Nehojící se opruzeniny a stálé kakání miminka

20.12.19 20:24

Nehojící se opruzeniny a stálé kakání miminka

Ahoj, mám 5-ti týdenní miminko a už 3 týdny nás trápí škaredé opruzeniny okolo konečníku. Nejedná se o obyčejné zarudnutí ale už o takové červené skvrny- malé červené mapy, kde je svrchní kůže pryč, vypadá to jako do krve, ale do krve to není. Doktorka nám před 2-mi týdny poradila imazol a sudocream. Tak jsme mazali, pak ještě potírali řepíkem a černým čajem, zkusila jsem i látkové pleny, ale bez efektu. Myjeme jen pod tekoucí vodou a nebo používáme perlan, který močíme ve vodě, větráme. Protože se to vůbec nelepšilo, tak jsme předevčírem šli znova k doktorce a ta nám předepsala kortikoidní mast - Imacort, dále Ichtyol a genciánovou violeť. Imacort máme brát 2-3 dny jinak mazat ichtyolem a potírat genciánou. Jsem nešťastná, že to došlo až tak daleko- na kortikoidy :( … Je to zatím všechno bez efektu, navíc mi připadá, že genciána je dost silná a spíše to zhoršuje, tak ji dávám jen jednou denně. Doktorka nevěděla, jestli je to bakteriálního nebo kvasinkového původu- nedělala stěr. Napadlo mě, že raději než k pediatričce zajdu v pondělí na kožní, kde jsou více odborníci, ikdyž pediatrička říkala, že mám dojít k ní, pokud se to nezlepší. Dneska mě ještě napadlo, že se to možná nehojí, protože naše miminko je hodně uprděné- není plenka, na které by nebyla vaječina. Když ho nechám bez pleny, tak co 10 minut si prdne a zase je zadeček špinavý- jakoby měl průjem, ale není to nazelenalé ani hlenovité. Možná jen trochu řidčí, ale to nevím jestli to není v normě, je to moje první miminko. Je tohle normální, že tak často kaká a uprcává? Nemáte někdo podobnou zkušenost s tak silnýma opruzeninama? Když prdí, tak ho to velmi bolí a pláče, je mi ho moc líto a jsem už zoufalá :(. Děkuji za rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

20.12.19 20:30

@Katarina3 a kojis ho nebo je na UM? Mně přijde, že připrdnutí co 10 minut není v pořádku, proto má asi ty opruzeniny. Tak bych zkusila změnit UM a nebo tvoji stravu, pokud kojis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.19 20:32

Pokud kojíš, tak to může být i reakce na to co jíš.
Kožní bych určitě taky zkusila, ať jsi klidnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90
20.12.19 20:33

Sudokream pálí, ten bych na tu lesklou opruzeninu nedávala, já střídala dle doktora pytizol a imazol. Vždy pomohlo jedno nebo druhe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6895
20.12.19 20:35

Já nevím… Kojený syn makal i 10× denně, ale nikdy nebyl opruzelý. To přišlo až kolem roka, kdy mu začaly růst špičáky a pak stoličky. Ale takhle hrozně to neměl nikdy, že bych musela až k doktorovi. Pokud kojíš, zkusila bych nějakou protikvasinkovou dietu a celkově hlídat, co jíš. Dáváš mu nějaká probiotika? Řidší stolice je normální, ono se většinou ten zbytek vsaje do pleny, takže se někdy maminky zhrozí, že má mimčo průjem, když to vidí zčerstva. Průjem je většinou pěnivý a kysele nebo naopak zatuchle páchne. Pokud je na UM, zvažovala bych změnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
20.12.19 20:35

Přesně toto jsem řešila s prostředním. Pomohli vyhodit všechny plinky (a že jsme jich zkusili, snad všechny dostupné druhy) a dávat latkovy. Do týdne měl zadek jak dětskou prdylku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.19 20:38

@chaela píše, že je zkusila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
20.12.19 20:45

@Jitul.kaaa9 ok, to jsem si nevšimla. Ale taly jde o to co znamená zkusila. Jestli má dítě měsíc a mají vyzkoušenou tunu krémů, návštěvy doktorky ubrousky, voda… tak na jak dlouho mohlo vyjít to zkoušení latkovek? Každopádně za to nelobuju, já jsem to dělala nedobrovolně a ač mě to chvílemi bavilo, teď další dítě mám zase v jednorazu, s latkovkama střídam dle potřeby, spíš proto, že mě to.bavi šít, tak ať k něčemu je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.19 20:50

@chaela jo, tak ona nepsala, jak dlouho je měli. Já bych předpokládala, že alespoň pár dní, aby mohlo být vidět případné zlepšení. Ale hlavně píše, že jí kadí několikrát do hodiny, tak to asi není problém v plenkách. Moje malá měla kolem půl roku průjem dva dny a přestože byla ten druhý den víceméně rozbalená, tak prostě když si co čtvrt hodiny „prdla“, tak měla prdku jak pavián :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59434
20.12.19 20:51

Zkusenost mam, v podstate uplne stejnou, starou tak mesic.
Vyzkousela jsem vsechno mozne.
Nakonec zabralo vetrat pulhodiny treba (uprdnuti hned uteit vodou) a po kazdem prebaleni vyfenovat fenem do sucha. Misto vody jsem pouzivala na cisteni zadecku cerny caj. Nedavala jsem zadne kremy - muj nesnese opravdu zadny krem ani Imakost, sudocream, zadnou chemii. Koupila jsem v DM specialni vatu ovci - Heilwolle - a davala kousek do plinky. Za 2-3 dny zlepseni a do tydne se to vyhojilo zcela. A to mel muj do krve.

Zijeme ale v Nemecku, snad to maji i v DM v Cechach, poslu fotku.
A pleny pouzivame Babylove Nature nebo Naty, Pampers jsem vyhodila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59434
20.12.19 20:54

@Katarina3 jo a v 7-8 tydnech zacina byt ta stolice mene casta. A menim po kazdem kojenini nv noci, co dve hodiny plinku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.19 20:56

@blumen taky se ti připrdne několikrát do hodiny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59434
20.12.19 20:58

@Katarina3 tohle pouzivame, je to na to urceno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59434
20.12.19 21:01

@Jitul.kaaa9 ano, i na podlozce uprdava porad, behem 10 minut treba 3×. Prdne a vyleti i troska stolice. Prdi poraď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1925
20.12.19 21:07

Můj syn má také citlivou pokožku, je ekzematik a když byl miminko, tak byl také často pokakaný (dle doktorky klasický průtokáč :D ). U malého mi jedině zabírá Bepanthen. Zkusila jsem i jiné prostředky, např. Aviril, Sudocrem a to ho tak vysušovalo, že měl zadeček rudý jak pavián :cert:
Pokud se ti to nebude zdát, klidně bych být tebou raději volila kožního lékaře. Naše doktorka je super, ale co se týče kožních potíží, tak malému psala klasiku a malý byl na tom pořád hůŕ a hůř. Šlo mu to až do mokvajících ložisek po celém těle. Pak jsme konečně začali chodit ke kožnímu a celý ekzém se mu díky režimovým opatřením hodně zlepšil. A taky jsem zjistila, že byl malý alergický na kravskou bílkovinu (ABKM), kojila jsem a tak jsem nejdřív zkusila vysadit všechno mléčné - syn se za chvilku začal lepšit. V roce naštěstí alergie odezněla :D
Tak pokud kojíš a měla bys podezření, můźeš zkusit postupně vynechat v jídelníčku známé alergeny :think: třeba se zažívání tvého mimča začne lepšit.
Držím pěsti, ať máte co nejdřív po problému a začnete si s mimčem užívat i radosti :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama