Věkový rozdíl 17 měsíců

Anonymní
19.12.19 16:00

Věkový rozdíl 17 měsíců

Ahoj všem maminkám :)
Mám dotaz ohledně věkového rozdílu mezi dětmi cca 17-18 měsíců.. Že to nebude jednoduché mi je jasný a taky s tím počítám :D i přesto se těšíme a bylo to tak plánované..
Ale jak jste řešily například kočárek? Měli jste sourozenecký, kde jde dát korbička a druhý aby byl sporťák? A tak celkově mě zajímají vaše zkušenosti, rady, tipy :D
Anonym kvůli tomu, že tu mám rodinu a zatím je vše v utajení :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22992
19.12.19 16:12
@Anonymní píše:
Ahoj všem maminkám :)
Mám dotaz ohledně věkového rozdílu mezi dětmi cca 17-18 měsíců.. Že to nebude jednoduché mi je jasný a taky s tím počítám :D i přesto se těšíme a bylo to tak plánované..
Ale jak jste řešily například kočárek? Měli jste sourozenecký, kde jde dát korbička a druhý aby byl sporťák? A tak celkově mě zajímají vaše zkušenosti, rady, tipy :D
Anonym kvůli tomu, že tu mám rodinu a zatím je vše v utajení :D

Máme 20 měsíců. Hodně pomohl šátek-ona ho ta druhá hlavně potřebovala, tak se to tak nějak řešilo postupne samo. A náročné, těžko rict. Pro mě byla horší představa třeba prvňáčka a mimika. Radši takhle blízko.
Procházky se chodily podle starsi a chvilku jsem měla stupatko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5586
19.12.19 16:33

Sourozenecký kočár jsem neměla, měla jsem normální kočár, golfky a Manducu a různě to kombinovala. Pořídila jsem i skate, ale ten mi tak překážel při chůzi :dance:, že jsem ho moc nevyužila. Jinak nejhorší to bylo kolem roku až 18 měsíců mladší, holky mi spaly na střídačku vlastně celý den (mladší 10-12 a 16-18 a starší 13-15) a nešlo to moc zkoordinovat. Ale už kolem 2 let mladší to bylo super a byly spíš jako dvojčata. Dodnes jsou si hodně blízké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2529
19.12.19 18:44

Mám kluky přesně 17 měsíců a také plánovaně. Jako ze začátku to bylo fakt peklo, ale moji kluci jsou vzteklou a ještě ke všemu moc nespí. Takže pokud máš štěstí na klidné děti, tak to jde. Dvojkočár mám a párkrát jsem ho použila, hlavně když nechtěli po obědě spát, tak jsem je naložila a šla na procházku. Tam se mi fakt hodil. Jinak starší syn chodí od 8 měsíců, takže když se narodil mladší, tak už běhal jak čamrda. A starší si pak sám našel místo na sezení u velkého kočárku na takovém tom stupátku, když to dáš jak sporťák. No nevím jak to popsat. Měl to místo skejtu.
A hodně mi pak pomohlo, když starší začal ve školce spát, protože v době kdy jsem ho vyzvedávala, tak měl mladší akorát čas na spaní a usínal mi v autě.

Pokud by jsi ten dvojkočár zvažovala, budu ho prodávat za 1000. Je bazarový, něco už pamatuje, ale pořád funkční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
19.12.19 19:39

Holky mám 15 měsíců od sebe, mladší je teď necelých 5 měsíců. Do teď jsem používala kočár (korbu nebo sporťák) a nosítko, teď mám čerstvě sourozenecký kočár, ale jen sporťák. Budu ale pořád kombinovat oba kočárky s nositkem, mladší je tam spokojená a pokud jsme někde delší dobu, tak v kočáru řve. Sourozenecký jsem chtěla koupit až v létě, hlavně kvůli celodenním výletům, nakonec jsme koupili už teď, ale právě jen sporťák. Za mě - s jedním kočárem a nosítkem se to v pohodě zvládnout dá, ale se sourozeneckým je to logisticky pohodlnější :lol: jednou se mi stalo, že starší neplánovaně usnula v nosítku a já jen čekala, jestli se mladší zrovna nevzbudí na kojení :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6853
20.12.19 13:20

Nám je od sebe 15 měs a za mě super, hned bych čas vrátila :lol: kočárek jsem měla jeden, starší chtěla jen chodit když byl spěch měla jsem stoupatko. Naštěstí se mi podařilo jim režim sjednotit těžké krmení, spánek vše současně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
28.12.19 22:44

Já se tedy přípíchnu jestli to nevadí. Mám dceru 9 měsíců a jsem znovu těhotná. Radost má zatom jen přítel a já mám strach hned z více věcí, jak na to zareaguje malá, nechci jí nějak do budoucna uškodit, jak zareaguje rodina, neustále slýcháme, ať hlavně neotěhotním, že bude malá chudák. Vůbec si to neumím představit. Malá měla do 4 měsíců kojenecké koliky vůbec nespala jen křičela teď spí jednou za den a v noci toho moc nenaspi. Jak jste to dělaly a kojením? Moc děkuji za odpovědi a doufám i za uklidnění. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.19 23:33

@Zoraerny u nás bylo plánované.. ale taky mám strach.. dcera byla a je úžasný miminko, spinkala, hezky papala, žádné bolesti bříška.. ale je mi jasný, že druhý může být úplný opak :D já spíš furt přemýšlím jestli pořizovat dvojkočár.. dcera nemá ráda šátek ani nosítko.. ale druhý třeba bude mít, tak nebude potřeba dvojkočárek :nevim: zase ale nedokážu si moc představit běhat za starší po hřišti s miminkem v nosítku :D nechce se mi za něj zbytečně vyhazovat peníze, když ho pak použijeme párkrát.. :D

• Citovat
  • Nahlásit
33
29.12.19 06:43
@Anonymní píše:
@Zoraerny u nás bylo plánované.. ale taky mám strach.. dcera byla a je úžasný miminko, spinkala, hezky papala, žádné bolesti bříška.. ale je mi jasný, že druhý může být úplný opak :D já spíš furt přemýšlím jestli pořizovat dvojkočár.. dcera nemá ráda šátek ani nosítko.. ale druhý třeba bude mít, tak nebude potřeba dvojkočárek :nevim: zase ale nedokážu si moc představit běhat za starší po hřišti s miminkem v nosítku :D nechce se mi za něj zbytečně vyhazovat peníze, když ho pak použijeme párkrát.. :D

Já ho určitě budu kupovat z druhé ruky. A pak ho zase prodám. Vím, že ještě bude malá chtít spát a fakt toho moc neujdou, takže i na delší procházky to bude podle mě lepší. Utrácet se ti nechce za nosítko nebo za kočár? Pak ještě existuje takové přídavné sedátko na kočár https://www.pinkorblue.cz/…a107589.html?… , ale to nechci když se nedá položit. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3353
29.12.19 08:15

Mám 19 měsíců rozestup, původně jsem chtěla staršího mít ve sporťáku, jako dřív, a mladší v šátku - bohužel tam vydržela max hodinu, což je na procházku pro staršího málo. Kupovali jsme narychlo sourozenecký kočár chic4baby - nový stojí 6k, jsou to dva sporťáky za sebou a ten zadní se dá sklopit do lehu a dát do něj spešl taška s miminkem. Za dva měsíce už starší zvládl skate u normálního kočárku, takže jsme se zase vrátili ke klasice.

Jinak moje rada - na šestinedělí si domluv pomoc se starším. Manžel/máma/tchýně..ber všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat