Za jak dlouho zaberou atb na zánět prsu?

5709
21.12.19 11:51

Zánět v prsu atb

Ahoj, holky za jak dlouho zaberou atb? Včera v noci mě začalo pobolivat prso, večer už jsem měla 38.5,jeli jsme na pohotovost a mám atb Dalacin C 3× denne 3 dny. Za jak dlouho myslíte že by mohli zabrat? Prso nahrivam i chladim. Tohle je snad horší bolest než porod… Po porodu jsem 10 dní. Je to z vlastní blbosti, kojila jsem spíše z druhého prsa, lépe se mi malá držela. :pocitac: :zed: prso mám zatvrdle.. Jde to stěží rozmasirovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23
21.12.19 11:57

Mě ATB zabraly hned druhý den. Hodně mi pomohl tvaroh na prso, měla jsem ho pořád venku :lol: a na tom ten tvaroh. Pak se mi osvědčila horká vana, pustit si sprchu na to prso a masírovat a odstrikat. A pak taky i kojení, dcerka odsala, když ne, tak sem jela odsávačku. Měla jsem ten zánět tenkrát tři týdny po porodu a moc se mi neprisavala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.19 13:01

Mně pomohl opravdu obyčejný obklad z tvarohu, vždy a to jsem měla asi 5× zánět se 40tkama horečkou, atb jsem nikdy neměl. Pomůže i sprcha..nebo když pak miminko uleví vypitím..vydrž, zítra pozítří už bude dobře :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
5709
21.12.19 13:14
@Anonymní píše:
Mně pomohl opravdu obyčejný obklad z tvarohu, vždy a to jsem měla asi 5× zánět se 40tkama horečkou, atb jsem nikdy neměl. Pomůže i sprcha..nebo když pak miminko uleví vypitím..vydrž, zítra pozítří už bude dobře :kytka:

Dekuju.. Ten tvaroh se jen namatle a ba to plena?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
21.12.19 13:15

Ano, tvaroh je nad zlato. Klidně si ho nechte přiložený i na noc, uvidíte tu úlevu. Myslete na to i do budoucna, abyste se opakování zánětu vyhnula, dopravat si masáže pod teplou sprchou apod. Me ten zanet opravdu hodně vyřídil, únava, horečka a zimnice dohromady. Tvaroh je v tomhle jednička :wink:

Zabalte si tvaroh do látkové pleny a přiložte.
Prso stále prikladejte miminku na pití.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2899
21.12.19 14:06

@mackA159 ATB zabraly skoro hned, druhy den to bylo dobre. A hlavne at miminko porad z bolaveho pije…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1734
21.12.19 14:07

@mackA159 hlavně bacha, aby mléku nebyla krev nebo hnis, to by miminko nemohlo. Já jsem třeba třeba při odstříkávání nic neviděla a chudák dcerka vytáhla krev :zed:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5709
22.12.19 09:36

Dekuju všem.. Dnes je mi o dost líp. Ještě se chci zeptat, mám v tom bolavém prsu zatvrdlinu, která zaboha nejde rozmasirovat, dávám z toho prsa pít malé, zatvrdlina je nahoře jakoby pod podpaží směrem k zadum. Zkoušíme polohu fotbalistu.. Trochu potom prso změkne, nicméně nic moc změna. Nějaká rada? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
22.12.19 16:35

@mackA159 Ahoj, to může být přídatná mléčná žláza. Taky jsem to měla a doktor mi řekl, ať to spíš chladím a nestimuluju masáží. Jinak se tam bude tvořit mléko, které se nebude jak mít dostat ven a může to způsobit zánět. Ale jinak ta boční poloha na kojení asi neuškodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat