Vliv přenášení na miminko

Anonymní
21.12.19 18:18

Vliv přenášení na miminko

Ahoj. Je možný, že přenášené miminko je tedy starší nebo se počítá až narození? Mám 14 denního klucika a tedy první miminko tak nevím, ale je extrémně pohyblivý a už i ukecany a usměvavý, veselé miminko a hlavičku pořád zvedá a snaží se držet a neustále pozoruje okolí :D jinak je tedy strašně hodný. Leží v postýlce a pořád sleduje co se kolem něj děje :mrgreen: pláče jen když má nějaký problém nebo chce mazlit :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1625
21.12.19 18:26
@Anonymní píše:
Ahoj. Je možný, že přenášené miminko je tedy starší nebo se počítá až narození? Mám 14 denního klucika a tedy první miminko tak nevím, ale je extrémně pohyblivý a už i ukecany a usměvavý, veselé miminko a hlavičku pořád zvedá a snaží se držet a neustále pozoruje okolí :D jinak je tedy strašně hodný. Leží v postýlce a pořád sleduje co se kolem něj děje :mrgreen: pláče jen když má nějaký problém nebo chce mazlit :)

Nn až narození se počítá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23398
21.12.19 18:27

Leda by jsi ho přenášela tak měsíc :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7490
21.12.19 18:55

Jak starší? Prostě se počítá den narození…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1372
21.12.19 19:00

Tak mozna by mohl byt videt rozdil cca 14 dni po porodu u ditete narozeneho 14 dni pred a 14 dni po terminu :grinning:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49139
21.12.19 19:04

Mám jedno dítě přenášené a druhé 14 dní před termínem, obě velmi pohodové, motoricky jedou lehce napřed jak přes kopírák, jedinej rozdíl vidím v půlkilovém rozdílu při narození, což může být v klidu i u dětí narozených stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14607
21.12.19 19:04

Ja myslim, ze chapu, jak to zakladatelka mysli.

A pokud si opravdu prenasela, to znamena, ze ovulace nenastala pozdeji, tak samozrejme bude ve vyvoji dal. Ale spis bych rekla, ze tam hraje roli genetika. Nektere deti jsou placky, jine jsou sikovne od narozeni.

Mne moje mama prenasela vic nez 2 tydny. Tehdy se to nedokazalo jeste odhadnou s presnosti, jak stary ten plod je, protoze se nedelaly UTZ. Narodila jsem se silne prenosena, plodova voda byla v porkocilem stadiu rozkladu, ja vypasena jako burt a kuze mi praskala po celem tele (znak prenoseni).

A mama rika, ze uz na 3 tydnech jsem se cilene usmivala. Normalne se miminka zacinaji usmivat tak kolem toho 2-3m. A nebylo to zadne nahodne usklibani, jak to u cerstve narozenych miminek byva, ale cileny usmev. Kdyz mama zacala zpivat, tak jsem se okamzite zacala usmivat a kopala nozickami. Evidentne se mi to libilo a reagovala jsem na to.

No… a moje dcerka se do 4m neusmivala. Obcas nejaky ten uskleb, tot vse. To se pak cloveku honi lecos hlavou. Uzivej si sikovneho miminka, tes se a nepremyslej moc nad tim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.19 19:10

Věk se počítá od narození, ale můžu porovnat.. Moje první dcera se narodila 12 dnů po termínu a hned na porodním sále na na všechny koukala, hodně brzy udržela hlavičku. Mladší dcera se narodila 5dnu před termínem, ale oproti straší byla po porodu takové schoulene koťátko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.19 19:24

To nevím teda, malá se narodila ve 36tt a byla taky pohyblivá a všechno sledovala už víceméně od narození :lol: hlavičku si v postýlce otacela sama, jak jsme přijeli domů z porodnice 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7153
21.12.19 19:27

Já mám obě děti narozené 14 dní před termínem, oční kontakt i hlavičku drželi oba hrozně brzy. Syn byl tedy akčnější než dcera teď, ta má vše prostě na salámu. Umí se v pěti měsících otočit na břicho i zpátky, ale udělá to tak 3× denně, protože ji to prostě nebaví :D vydrží koukat kolem sebe, kde co lítá, klidně i dvě hodiny. Je hrozná pohodářka. Syn byl od narození nespavec a živel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.12.19 19:14

Můj syn, narozený letos v červnu byl taky dost přenosný. Voda zkazena ale narodil se v pořádku. Od narození šikovné miminko, žádný problém s kojenim. Celkově je to šikovné dítě co bylo vždy trošičku napřed. Teď v 6 měsích spíš průměr co leze a sedí. Snaží se stavět na nožičky. Jenže takové děti jsou kolikrát rozene i před termínem :P :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama