám, že se tam trochu socializuje), na druhou stranu mám ale hrůzu z toho, jak to tam bude probíhat. V miniškolce mi tedy říkali, že podle nich nebude mít nejmenší problém :nevim:
Když ho srovnám se stejně starými dětmi, tak je to ale úúúplně někde jinde. Bohužel poslední dobou mi připadá, že trošku pokulhává srovnání s dětmi mladšími o rok :zed: Říká asi 30 slov, slova nespojuje, minimálně je používá ke komunikaci. Když mu řeknu, aby něco udělal, většinou nereaguje. Už jsem si říkala, jestli mi vůbec rozumí, ale když mu řeknu něco, z čeho pro něj kouká nějaký prospěch, rozumí moc dobře. Problém je, že ho prostě nezajímají věci, které běžně zajímají děti v jeho věku (zvířátka např.). Bráchovi párkrát udělal malá a jednou mu podal chrastítko, jinak ho zcela ignoruje. Celkově bych řekla, že ho mnohem víc zajímají věci než lidé. Jednu dobu jsem vážně uvažovala o autismu, byla jsem s ním u psychologa, ten naznal, že je v pohodě, jen mírně opožděný řečový vývoj. Pak se postupně spravoval, ale poslední dobou, patrně s obdobím vzdoru, se to zase zhoršuje. Ten autismus nebo jiný problém mě pořád straší, ale nakonec vždycky dojdu k závěru, že je to asi povahou.
Neexistuje pro mě, když s ním jdu ven, na vteřinku vypnout, nechápu maminky, jejichž děti, když se třeba ony zastaví, se zastaví s nimi a čekají. V obchodě není možné ho pustit, protože by si okamžitě začal „vybírat“. Jsem z toho všeho už strašně unavená, ještě s kojencem totálně bojkotujícím kočár, takže ho s jeho 9 kily musím pořád nosit v Manduce.
Aby toho nebylo málo, na začátku července se mi konečně podařilo ho odplenkovat, šlo to ráz naráz a téměř bez nehod (jen teda kakání moc nedáváme, má z těch bobků v nočníku hrůzu, když se 2× vykakal a viděl to, strašně plakal, takže si to od té doby schovává do spací plínky) a dneska se mi doma 3× počůral a 2× vykakal (z kakání teda byl fakt nešťastný, musela jsem ho chudáka utěšovat, že se nic nestalo, že příště už to bude do nočníku, ale žádná trága, ale to čůrání ani nenahlásil, prostě jsem až později našla louži :zed:
Fakt nevím, co s ním, jestli dělám něco špatně já, jestli má on nějaký problém, který bych měla řešit s psychologem, nebo jestli všechno jenom moc řeším…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

47759
25.7.13 21:48

A nezarli na sourozence? :think:
Já mám doma něco podobného, akorát druhému je 22 měsíců a miminku 6 týdnů a když si na chvíli sednu, že si vypiju aspoň kafe v klidu, tak začne dělat všechno co nemá, prostě se snaží upoutat mou pozornost :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
25.7.13 21:52

Jak dlouho to trvá? Píšeš, že máte druhé dítě miminko. Mně to připomíná staršího po narození sourozence. Prý „druhá“ vlna žárlení je až se to miminko začne víc pohybovat. Jo rozdíl mezi nimi je 2 roky 4 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884

Myslím, že to moc řešíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413

@ivana-domca Myslím, že ne. On byl takový vždycky. Upoutat pozornost se nesnaží. On by byl nejspokojenější, kdybych ho nechala samotného dělat všechno co chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8598

Rozhodně asi nebude s tímhle názorem sama, ale myslím si, že to HODNĚ může souviset s novým vetřelcem v jeho teritoriu - rozuměj s mimčem. Nemusí to přijít hnedka po porodu, prostě najednou není první a jediný, Když je hodný a poslouchá, pozornosti není tolik, jako když zlobí, krámuje, aby tězaměstnal, abys bylajen jeho, všímala si jen jeho. Navíc může miminkovatět po vzoru sourozence. Nevěs hlavu, neboj se, není to žádný autista, jen malý člověk, co moc miluje maminku, která se mu v citlivém období nevěnovala na 100%. A on to prostě nesnesl. Proto zlobí, neposlouchá. Když neposlechne, vbíhá do silnice a pod., tak má jistotu, že se mu budeš věnovat,. Zkoušela sis najít aspon na 30 minut denně čas jen na něj? věnovat se jen jemu, bez mimina, hubovat někdy před ním miminko (typu „Ten pepíček dneska zase pláče, to je zlobidlo, vid?“ například) Někde jsem o tomhle četla super článek, takový super návod, nemohu ho už ¨dlouzho najít. Neboj se nic :hug: A drž se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
822

Myslím, že je to v pohodě…je prostě živější :)) Taky mám 2.letého ďáblíka a někdy si říkám kde jsem udělala chybu…Někdy „frčííí“ celý den a nezastaví se :mrgreen: Ale jinak poslechne i když taky ne, vždy napoprvé ale má i krásné dny a ty jsou určitě i u Vás :mrgreen:…Jinak může být i ADHD, u nás to má brácha přítele a bratránek malého, nás čekají za chvíli testy…Tak to třeba taky zkus ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
25.7.13 21:54

@Mišela1 No je pravda, že mrňous teď začal být dost akční :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
25.7.13 21:55

Výchova je investice s návratností několika let ;) To neznamená, že to nefunguje, jen to holt není hned ;)

Jinak hodně, co popisuješ, tak vidím svého prvorozeného, s tím rozdílem, že on nespolupracoval ani v té miniškolce, takže mám pár fotek ze školky, kde děti třeba cvičí v reflexních vestách a moje dítě se bez vesty válí na zemi a hraje si a autíčky :mrgreen: Podezření na autismus jsem měla taky :twisted: Mluva též opožděná. Největší vývojové pokroky dělá teď, je zněj úplně normální kluk, řečově je na tom teda zhruba jako průměrný tříleťák. Ale je hodnej (pokud není unavenej, nemá žízeň, hlad, nepotřebuje čurat a nehážu na něj nějaké překotné změny v plánu dne 8) ). Ve chvíli, kdy se mi daří eliminovat rizikové faktory, tak je úžasnej, skvělej, poslouchá, nechá si vysvětlit věci.

A momentálně si tím procházíme podruhé, teda teď už podezření na autismus nemám, ale zase ten malej Tarzan trpí velmi silnou selektivní hluchotou :cert: Někdy ho přistihnu, jak se na mě snaží koukat koutkem oka, když ke mě stojí zády a já mu něco říkám a on nereaguje, div žemu to očičko nevypadne, jak se ho snažívykroutit a zároveň nedat najevo, že slyšel :jazyk:

Bude líp (teda u nás až za dlouho, ještě mě čeká třetí kolo :lol: ), vyroste z toho a bude pžasnej, neboj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9877
25.7.13 21:56

Hm, vcelku normální kluk.Na psychologa tam tedy nic nevidím ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
25.7.13 21:56

@Kalla1412 Možná to tak bude… Věnovat se mu snažím. Když dám mimčo spát, chci si s ním číst třeba knížku, ale prostě nezájem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
25.7.13 21:57

@AliTad a kolik času si mu věnovala dřív a kolik ted? já bych to nějak extra neresila, může mít období vzdoru, může tam být opravdu ta žárlivost, však on z toho vyroste a mi budeme ještě jednou nostalgicky vzpomínat na to, jaký to byly hodný děti ;-)
Znám to ze své zkušenosti, nejstaršímu je 11 let a začíná s ním mlátit puberta :evil: :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5099
25.7.13 21:59

Trochu mi to pripomina moje kluky :think: Starsi zarlil, ono se to muze projevit ruzne, treba tvuj starsi uz vnimal i tehotenstvi jako neco, co mu bere mamu a tak ti toneprijde jako zmena s narozenim ditete :think:
Ale muj nejstarsi je trochu zvlastni dodnes, ve skolce naprosto v pohode, ve skole ted prvni rok trochu zlobil, ucitelka mi naznacila poruchu sousteredeni..ALE kdyz je doma s mladsim brachou, tak zlobi a neposloucha, i manzel je z nej kolikrat na nervy. A ja taky.
brala byc u tebe jako plus, ze v te miniskolicce s nim neni problem a posloucha dedu…on proste zlobi tebe, to je jak u nas :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
25.7.13 22:00

@Gladys No on ani v té miniškolce moc nespolupracuje, ale je hodný. Tím myslím, že do společných aktivit se zapojuje jen tehdy, když se mu chce (asi to není moc často), jinak se realizuje po svém, ale nikoho neruší. Je s ním ale bezproblémová domluva, poslouchá (v praktických věcech) - na fotkách je taky vidět míra jeho ne/zapojení :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
25.7.13 22:00

@AliTad knížky u nás taky ne, maximálně tak od těch cca 3let si vezme nějaké leporelo třeba Polámal se mraveneček a vypráví on mě, co vidí na obrázcích. Řeším to tak, že googlím obrázky na nějaké téma a povídáme si o nich. Jo a představ si, před celkem krátkou dobou se naučil básničku! Pak ještě jednu a ještě… Jsem fakt čuměla, kde se to v něm vzalo. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama